phpBB SQLite kurulum sorunu

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB SQLite kurulum sorunu

Mesaj gönderen erman2106 »

General Error
SQL ERROR [ sqlite ]

SQL logic error or missing database [1]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

türkçesi

Genel Hata
SQL ERROR [sqlite]

SQL mantık hatası veya eksik veritabanı [1]

Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu sorun devam ederse bir yönetici ile iletişime geçiniz.

arkadaşlar en son kısma geldim login diyordu bastım ve bu hatayı verdi nasıl düzeltecem yardımlarınız için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: son aşamada bu hatayı verdi

Mesaj gönderen rocksenn »

phpbb3 kurulum makalesi :arrow: viewtopic.php?f=20&t=2951

Sorun veritabanı tercihi eğer server panelinizde mysgli veritabanı yaratabiliyorsanız onu kullanın
siz sqlite kullandığınız için uyumsuzluk meydana geliyor...

mysgli veritabanı tercihi ile phpbb3' ü yeniden kurmalısınız.
Zamana Güzellik Kat!
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

rocksenn yazdı:phpbb3 kurulum makalesi :arrow: viewtopic.php?f=20&t=2951

Sorun veritabanı tercihi eğer server panelinizde mysgli veritabanı yaratabiliyorsanız onu kullanın

hocam demişin ya mysgli veritabında yarat diye onu nasıl yapacam ben evet çok haklısınız ben sglite kullanıyorum yani orda sadece onu seçersem diğer kısımlara geçiyor eğer mysgli sekmesini seçersem bana hata veriyor istersen hatayı yazabilirim ben mysgli veritabını nasıl yaratacam ilginiz için teşekür ederim
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

bu arada şunu da belirteyim hocam yani mysql veritabanım var hani şifresi filan var
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

server panelinden veritabanları kısmından bir mysgli veritabanı oluştur
veritabanı kullanıcı adı veritabanı şifresi kısımlarını doldurup oluştur

bunu oluşturduktan sonra phpbb3 install sayfasındaki veritabanı kullanıcı adı ve şifresini mysgli ye kullandıklarını yazmalısın o zaman kurulum normal devam edebilir.

phpbb3 buna göre yeniden kurmanı tavsiye ederim yukarda bir önceki mesajımda kurulum bağlantısını verdim orayıda inceleyebilrsin
Zamana Güzellik Kat!
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

Hocam sanırım senin dediğini ben çok önceden yaptım yani sen kullanıcı adı ve şifresi oluştur demiş sin ya ben onu oluşturdum sonuçta hani sglite yi seçip kullanıcı adı ve şifre sini yazıyorum en son kısma kadar geliyor demek ki oluşturmusum doğrumuyum acaba ben sizi yanlış mi anlıyorum yoksa ben mi yanlış yaptım yani mygli doğru yaptım diyorum sizce doğru mu yaptım yani mygli oluşturmadım mi
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

sqlite ve mysqli birbirinden farklı veritabanı tipleridir, dolayısı ile phpbb3 kuracağın veritabanı tipi olarak mysqli tercih etmelisin

aslında phpbb3 sqlitete de çalışır ama sürüm farklarından sorun olabilir, bu yüzden en garanti ve iyisi mysqli kullanmak tabi hosting firmasının bu seçeneği varsa

sana özel mesaj attım o panele kafa göz girişmek için :D
Zamana Güzellik Kat!
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

rocksenn yazdı:sqlite ve mysqli birbirinden farklı veritabanı tipleridir, dolayısı ile phpbb3 kuracağın veritabanı tipi olarak mysqli tercih etmelisin

aslında phpbb3 sqlitete de çalışır ama sürüm farklarından sorun olabilir, bu yüzden en garanti ve iyisi mysqli kullanmak tabi hosting firmasının bu seçeneği varsa

bende sana özel mesaj attım :)
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

erman2106 yazdı:
rocksenn yazdı:sqlite ve mysqli birbirinden farklı veritabanı tipleridir, dolayısı ile phpbb3 kuracağın veritabanı tipi olarak mysqli tercih etmelisin

bende sana özel mesaj attım :)

site adı 0 0 0 webhost
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Sorun Çözüldü

Veritabanı yeniden düzenlendi
phpbb3 anadizine yeniden gönderilerek kurulum işlemi tekrardan yapıldı

hayırlı uğurlu olsun :D
Zamana Güzellik Kat!
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

rocksenn yazdı:Sorun Çözüldü

Veritabanı yeniden düzenlendi
phpbb3 anadizine yeniden gönderilerek kurulum işlemi tekrardan yapıldı

hayırlı uğurlu olsun :D
ya hoca allah senden razı olsun ya vallaha çok çok çok teşekkür ederim nasıl yaptın ya onu bana da anlatır misin bir de ben hangi şifre ile girecem hoca :) :) onu da bana özel mesaj atar misin :)
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

rica ederim

veritabanı kullanıcı adı ve şifresi hala aynı değiştirmedim

forum yönetici adı ve şifresi de değişmedi aynı
Zamana Güzellik Kat!
erman2106
Kayıtlı Kullanıcı

rocksenn yazdı:phpbb3 kurulum makalesi :arrow: viewtopic.php?f=20&t=2951

Ya kusura bakma hocam ya tekrar sana başvurdum ben konu açıyorum gözük müyor hani ilk başta kendi içindeki olan konu vardı ya test olan ben onu sildim bir de şimdi konu açıyorum iki saattir yine olmuyor yardım edebilir misin
muh4mmet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB SQLite kurulum sorunu

Mesaj gönderen muh4mmet »

İzinleri kontrol ediniz grup forum izinlerine bakınız...
on3
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB SQLite kurulum sorunu

Mesaj gönderen on3 »

erman2106 yazdı:General Error
SQL ERROR [ sqlite ]

SQL logic error or missing database [1]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

türkçesi

Genel Hata
SQL ERROR [sqlite]

SQL mantık hatası veya eksik veritabanı [1]

Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu sorun devam ederse bir yönetici ile iletişime geçiniz.

arkadaşlar en son kısma geldim login diyordu bastım ve bu hatayı verdi nasıl düzeltecem yardımlarınız için teşekkürler
AYNI SORUNLA KARŞI KARŞIYAYIM. KONUYU OKUDUM LAKİN AÇIK BİRŞEKİLDE ÇÖZMEMİŞİNİZ SORUNU GALİBA. NASIL YAPILDIĞI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ? ACİL LÜTFEN
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 6 misafir