Clean phpBB SQL Tables/kullanılmayan sql tablolarını kaldır

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 2.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz. [b:354fo0io]Lütfen Türkçe dil dosyaları ile ilgili problemlerinizi Türkçeleştirme forumuna yazın[/b:354fo0io]
Kullanıcı avatarı
Ayman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ayman »

cupra çok iyi olmuş plusun aşırı yavaşlığı deli etmişti nerdeyse o kadar üyeyi silip smf kuruyodum phpbb yi seviyorum ama plus soğutmuştu.teşekkürler
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

Ayman yazdı:cupra çok iyi olmuş plusun aşırı yavaşlığı deli etmişti nerdeyse o kadar üyeyi silip smf kuruyodum phpbb yi seviyorum ama plus soğutmuştu.teşekkürler
bu mod sayesinde phpbb3 e geçeceğiz inşallah tahminim :)
biz yapamasakta adamlar yapmış.. güzel bir mod.. uzun süredir takip ediyorum bu modu..
çok kritik bir işlevi var... :)
tmR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tmR »

Merhaba cupra,

Söylediklerini adım adım yaptım. Herşey başarılı gitti ve site adresimi açıp duruma baktığımda şu çıktı ekranda.

Kod: Tümünü seç

phpBB : Critical Error 

Could not open fisubsilversh template config file

DEBUG MODE

Line : 503
File : functions.php
Başka bir temaydı phpmyadmin'den orjinal temaya döndürdüm. Orjinal tema ise fisubsilversh yani plus'un orjinal temasıymış. Bunu nasıl phpBB orjianl teması olan subSilver'a çevirebilirim? Şimdiden teşekkürler iyi bir çalışmaydı doğrusu.

Saygılarımla..
tmR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tmR »

Merhaba arkadaşlar, problemimi phpMyadmin'i kurcalayarak çözdüm. Nasıl çözdüğümü sizlere de anlatayım. Belki aynı maduriyeti yaşayan arkadaşlar olabilir.

Dönüşümü yaptınız ve Plus'ınız artık phpBB oldu fakat temanız hala plus temalarında ise ve tema hatası çıkartıyorsa şu adımları uyguluyoruz.

1- phpMyadmin'e giriyoruz ve phpbb_themes tablosuna giriyoruz.
2- tablo içinde tara diyoruz ve yeni satır ekle butonuna basıyoruz.
3- yeni satır ekleye geldiğimizde bir sürü doldurmamız gereken kutular çıkıcak. Bunları doldurmadan önce phpBB temamızı ftp de yerine atıyoruz. Daha sonra kutuları doldurmaya başlıyoruz.
4- Resimdeki yerleri temamızın adına göre dolduruyoruz. themes_id kısmınada -doldurmayı unutmuşum ben bütün gece uyumadım mazur görün- temamızın numarasını veriyoruz. İşte 1 2 3 hangisi olursa. Ama tabi sistemde olamayan numaralar olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.(Ben subSilver'a göre doldurdum)

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

5- doldurduktan sonra en altta git butonuna basıyoruz ve bitti.

6- ve son işlem olarak da phpbb_config tablosuna girip tara yapiyoruz ve default_style değerini değiştir diyoruz. Oradanda yükledigimiz temanın numarasını yazıyoruz ve git butonuna basıyoruz.

Temanız artık subSilver :wink:

İyi çalışmalar...

Edit: Uykulu uykulu yazdığım için anlamadığınız yerleri sorarsanız daha sonra resimli şekilde anlatım yaparım. Şuan uyumaya gidiyorum Hoşçakalın :wink:
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

tamam en önemli hatırlatmaları yapayım kullanıcı stili göz ardı edilmesi ve dil ve bunun gibi ayarların yapılması iyi olur faruk..
tmR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tmR »

Evet abi haklısın. Onların gözardı edilmesi gerekiyor. Hatırlattığın için teşekkürler.
polibo06
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen polibo06 »

cupra kardeş çok güzel bir çalışma....sormak istediğim bir kaç husus var...

ilk önce plusu phpbbeye çevirirken...

config dosyasının dışındaki her şeyi sildik diyelim...sonra yeni dosyaları upload ettik...installı tıklayınca aynı database kullanacak sanırım...

buraya kadar sorun yok ancak eğer database in şifresini unuttuysak ki öyle ne yapabiliriz...Şİfre yazmadan kulanabilirmiyiz install yapabilirmiyiz...

yada ...

database yedekleyip yeni bir database yollasak...sonra da config dosyalarını ona göre düzenlesek olur mu?

olursa nasıl düzenliyebiliriz?
Kullanıcı avatarı
deli_yusuf
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen deli_yusuf »

Yaa arkadaşlar ben bunu yaptım ama sanırım tam olarak istediğim şey değil...Ben diyorumki bu hani yok hızlı cevap yo avatar falan için kodları değştirerek modlar kuruyoruz yaa...onları nasıl temizliyipde forumu ilk haline getirebiliriz... ?
Yeni Yine Yeniden Deli_yusuf
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

deli_yusuf yazdı:Yaa arkadaşlar ben bunu yaptım ama sanırım tam olarak istediğim şey değil...Ben diyorumki bu hani yok hızlı cevap yo avatar falan için kodları değştirerek modlar kuruyoruz yaa...onları nasıl temizliyipde forumu ilk haline getirebiliriz... ?
zaten bu dönüştürücü bu iş için. modların sql tablolarını kaldırıyorsun orjinal phpBB haline dönüyor.
Kullanıcı avatarı
deli_yusuf
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Ama ben yaptım hiçbişey olmadı :( :roll:
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

arkadşım sanırsam bu mod sadece sql tabloları kaldırıyor, yani sql sorgusu gerektiren modları kaldırır, eğer modu kaldırmak istiyorsan kurulum makalesinde yazanların tersini yap, ama çok mod kurdum diossan bilemem.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

pikachu yazdı:arkadşım sanırsam bu mod sadece sql tabloları kaldırıyor, yani sql sorgusu gerektiren modları kaldırır, eğer modu kaldırmak istiyorsan kurulum makalesinde yazanların tersini yap, ama çok mod kurdum diossan bilemem.
tabiki db deki sonradan eklenmiş tabloları kaldıyor ve yeni phpbb2 dosyalarını ftp den gönderiyorsun forumun modsuz phpBB2 oluyor.
Kullanıcı avatarı
deli_yusuf
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Şimdi ben forumun aynı versiyonunu yeniden indirip yeniden yüklesem...Tabi yüklemeden önce bi yedek alsam...Yükledikden sonrada o yedeği geri yüklesem...Forumumda hiçbişey kaybetmeden temiz (modsuz-sıfır) hale getirebilirmiyim...?
Kullanıcı avatarı
bekirrr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bekirrr »

biraz karışık bi mod
En son bekirrr tarafından 28.03.2007, 00:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

phpbb.com un sitesinden kaldırılmış.elinde olan varsa koyuversin hayrına
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
Kilitli

“2.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir