[Çözüldü] Phpbb plus için hack sonrası kalanları düzeltmek

phpBB2 Plus kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
freeemre
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[Çözüldü] Phpbb plus için hack sonrası kalanları düzeltmek

Mesaj gönderen freeemre »

Herkese merhabalar, elimde phpbb plus 1.52 eski yani hacklenen siteme ait ftp den alınmış tüm dosyaların yedekleri ve phpmyadminden alınmış tek parça 32 mb lik sql yedeği var. Elimdeki bu mevcut dosyalarla sitemi eski hale nasıl getirebilirim. Şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Phpbb plus için hack sonrası kalanlarla siteyi düzeltmek

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

:arrow: Elinizdeki tüm dosyaları FTP'den kök (root) dizininize gönderin...
:arrow: Elinizdeki veritabanını phpMyadmin'den İçe aktarın.
:arrow: Sonra config.php dosyasını yeni veritabanınıza göre düzenleyin...

Takıldığınız yer olursa burada paylaşabilirsiniz...

KOLAY GELSİN...
freeemre
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

peki phpmyadminden içe aktar demişsin boyut olarak cok büyük olduğu için 32 mb yükleyemiyorum
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

freeemre yazdı:peki phpmyadminden içe aktar demişsin boyut olarak cok büyük olduğu için 32 mb yükleyemiyorum
O sunucunuzdan kaynaklanan bir problem... Veritabanı içe aktarma boyutu arttırmasını talep etmelisiniz...

:?: Ne kadarlık bir boyuta izin verilmiş...?
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

freeemre yazdı:peki phpmyadminden içe aktar demişsin boyut olarak cok büyük olduğu için 32 mb yükleyemiyorum
bigdump.php kodunu kullanırsan yüklersin..
Bu adresten bipdump.php dosyasını indir.

bigdump.php
Bul

Kod: Tümünü seç

// Database configuration

$db_server   = 'xxxxxxxxxx';
$db_name     = 'yyyyyyyyyyyyy';
$db_username = 'aaaaaaaaaa';
$db_password = 'bbbbbbbbbb';

// Other Settings
$db_connection_charset = ''; //burası boş kalabilir, muhtemelen latin1 default karakter setidir
bölümünü bulup doğru değerleri doldur.. Yazan değerler yeni oluşturduğun bir veritabanına aittir ve forum config.php dosyasında da bunlar yazılacak sonra..
http://www.siteadresi.com/phpbb3/yedekdosya.sql
adresinde veritabanı sql yedeğin olsun
http://www.siteadresi.com/phpbb3/bigdump.php
yolunda tarayıcını çalıştırıp yedeği geri yükle...
Bazı çok büyük satırlarda vb başarısız olursa, ayarlarla oynarsın çalışır. Olmazsa yazarsın..
freeemre
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

arkadaşlar dediğiniz gibi bigdump yöntemini denedim ancak bazı satırlarda hatalar var ve bigdump devam edemiyor. ve hal böyle olunca sql yedeği acıp ki 32 mb açılmıyor hataları bulup düzeltmem lazım ama böyle herhalde 20 gün ve gece uğraşsam bitmiycek çünkü sql i bile açamıyor açsamda 32 mb herseferinde tekrar upload tekrar hata napıcam bilmiyorum .Dosyalar elimde ama yükleyemiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

sql dosyasını ftp ile siteye gönder, sonra bigdump çalışıtırınca dosyaların arasında sql yedeğini seç, bigdump onu görecektir. Yoksa 32 Mbyte boyutunda dosyayı bigdump yukarı yükleyemez (upload edemez - php limiti vardır).
freeemre
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

dediğin gibi yaptım zaten bigdump işini yaparken sql yedekte bazı tablo ve satırlarda hata buluyor. Bunları düzeltip tekrar upload etmem gerekiyor.Ki 32 mb olduğu için hiçbir editör açamıyor açsa bile tekrar tekrar bu işlemi yapmak günleri alır o kadar büyük bi yedekteki satırları ve tabloları düşünürsek düzeltip her seferinde upload etmem gerekir.Her seferinde hata cıkıcak taki bi çok satır düzelene kadar .Şu an için herhalde siteden vazgeçmem gerekicek. Ama o kadar emek var sitede ne yapacağımı şaşırdım. zATEN ŞU AN siteye girseniz rahatlıkla görevbilirsiniz. Bigdump ı çalışınca cıkan hataları adresi yazıyorum sakıncalı ise silersiniz. gothicturkey.com/bigdump.php deneyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Bigdump ile hata olduğunda, baştan alırken veritabanını boşaltman gerekir.
Ayrıca, ftp ile dosyanın tamamını gönderdiğine emin ol..
Eğer elinde imkan varsa, local hosta wamp kurup forumu çalıştır ve arama indeksini sil. Veritabanı boyutu küçülür böylece..

Şu da önemli, phpbb2 yönetim paneli yedeklerinde sorun çok olur, bu kullandığın yedek phpMyadmin den alınmadı ise eksik yada hatalı da olabilir. O sebeple önce lokalhost ile test etmeni tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

:?: Eski sitenin phpMyAdmin'ine ulaşma imkanınız var mı?

:arrow: Eğer varsa size güzel bir çözüm önerebilirim. Yedeğinizi parça parça alın... Yani normalde phpMyAdmin'den yedek alırken tüm tabloları seçiyorsunuz, işte orada tümünü değilde veritabanı yüklemesinde sorun çıkarmayacak şekilde parçalar halinde yedekler almalısınız...

:idea: phpbb_posts ve phpbb_users gibi büyük boyutlu tabloların yedeklerini de tek alabilirsiniz mesela... Sadece onu işaretlemeli ve ondan sonra gerekli işlemleri yapmalısınız...
freeemre
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ne yazıkki eski phpmyadmine ulaşamıyorum yapabilecek biri var ise elimdeki sql ve diğer dosyaları temin etmeye hazırım acıkcası cok deneyimli olmadığım bi konu ama bir site kurduk phpbbturkey sayesinde ama hacklendi işte, elimde kalan ftpden alınmış dosya yedekleri ve phpmyadminden tek dosya halinde 32 mb lık sql dosyası yapılabilecek hiçbirşey kalmadıysa oturup elimdekileri seyretmekle yetineceğim.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Benim tavsiyem, phpbb2 yi unutup,
localhasta phpbb2 forumu kurman sonra da, phpbb3.0.2 kurulumu yapıp, elinde kalan baktığın sql veritabanını phpbb3 e dönüştürmen.. En hızlı, kolay ve güvenli yol odur. premodlara destek bulmak ve güvenlik açığı olunca takip etmek oldukça zordur.
Ayrıca bedava hosting hizmetinin riskli olduğunu unutmayıp her zaman yedek bulundurun. Normal şartlarda host şirketi de size veritabanı yedeği sağlayabilir. Onlar da gecikmeden başvurabilirsiniz.
freeemre
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

dediklerini yapmayı cok isterim ama ben bu işte hakikaten cok acemiyim normal şartlarda bu hizmeti verecek benim adıma bu işleri yapacak bir firma bulsam hemen işi devredicem ama onuda bulamadım.Burda aldığım cevaplarıda uygulayamıyorum. dediğim gibi biri bana bu işi yapacak bir firma tavsiye edebilirmi ya da biri bu işi dosyaları teslim etsem yapabilirmi (ücretli yardım istemek yasakmış öncelikle öyle bi hataya düştüm ama bu işi yapacak biri cıkarsada 10 numara iş yapmış olur) ?
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

vsabah'ın sabahtasarim.com diye bi şirketi var.dosyaları ona teslim edebilirsin.
istersen bende yapabilirim.

ama sorununu burda çözmeye çalışalım. anladığım kadarıyla phpbbplus 1.52 nin db yedeği elinde mevcut. bu çok güzel. dosyaları olmasada olur.
yeni sıfır bi veritabanı aç.veritabanını ftp ye at.bplr'nin anlattığı gibi bigdump.php dosyası vasıtasıyla veritabanını yükle.hata verirse hataları burda yaz düzeltmeye calısalım.(bigdump.php dosyasıyla veritabanı aynı klasör içinde olmalı)
ftp dosyalarını komple ftp ne gönder ve config.php ayarlarını yeni veritabanına göre yap.

bu şekilde sorununun çözümüne ulaşabilirsin.
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mc_kelleci yazdı:vsabah'ın sabahtasarim.com diye bi şirketi var.dosyaları ona teslim edebilirsin.
istersen bende yapabilirim.

ama sorununu burda çözmeye çalışalım. anladığım kadarıyla phpbbplus 1.52 nin db yedeği elinde mevcut. bu çok güzel. dosyaları olmasada olur.
yeni sıfır bi veritabanı aç.veritabanını ftp ye at.bplr'nin anlattığı gibi bigdump.php dosyası vasıtasıyla veritabanını yükle.hata verirse hataları burda yaz düzeltmeye calısalım.(bigdump.php dosyasıyla veritabanı aynı klasör içinde olmalı)
ftp dosyalarını komple ftp ne gönder ve config.php ayarlarını yeni veritabanına göre yap.

bu şekilde sorununun çözümüne ulaşabilirsin.
Reklam yapmak yasak... :D

Arkadaşım zaten bu phpBB ile ilgili bir sorun değil... Var olan sistemi veritabanıyla bağlama işlemi...

Arkadaşa bu konuda yardımcı olmak isterim sorunun çözülmesi amacıyla... Tabi kendisi de isterse...
Kilitli

“phpBB2 Plus Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir