Site güvenliği

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Site güvenliği

Mesaj gönderen SüKûT »

Daha 2 gün önce config dosyam sıfırlandı ve bir çok dosyam silindi ve hostuma giriş yapamıyordum bu sebeple iletişime geçip şifremi sıfırlattım ve düzelttim sitemi fakat nasıl oluyor ki adamlar benim şifremi geçip dosyalarımın bulunduğu alana giriyor ve bir kısım dosyaları silebiliyor şifremi silebiliyor ve ben giremiyorum ve aynı zamanda bu saldırı esnasında olmuş sanırım cpu kullanım limiti aşılmış ve şuan siteme erişim engellendi sistemi nasıl daha güvenli hale getirebilirim yada bi yerde yanlış yaptığım bi ayar felan mı var.

phpbb3 3.0.10 sürümünü kullanıyorum ve en son kurduğum modlar etiket modu ve blog modu...

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Site güvenliği

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu sorun genelde sunucunuza ya da sitenize yapılan saldırılar yüzünden olur. Sunucunuzun güvenlik seviyelerinin yüksek düzeyde olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Dolayısıyla phpBB ile alakalı bir konu değil, Genel Tartışmalar forumuna taşındı.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Site güvenliği

Mesaj gönderen SüKûT »

ESQARE yazdı:Bu sorun genelde sunucunuza ya da sitenize yapılan saldırılar yüzünden olur. Sunucunuzun güvenlik seviyelerinin yüksek düzeyde olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Dolayısıyla phpBB ile alakalı bir konu değil, Genel Tartışmalar forumuna taşındı.
Anladım, ilginiz için teşekkür ederim. Aslında, acaba chmod ayarlarında felan mı bi yalış yaptım onu öğrenmek istemiştim yada bi mod yüzünden olabilir mi felan diye...
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir