phpBB2 Plus Kurulumu

phpBB2 Plus kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
redmole
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen redmole »

Localde yani kendi Pc'nizde kuruyorsanız phpmyAdminden oluşturduğunuz veri tabanı adını ilgili yere yazacaksınız. kullanıcı adı root olacak ve şifre girmeyeceksiniz.
Eğer direk funpic de kuracaksanız funpic de oluşturduğunuz DB, kullanıcı adı ve şifresini yazacaksınız.
yasinozen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yasinozen »

Arkadaşım Bu VeriTabanı Ayarlarına Ne Yazacagım Onu Bi Anlaya Bilsem Kullanıcı Adını Root Yazıyorum Şifre Koymuyorum Admin Ayarlarını Kendi Bilgilerimi Giriyorum Ama Diğer Sayfadaki Küçük Resimdeki Gibi Yine Aynı SorunLa Karşılaşıyorum Bi Zahmet Yardımcı Olunuz. Busefer Bu Şekil Yaptım Veya Olmadı Veri Tabanı Kullanıcı Adı Ve Şifre Nasıl Yazacagımı Söylerseniz Ben O Şekil Yazıp Kurayım Bu Arada Funpic.de Den Kuruyorum Bilginize.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Yardımlarınızı Bekliyorum.[/b]
yasinozen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Lütfen Birileri Bana Yardım Etsin 5 Gündür Ugraşıyorum Ama Bir Türlü Kurmayı Beceremedim Lütfen Arkadaşlar ResimLerlede Anlattım Ama Yinede Yapamadım Yarımlarınızı Bekliyorum.
yasinozen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Artık Birinin Bana Yardımcı Olması Gerekmiyormu Arkadaşlar Lütfen Ya Sitenin Adresini Vereyim Siz Bari Yapın Şu İşi Bana Lütfen Gerçekten Çok Meçhul Durumdayım 7 Gündğr Sizi Bekliyorum Msn Adresim : YasinKurset@hotmail.com Lütfen Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum Teşekkür Ederim. :oops:
redmole
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen redmole »

sevgili yasin, eğer funpic'de kuruyorsan funpic'in panelinde oluşturduğun

dbuname
dbname
dbupass

yani veritabanı kullanıcı adın, veritabanı adı ve veri tabanı kullanıcı şifresi kısımlarını bir kağıda not et. Daha sonra Plus ile birlikte gelen SQL dosyasını funpic'in PhpMyAdmininden import etmen lazım. İmport işlemi bittikten sonra kuruluma başla. Kurulum sırasında

Veri tabanı sunucusu: localhost
Veritabanı adı: "funpic'de oluşturduğunuz veritabanı adı"
Veritabanı kullanıcı adı: "funpic'de oluşturduğunuz veritabanı kullanıcı adı"
Veritabanı Şifresi: "funpic'de oluşturduğunuz veritabanı şifresi"

olacak şekilde yazın. Bu kadar aslında. Ama bence ilk önce forumu biraz gezip "funpic'de phpbb kurulumu" adlı konuyu mutlaka okuyunuz.
bizimsokaklar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bizimsokaklar »

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

bu ne anlama geliyor..veritabanın ve sifresini yazıyorum ama hata hep bu bi cok kezde phpbbplus kurdum oysa
Kullanıcı avatarı
zeynikey
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen zeynikey »

bitince neye benziyor pekiii?
Farux
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Farux »

redmole
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen redmole »

bizimsokaklar yazdı:phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

bu ne anlama geliyor..veritabanın ve sifresini yazıyorum ama hata hep bu bi cok kezde phpbbplus kurdum oysa

veritabanına bağlanamıyorsunuz. config.php ayarlarınızı kontrol edin.
bizimsokaklar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bizimsokaklar »

redmole yazdı: veritabanına bağlanamıyorsunuz. config.php ayarlarınızı kontrol edin.
fakat install yapamdan zaten config.php dosyası boş oluyor hangi ayardan bahsediyorsunuz ?
666 yapmak gerekiyor diyosanız yaptık..
redmole
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen redmole »

bizimsokaklar yazdı:
redmole yazdı: veritabanına bağlanamıyorsunuz. config.php ayarlarınızı kontrol edin.
fakat install yapamdan zaten config.php dosyası boş oluyor hangi ayardan bahsediyorsunuz ?
666 yapmak gerekiyor diyosanız yaptık..
O zaman server panelinde verdiğiniz DBuser,DBname ve DBuserpassword ile kurulum sırasında yazdıklarınız eşleşmiyor olabilir. ufak bir harf hatası ya da noktalama hatasında dahi bu hatayı alırsınız.
esrardairesi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen esrardairesi »

arkadaslar ben bu modu kurdum fakat türkçe paketi olmuyor!! türkçeyi seçiyorum profildende ama olmuyor

edit: bu arada birde üye olunamıyor ve admin girişi yapılkmıyor şifrenizi tekrar girin yazıyor..
yolcu_34
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yolcu_34 »

esrardairesi yazdı:arkadaslar ben bu modu kurdum fakat türkçe paketi olmuyor!! türkçeyi seçiyorum profildende ama olmuyor

edit: bu arada birde üye olunamıyor ve admin girişi yapılmıyor şifrenizi tekrar girin yazıyor..
türkçe olmayan forummu acaba eger öleyse ayarlardan da yapman lazım kontrol panelinden. admin şifren forumu kurarken yazdıgın şifre.config.php dende bakabilirsin şifrene. üye nasıl olunamıyo anlamadım valla.sen bukadar benden bayadır kullanmıyorum phpbb vbulletin kullandıgımdan unuttum artık
laneth-6-6-6
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB2 Plus Kurulumu

Mesaj gönderen laneth-6-6-6 »

ya arkadaşlar ben 2 gündür nesmen ugrasıyorum sitenin her şeyini yapıyorum ama site açılmıyor loginde hep kalıyor sayfa bomboş ne yapim biri lütfen yardım etsin :?
eXspet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB2 Plus Kurulumu

Mesaj gönderen eXspet »

plusı bir daha indirip kurmayı dene bence..
Kilitli

“phpBB2 Plus Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir