Ortaklaşa Çeviri

phpBB Türkiye ile ilgili görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazın
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
phpBB Türkiye hakkında görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazabilirsiniz. Site ile ilgili olmayan mesaj yazanlar, başka siteleri kötüleyenler, konu dışına çıkanlar ya da yöneticileri kötüleyici mesaj yazanlar uzaklaştırılacaktır.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Ortaklaşa Çeviri

Mesaj gönderen Evrek4 »

Selamlar

Aklıma şöyle bir şey geldi, çevirisi yapılması gereken modlar için birer konu açsak, çevirilecek kısmı parçalara bölsek ve her parçayı birimiz alıp çevirsek, hem kolay olur, hem herkesin katkısı olmuş olur, hem de sadece bir kaç kişinin omuzlarında olmaz bu yük. Eğer çeviriye destek verecek arkadaşlarımız varsa phpBB Seo mod'u ile başlayabiliriz :wink:

Edit:

Arkadaşlar svn olayını çözdüm gibi. Svn ile yapabiliriz bu işi, kısımlara ayırmamıza da gerek kalmaz böyle. Herkes önüne gelen kısmı çevirir.
Şu linkten svn için gerekli programları indirebilirsiniz. Pakette program ve Türkçe yaması var.

Programı indirip kurduktan sonra Türkçe yamasını kurun. Ardından bilgisayarınızda bir klasör oluşturun. Bu klasörün üzerine gidin ve sağ tıklayın, ardından svn çıkar al deyin. Deponun urlsi kısmına https://phpbbsvn.googlecode.com/svn/mods yazın. Açılan pencerede kulanıcı adı ve şifre isteyecektir. Kullanıcı adına kendi gmail adresinizi, şifre kısmına ise şunu yazacaksınız: gx3eM6WE8AA6
Enter diyince o klasördeki dosyalar bilgisayarınıza inecek. Değişiklik yaptıktan dosyanın(klasörün değil) üzerine sağ tıklayın sonra SVN teslim et deyin. Böylece sizin yaptığınız değişiklikler proje ile ilgilenen herkes tarafından görülecek, sizin çevirdiğiniz kısmı onlar tekrar çevirmeyecek ve gereksiz çakışmalar olmayacak.
Takıldığınız bir yer olursa yazın yardımcı olmaya çalışırım.
En son Evrek4 tarafından 15.05.2010, 20:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Ortaklaşa Çeviri

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

güzel fikir ellimden geldigince yardim etmeye calisirim :)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Konuyu açarken senin yardım edeceğini biliyordum desem yalan olmaz :)
İkimiz başlayalım öyleyse, sorumluluk hisseden başka birileri çıkarsa onlarda el atar elbet.
Sen de uygun görüyorsan ilk olarak Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite moduyla başlamayı düşünüyorum. Gerekiyorsa yeni konu açıp orada dil dosyasını kısımlara ayırıp paylaştırabiliriz birimiz.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:Konuyu açarken senin yardım edeceğini biliyordum desem yalan olmaz :)
İkimiz başlayalım öyleyse, sorumluluk hisseden başka birileri çıkarsa onlarda el atar elbet.
Sen de uygun görüyorsan ilk olarak Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite moduyla başlamayı düşünüyorum. Gerekiyorsa yeni konu açıp orada dil dosyasını kısımlara ayırıp paylaştırabiliriz birimiz.
nerden bildin yardim edecegimi :D

bence bi hafta daha bekliyelim daha yardim eden cikabilir, Seo modu ile basliyabiliriz evet burayada konu acabiliriz sanirim gellismeleride oraya yazariz iyi bi fikir :)
akblt.space

Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhaba arkadaşlar bende yardımcı olmak isterim ama malum işler fırsat vermiyor. Öyle uzun boylu değil ama arada online olduğumuzda bakıp çevirebilecek kadar yardımcı olabilirim bende. Yani panoya çevrilmesi için bırakılan bir kaç cümle olursa ilgilenebilirim yoksa tüm bir mod un sorumluluğunu almaya vaktim yetmez. İyi geceler.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

EsmerÖzcan yazdı:
nerden bildin yardim edecegimi :D

bence bi hafta daha bekliyelim daha yardim eden cikabilir, Seo modu ile basliyabiliriz evet burayada konu acabiliriz sanirim gellismeleride oraya yazariz iyi bi fikir :)
Forumdaki davranışlarından :)

Ademx33 yazdı:Merhaba arkadaşlar bende yardımcı olmak isterim ama malum işler fırsat vermiyor. Öyle uzun boylu değil ama arada online olduğumuzda bakıp çevirebilecek kadar yardımcı olabilirim bende. Yani panoya çevrilmesi için bırakılan bir kaç cümle olursa ilgilenebilirim yoksa tüm bir mod un sorumluluğunu almaya vaktim yetmez. İyi geceler.

Kardeş tüm modu değil zati, modları kısımlara ayıracağız. Mesela 20 satırlık bir modu 4 e ayırıp adam başı 5 satır vereceğiz. Böyle bir şey düşünüyoruz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Çevirilere sürekli katkıda bulunan arkadaşlar tarafımızdan Çeviri Grubu oluşturulup bu gruba eklenecektir.

Bilginize.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Evrek4 yazdı: Kardeş tüm modu değil zati, modları kısımlara ayıracağız. Mesela 20 satırlık bir modu 4 e ayırıp adam başı 5 satır vereceğiz. Böyle bir şey düşünüyoruz.
Hmm tamam o zaman yani ben tüm mod deyince 40-50 sayfalık bişeyler anlıyordum. 5-10 satır çok teknik mod a özel kelimeler olmadığı müddetçe sanırım çevrilmesi fazla zaman almaz o zaman da çeviri işine katılım yüksek olur..
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Ademx33 yazdı:
Evrek4 yazdı: Kardeş tüm modu değil zati, modları kısımlara ayıracağız. Mesela 20 satırlık bir modu 4 e ayırıp adam başı 5 satır vereceğiz. Böyle bir şey düşünüyoruz.
Hmm tamam o zaman yani ben tüm mod deyince 40-50 sayfalık bişeyler anlıyordum. 5-10 satır çok teknik mod a özel kelimeler olmadığı müddetçe sanırım çevrilmesi fazla zaman almaz o zaman da çeviri işine katılım yüksek olur..
İlk olarak seo modunun çevirisine başladık.
Buradan çevirilecek kısımlardan alabilirsin :wink:
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ESQARE yazdı:Çevirilere sürekli katkıda bulunan arkadaşlar tarafımızdan Çeviri Grubu oluşturulup bu gruba eklenecektir.

Bilginize.
ESQARE, güzel birsey düsünmüsünüz :)
akblt.space

Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen difficulty »

güncelleme..

henüz tüketici konumundayım :? teşkler kolay gelsin :)
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

difficulty yazdı:güncelleme..

henüz tüketici konumundayım :? teşkler kolay gelsin :)
İngilizce bilmek şart değil, Google Translate ile, birazda Türkçe bilgisi ve internet sözlükleri ile çeviriye katkıda bulunabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

arkadaşlar ilk gün 10. kısmı alıp yarısına kadar çevirdim ondan sonra fırsatım olmadı araya nişan falan girdi. Yaz tatili gelene kadar pek ilgilenemeyeceğim sanırım kusura bakmayın.

Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Arkadaşlar İngilizce çevirim iyi olduğu için bende size yardımcı olmak istiyorum.
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
emrekalyon
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen emrekalyon »

isterseniz bende yardımcı olabilirim bu olaya :)

“Görüş - İstek - Öneri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir