Forum için Hosting arıyorum

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
maliboy
Kayıtlı Kullanıcı

Forum için Hosting arıyorum

Mesaj gönderen maliboy »

Merhaba arkadaslar
Sitenizden yararlanarak bir Forum oluşturmaktayım.
http://mavi-teknoloji.com/

Geçici bir Hosta Bağladım Şuanda
http://www.natro.com/webHosting/ Kurumsal Plan yazan Hostingi Almayı planlıyorum Genel araştırdıgımda En uygun Bu gibi Gözüktü Fakat Sizlerden de bir fikir almak istedim. Yardımcı olabilecek arkadaslara şimdiden teşekkür ederim.
maliboy
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Forum için Hosting arıyorum

Mesaj gönderen maliboy »

:( Kimse Cvp vermiyor
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Şahsi görüşüm Natro adı duyulmuş bir hosting firmasıdır. Ayrıca Türkiye'deki hosting firmaları hakkında görüş, yorum ve önerileri http://www.hostbul.net/ sitesinden inceleyebilirsiniz. Yıllardır hizmet veren bir sitedir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
maliboy
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen maliboy »

Çok saol :)
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Hazır konu varken yeni konu açmayım dedim.

Ben hosting firmamı değiştirmek istiyorum. Şu an kullanmakta olduğum firmadan soğudum iyice. Sürekli beyaz ekran hatası almaya başladım. Bir türlü de çözemediler. http://www.hostbul.net/ sitesini biraz inceledim çok firma var.

Ancak benim aradığım phpbb sisteminin en iyi çalıştığı bi host bulmak. Onu da en iyi buradaki kullanıcılar sayesinde öğrenebilirim. Sizin kullanmakta olduğunuz host firmalarını söyleyebilir misiniz? Burada reklam olacaksa özel mesaj olarak da iletebilirsiniz.
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

Benim web işleriyle ilgili sınırlı bilgim var, mecburiyetten uğraşıyorum. Öğrenci kulübü işleri...

Daha önceden Amerika'da bir şirketteymiş, bir problem oldu çözene kadar baya ugraşmıştım. Daha sonra sürüm yükseltme ( 3.0.x > 3.1.x ) yapacaktım ki adamların php sürümü meğer güncel değilmiş. Adamlara ulaşmak saat farkından dolayı ayrı bir dertti zaten. Arayıp derdini de anlatamıyorsun. Üstüne bu işlerden de anlamayınca... Türkiye'de hizmet veren bir şirkete geçelim dedik. En azından aradığımızda derdimizi anlatabilecek, Türkçe konuşabileceğimiz vs.

Yaklaşık 1 yıl oldu ilk mesajdaki arkadaşın söylediği firmanın ve bahsettiği paketi aldım. Hem wordpress hem phpBB kullanıyorum.

cPanelden baktım şimdi php yazılımı olarak native (5.6) ; 5.6 , 5.5 ... diye azalan ve 7.0 , 7.1 seçenekleri var. Anladığım kadarıyla yazılım olayını güncel tutuyorlar.

Kullandığım paketin özelliği olarak sınırsız MySQL veritabanı, bant genişliği, disk kullanımı vs özellikleri zaten satıcının sitesinden incelersiniz.

Bu firmaya geçiş yaparken forumu taşıma işlemi sırasında mail olaylarını halletmem gerekiyordu. Adamları arayıp destek almak istedim ama phpBB özelinde bilgileri yok. Makale kısımları var. Wordpressle ilgili bazı makaleler mevcut iken, phpBB ile hiçbir bilgi yok. İnternetten araştırabilirsiniz demişlerdi. smtp ayarlarını firmadan öğrenip kendim yapmıştım.

Bahsettiğiniz beyaz ekran hatası nedir bilmiyorum ama firmadan kaynaklanan herhangi bir problemle karşılaşmadım. Tabi standart prosilver stil kullanmakta ve abartı bir eklenti veya herhangi şekilde kodlarla oynama yapmadım.

Son olarak da benim adıma olumsuz fakat başkasına göre olmayabilir. Adamların teknik desteği sınırlı. Bu işlerde yeni olan birisi bu firmaya bulaşmasın. Problemi nasıl çözüleceğini tabi ki anlatıyor ama iş sen el at şu işe deyince tıkanıyor. Yazılım desteği vermiyolar ki kendileri de belirtiyor bunu zaten.

Örneğin kısa zaman önce benim şurdaki gibi bir problemim olmuştu. İlgili dosyayı aç ordaki satırı düzeltmeniz gerekiyor diyor. O kadarını sen de biliyosun tabi ama nasıl dülzetilcek, ne yazılacak ya da bi gir bak orda ne yazıyor. Bu durumlar yok.

Özetle, yeni başlayan bilgisi sınırlı olan bulaşmasın haricinde sağlam firma diye anlatmışlardı öyle de gözüküyor şimdilik.

Yorumlarımın bilgisi sınırlı olan bir kullanıcı gözünden yapıldığını dikkate alınız !
yolhane
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen yolhane »

henüz almadıysan, guzelhosting'i tavsiye ederim. türkiye'nin en iyisidir.
merhas10
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen merhas10 »

1.Aerotek
2. Veridyen
3. IHS
4.W. Hosting
5.Hostinger
6.Alastyr
7.Vargonen
8.Natro