phpBB 2.0.x sürümleri emekliye ayrılıyor

İlk mesajınızı göndermeden önce bu forumu ve kurallarımızı okuyun!
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 2.0.x sürümleri emekliye ayrılıyor

Mesaj gönderen melihonline »

ESQARE yazdı:Yazdıklarım yanlış anlaşılmış sanırım. Desteği biz kendi isteğimizle kesmiyoruz phpbb.com kesiyor ve bizde onlarla aynı anda kesiyoruz. phpBB.com güvenlik açıklarını kapamak için destek vermezse biz nasıl vereceğiz bu desteği? Sonuçta kodlamayı phpBB grubu yapıyor. Güvenlik açıkları için destek 1 Şubat 2009 tarihine kadar verilecek ve o zamana kadar süreniz var ve o zamana kadar neyin değişeceği belli mi? Ne tüketicisinden korumasından bahsediyorsunuz? Biz burada üretim yapıp parayla yazılım mı satıyoruz? Tamamen ücretsiz bir yazılım olan phpBB'nin Türkçe desteğini veriyoruz. Yedek parça garantisi ile ne alakası var? 2008 modeli çıkmış arabanın. Ayrıca sitenin adını neden değiştirelim? Kullanıcıları siteden neden kovalım? Çok saçma. Bu arada phpBB3'te linklerin ayrı sayfada açılmamasının sebebi forumlarımızda zaten yazıyor, isterseniz ayrı sayfadada açtırırsınız. Sanki iki rakip yazılımı karşılaştırıyorsunuz da biri diğerinden kötü diyorsunuz. Yazdıklarınızı bir kez daha okuyup mantıklı olarak yazmanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak bizimle ilgisi olan bir problem değil bu, herkesi en kısa zamanda phpBB3'e geçmeye teşvik ediyorlar. Çünkü phpBB3 sürümü üzerinden güncellemelere devam edecekler. Nasıl microsoft, ücretli olarak sattığı Windows 98'e artık destek vermeyi kestiyse yeni yazılımlar çıktıkça eskilerine verilen destekler kesilir, her yerde böyledir bu. Forumlarınızı basit bir dönüştürme yöntemiyle phpBB2'den phpBB3'e dönüştürebilirsiniz.
Yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum...
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen dlxattack »

Adminim Her Kelminizde Haklsınız Bizde Geçiçez Elbet Ama Denedim İlk Başta Sevdim Sonra Kararımı Kesin Olarak Değiştirdim PhpBB2' Ye Devam... ;) Saygılar...
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Kullanıcı avatarı
kelkirpi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kelkirpi »

Mal veya hizmetin nihayi tüketici ayağında ücretli yada ücretsiz olması ürünün arkasında durma konusunda etken bir kriter değildir. En nihayetinde bu yazılım işinin dağıtımı ücretsiz, phpBB bu işi amme hizmeti olarak yapmıyor. Gelir kaynakları var mutlaka.. (Ki kazansınlar zaten, buna karşı değilim zaten)

Madem araba örneği verdin;
2008 modeli çıkmış arabanın ve üstelik bu modeli eski modeli getirene ücretsiz olarak veriyorlar. Ama bu modelin vitesi sağda değil solda, direksiyonu simit şeklinde değil bir garip, modifiye edebiliyorsun ama eskisi kadar geniş kapsamlı değil.. Dolayısıyla eksik ve kullanım alışkanlıkları değiştirilmiş bir modelle; eski kullandığın onlarca modifikasyon yaptığın, zevkine göre döşediğin modele artık servis veremiyoruz diyorlar..
Mantıklı olarak ne dersin? Söylediklerimde mantıksız kaçan neydi ki?

Her yeni ürün, piyasadaki diğer ürünlerin olduğu kadar kendi eski veya farklı versiyonunun da rakibidir. Bunu unutmayın. En nihayetinde Cola Zero çıkınca sadece Pepsi Max'in satışından mı çaldı sizce.. Pepsi Max'in pazarı neydi ki zaten.. Kendi diğer ürünlerinin satışından da çaldı.

Konuyu dağıtmayayım.

En nihayetinde PhpBB2 üzerinde yazılan binlerce modifikasyon var ve bunların tamamına yakını phpbb.com dıı yazarlara aittir. Bu konuları phpbbturkey üzerinde açan ve bunlara destek veren kişiler de tamamen bağımsız kişilerdir. Bu kişilerin yazdığı modlara destek vermelerini engellemekse ne kadar doğrudur.

Ben kendi yazdığım bir moda destek vermemin, konusunun kilitlenmesi suretiyle engellenmesini kabul edemiyorum. Buna sizin yada phpbb.com'un hakkı olduğunu söylüyorsanız, bir kez daha düşünmelisiniz...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Ya anlamak istemiyorsunuz ya da ben anlatamıyorum. Üretim - tüketim, marka meselelerine tekrar neden girdiniz onu da zaten hiç anlamadım. Bir açık kaynak yazılımından bahsediyoruz burada. Buradaki phpBB lisansını okuyun ve phpBB'nin haklarını görün. Bu lisansı zaten phpBB'yi kurmadan önce okumanız gerekiyor. Burada tüketici/üretici hakkı geçerli değildir, o lisansta yazanlar geçerlidir.

Yazılımı yapan kişiler (yazılım mimarları, phpBB Group) artık phpBB3 için çalışmalarını sürdürecekler. phpBB2'nin olası güvenlik açıkları ilk mesajımda belirtilen tarihten sonra kapatılmayacak diyorum. Ve bunun için kutlarım ki 1 sene öncesinden tarih veriyorlar kimse zor duruma düşmesin diye. Olası bir güvenlik açığı kapatılmayacak olan bir sistem için neden hala MOD desteği sunulsun? (Mantık derken bu kısmı da kastetmiştim.)

MOD yazarları phpBB'ye uymak zorunda, phpBB MOD yazarlarına uymak zorunda değil. phpBB olmasa MOD yazarı mı olurdu? phpBB2 için MOD yazanlar phpBB3 içinde aynı modları yazarak güncelleyeceklerdir zaten.

Ayrıca kimse kimseye zorla phpBB3'e geç demiyor, herkesin kendi bileceği iş. Fakat phpBB2 için mod desteği olmayacak belirttiğim tarihten sonra ve olası güvenlik açıkları kapatılmayacak. phpBB2 yazılımı da sourceforge.net üzerinden her zaman indirilebilecek. Bu riskleri gözönüne alıyorsanız kullanmaya devam edin.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
psikoercu
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen psikoercu »

Zaten Merak Etme Tango Biz Devam Etcez Phpbb2 yi kullanmaya Zaten Birde phpbb nin yaptıgı açıkçası saçmalık oda neden dersen okadar ugrasıyorsun phpbb2 için okadar mod çıkarılıyor sitende herşeyi yapıyorsun ve uzun süre sonra diyorlarki phpbb2 destegi kesilcek bence çok saçma yani okadar şey boşu boşuna gitcek birde zaten phpbb desteginin kesilmesi bence eskiden beri phpbb üzerine çalışan ( phpbb2 ) kişiler için kötü olcak yani adamın güvenlik sorunu olcak ve bitcek okadar kolay olamaz bence ama her neyse phpbb nin işine karışamayız yani zaten ben hep phpbb2 derim phpbb3 demem yani oda neden derseniz sevmedim sevenler oldu ama eminimki phpbb2 ye dönmek isticekler yeniden pişman olcaklarına adım gibi eminim :D

Phpbb 2
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Ercu Haklısın PhpBB2 :D
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Kullanıcı avatarı
rapley
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen rapley »

BB3 ü bize zorla mı sevdireceksiniz.?? Bence bb2nin destek forumlarını silmemniz gerekir. Siz ilgilenmesenizde o bölüm kendi kendini yürütür zaten. O bölümün forumda bulunmasının size zararı olmaz. PhpBb.Com desteği kesse bile tecrübesi olan arkadaslar türkçe forumda birbirlerine destek olurlar. Buna engel olmayın.

BB2 Forever!

:|
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Evet size hiç bir zararı olmıyacaktır biz biribirmize kendi çapımızda bilgimizle desteğimizi vericez bundan emin olun umarım sizde anlayışla karşılarsnız...
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Kullanıcı avatarı
brainomer
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen brainomer »

ilk phpbb 3.0 çıktığı zaman geçmiştim daha iyidir diye hiç beegenmedim yönetim panelide karışık geldi sildim phpbb2 döndüm sonra tabi database yedegim vardı phpbb3.1 çıktı onu deneyim dedim databaseyi converter ile dönüştürdüm sonra bidaha phpbb2 ye dönemedim çok uğraştım ama nafile sonra bende phpbb3 e alıştım artık istesemde dönemiyorum.
http://futbolizle.tk lig tv nin en bedava adresi tüm liglerin macları burada.

phpbb3 temaları= http://futbolmekani.leve-net.com/forum/ ... -f108.html
phpbb3 modları= http://futbolmekani.leve-net.com/forum/-mod--f107.html
Kullanıcı avatarı
ABDÜLHEY
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ABDÜLHEY »

Arkadaşlar bencede phpbb2 ye devam ;) Olmadı smf ye geçeriz vallaha
KULA BELA GELMEZ HAKK YAZMADIKÇA,
HAKK BELA YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...
---------------------------------------
http://www.bakivakfi.com
---------------------------------------
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

ABDÜLHEY yazdı:Arkadaşlar bencede phpbb2 ye devam ;) Olmadı smf ye geçeriz vallaha

smf ile phpbb3 ü mü karşılaştırıyorsun :?
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

kelkirpi arkadaşım endişeni tamamen anlıyorum ama yöneticimizin dediğine de katıldığımı belirtmek isterim... Yani phpBB'nin sözleşmesinde herşey açıkca belirtiliyor yani phpBB ücretsiz bir yazılım olduğundan da kısıtlamalar son derece rahat yapılmış ve bu konuda da onlara hak veriyorum...

Şimdi kardeş önce korkmayacağız... :wink:
Senle ikimiz eski phpBB'ciler sayılırız hatta yarışmalarda derecelere girdik bu konuda haksız mıyım? :) Ve ben phpBB2'de aldığımız bu başarının çok daha iyisini phpBB3'te de yakalayacağımıza inanıyorum...

Artık bende phpBB3'e geçtim... ;)

Kayıplar çok fazlaydı.
:arrow: 1000'i aşkın üye kaybımız oldu.
:arrow: Son derece beğenilen üzerine emekler harcanmış orjinal bir temayı kaybettik.
:arrow: Sadece benim foruma özel bir durum olsa gerek ki eski üyelerimizden hiçbiri foruma giriş yapamıyordu. (Eskilerde yüklediğim bir güvenlik MOD'unun sonucu olsa gerek...)
:arrow: Advanced BBCode MOD'unun phpBB3 ile uyuşmaması sonucu BBCodelerin bozuk görünüyordu.
:arrow: phpBB2'de resimlerin boyutunu değiştiren bir MOD yüklemiş olduğumdan dolayı resimler görünmüyordu.

Büyük forumlarda bu tür kayıplar çok kötü bir durum olsa gerek ama sana şu kadarını söyleyeyim; Hack Sitelerinde phpBB2'nin açıklarını görmeye başlayınca daha büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmamak için hiç düşünmeden phpBB3'e geçiş yaptım.

3-4 ay önce geçiş yapmayı denemiş ancak phpBB2'den geçişlerde phpBB3'ün yetersiz olduğunu görmüştüm. Çünkü o zamanlar phpbb.com'da sadece 2 sayfa MOD vardı. Şimdi ise yüzlerce olmuş TAM ZAMANI ARKADAŞLAR;)

Arkadaşlar dışarıdan bakınca çaresiz gibi görünüyor insan. Ama birşeylere giriştikçe sorunlar çözülüyor tek tek.
Resimlerin görünmemesi dışındaki tüm sorunları halletmeyi başardık. Yani sizlerde şifre ve resim görüntüleyememe problemlerinin de olmayacağını düşünürsek phpBB3'e geçmeniz son derece mantıklı olur...

Unutmayalım ki Eğer ki biz kendimize tam bir phpBB'ci diyorsak en son yenilikleri takip etmek zorundayız.

Çok uzattım özür dilerim ama sadece şunu bilmenizi isterim ki;

:!: phpBB3, hem phpBB2'ye hem SMF'ye hem vBulletin'e ve adını sayamayacağım birçok forum yazılımına fark atacak mükemmel bir yazılım olma yönünde... 3 gündür kullanıyorum ve şimdiden bile bunu rahatlıkla söyleyebilirim... Hemde bunu eski bir phpBB2 kullanıcısı olarak söylüyorum...

Bu linkten phpBB3'ün phpBB2'ye göre avantajlarını görebilirsiniz...
http://www.phpbb.com/about/features/

Tüm phpBB2'de ısrar edenlere söylüyorum.
Benim yaşadığım kayıpların belkide 5'te birini yaşamayacak ama çok şeyler kazanacaksınız. Mutlaka denemelisiniz...

Hem Yöneticimizin dediği konusunda ona katılıyorum... phpBB2 ile phpBB3 kesinlikle rakip gibi düşünmemeliyiz... Bu güç kaybı demektir...

kelkirpi kardeş MSN adresimi ÖM ile atıyorum. Senin gibi bir phpBB'ci arkadaşın phpBB'den soğumasını istemem. Her türlü yardıma hazırım...

Yeni forumumuzun son halini merak ediyorsanız aşağıdaki banneri tıklayarak forumumuza ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
AsilTürk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen AsilTürk »

Bende Zoraki Olarak phpBB3'e geçtim :|
Şimdi burada sormamız gerekenler var. phpBB3 henüz desteği, modları, dönüştürücüleri, temaları ve birçok phpBB "gereksinimleri" tarafından yetersiz. :wink: :roll:

E bu kadar yetersiz bir sisteme geçmek ne kadar doğru olur? Tartışılır. :shock:

Şimdi phpBB2 kolay, mod bakımından çok gelişmiş, destek konusunda sorunların çoğu önceden yaşandığından sorun çekilmeyen, dönüştürücü olarak ise tartışılamaz bir sistem -ki ben bilmediğim sistemleri burdan tanıdım- tema diyorsanız sayısız..

Ama ben phpBB Group a da katılıyorum. Yeni sistemlere geçmek, bunları geliştirmek ve kullanıcılarında geliştirmesi onların amacı. Hem phpBB1 varken ben yoktum. Ama bazı yerlerden gördüm phpBB1i. Şimdi çoğu yerde phpBB1'in adı bile yok. phpBB2 de böyle gelişti -sanırım-. Yeni bir forum sistemini geliştirmeliyiz ve herşeyi devletten beklememeliyiz. Doğrudur efendim ;)

Ama şu da var ki phpBB Group baştan phpBB3'ü phpBB3'e benzer şekilde kurup geliştirseydi daha iyi olurdu.

Uzun lafın kısası tamam çoğu kişi zamanla yine phpBB3'e geçsin ama zamanla. Destek kaldırılmasın bence. Çünkü phpBB2 hala kullanılan hatta daha çok kullanılan bir sistem.

Saygılar.. AsilTürk
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

yani zaten phpbb2 oturmuş bir sistemdi o yüzden eski kullanıcılar çok sorun yaşamazlar ve yeni kullanıcılarda direkt phpbb3 ile başlayacakalrı için sorun olmaz. sonuçta direkt değil belli bir geçiş süreci sonunda kaldırılıyor. :D
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

AsilTürk yazdı:Bende Zoraki Olarak phpBB3'e geçtim :|
Şimdi burada sormamız gerekenler var. phpBB3 henüz desteği, modları, dönüştürücüleri, temaları ve birçok phpBB "gereksinimleri" tarafından yetersiz. :wink: :roll:

E bu kadar yetersiz bir sisteme geçmek ne kadar doğru olur? Tartışılır. :shock:
Başlarda bende öyle diyordum ama phpBB2'deki her modu bulduğumu söyleyebilirim... Hatta daha gelişmişlerini bile bulabilirsiniz... phpBB3 yetersiz bir sistem değildir... phpBB2'den çok daha kaliteli ve güvenli bir sistemdir...

:arrow: http://www.phpbb.com/about/features/

phpBB2'nin son sürümü yayınlandı... (2.0.23) Artık sürüm çıkartma çalışmaları olmayacak. Destek devam ederse birçok kişi phpBB2'de kalmaya devam edecek. Bu yüzden phpBB3'e teşvik için destek kaldırılması düşünülüyor... Bence haklılar da...

phpBB2'ye destek devam edecekse phpBB3'e geçmenin de mantığı yoktur... Sonuçta bu bir yükseltme olayı. Yani Windows bile Win98 üzerindeki desteğini çekmiş durumda... Bunu yapmak zorundalar çünkü...

“Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir