Güvenlik Modu Nedir ne işe yarar

phpBB 2.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Kilitli
caca
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Güvenlik Modu Nedir ne işe yarar

Mesaj gönderen caca »

arkadaşlar phpsecurity var tracker var bunların grevi nedir ne yapmaya engel oluyo ?

bide 2.0.20 de ard arda üyelik açma gibi birşeyler oluyomu ?

kayıt olurken sonuçta kod var?

bu konuda açıklama yapan olursa sevinrim

şuan phpbbturkeyde kullanılan

phpBB Güvenliği 203 Exploit Denemesini engelledi

bu hangi modur?

security modu kurmassak nolur ?

kurmak gerekliyse öneriniz?
Kullanıcı avatarı
dj_akman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen dj_akman »

ctracker Solucan&Sistem Açığı Saldırılarını saldırılarını engeller ayrıca daha bir sürü özelliği vardır

phpbb sec bu sitede kullanılan güvenlik sistemidir.bunu kurduğunda güvenlik sorusu gibi muhteşem bir özellik eklenir ayrıca Ddos,exploit,Clike, UNION,SQL Injection ,File Write/Open,Perl Script,Encoded Characters ,Sanity Mix Worm saldırılarını önlemekle kalmayığ şifre benzerliğini admin panelinden ayarlayarak yasaklayabilir.arka arkaya giriş denemelerini engelleyebilir.

bi de anti_robotic_login var bu da bu sitede kullanılan girişte kod sorma modudur.
caca
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen caca »

ben bişey sorucam ne yani ozaman normal phpbb forumu güvenliksizmi oluyor adamlar niye yama yapıyolar ?

açık buldukları sürece güncelleme yapmıyolarmı sonçta?

bişey sorucam birde hani 1000 lerce kayıt user yaptırıyolar siteye flood gibi şu an phpbb 2.0.20 de bunu yapabilirlermi ?

sonuçta kayıt olurken görsel doğrulama var ordaki kodları yazmak gerekiyor ?

bu konuda açıklama yapabilecek varmı?

sorduğum soruları atlamazsanız sevinirim

phpbb.com sitesi bu trackker veya security kullanıyomu ?
En son caca tarafından 21.07.2006, 01:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

siteye flood yapılabiliyor türlü çeşit flood var ctracker isimli program bu tarz saldırı ve floodları yapmayı daha fazla engelliyor..
hack sitesi adı altında açılan forumlarda görürssünüz bu tarz programları.

site saldırıları eski versiyon forumlarda, php yada mysql versiyonlarının güncellenmemesinden yada php ini safemod vb konulardaki açıklar nedeniyle olabiliyor.. o yüzden bir site'nin açığını etkileyen bir çok konu var hırsıza kilit dayanmayacağı gibi uğraşanada korumalı forum dayanmaz :)
caca
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen caca »

şuanki 2.0.20 de binlerce üye açılma açığı mevcutmu ?

ayrıca şuan bu sitede phpbb security modu kurulmuş bu mod login olurken orda bide resimdeki doğrulamayı girmeyi istiyor ya o doğrulama resmi bu mod dan dolayımı kurulmuş istemediğim bir özellik ondan soruyom

bide mesala foruma binler ce üye binlerce mesaj atılmışsa eğer bundan kurtulmanın yolu nedir? başıma gelmedi ama gelirse diye
madalyon
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen madalyon »

benim phpbb2 sitem hacklendi onun için güvenlik açığı mevcut hostu funpic den almıştım.
Kullanıcı avatarı
MeQueR
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen MeQueR »

abicim açık var veya yok önemli olan o değil önemli olan bizim bu korumayı neden kullandıımız? biz bunu kullanıyoruz çünki bazı kendini bilmezler, yeni yetmeler gelip ben hacker ım ilirim havasına yatıp TÜRK sitelerini-forumlarını hack ediyorlar.... ya tmm biliosun da neden bunu bi türke karşı kullanıyosun onu anlamıyorum ben... bende bu alemin içindeyim (yeni başladım sayılır yaklaşık bi yıldır uraşıyorum hack le) ama ben şimdiye kadar hiçbi türk sitesini hack etmedim?? alla alla konuşturmasınlar şimdi... :evil: :evil: :evil:

Kusura bakmayın biraz kaptırdım da :?
caca
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen caca »

madem tracker işe yarıyor phpbb sitesi onu niye dahil etmiyor kendisine saçmalık bence. açık varsa adam açığı kapatıyor zaten

trackerı kurman neyi değiştircek sanki phpbb yi çıkaranlar trackerın içeriğe bakmıyor ona bakarak kendine göre zaten sistem kurar öle bir açık varsa
DJ_RÜZGAR
Kayıtlı Kullanıcı

Re:

Mesaj gönderen DJ_RÜZGAR »

caca yazdı:madem tracker işe yarıyor phpbb sitesi onu niye dahil etmiyor kendisine saçmalık bence. açık varsa adam açığı kapatıyor zaten

trackerı kurman neyi değiştircek sanki phpbb yi çıkaranlar trackerın içeriğe bakmıyor ona bakarak kendine göre zaten sistem kurar öle bir açık varsa
bak kardeşim sen belliki korkuyorsun sana tek kelimeyle şunu söyleyim .. bir serverde yada sistemde herzaman açık vardır diye bişey olmaz adam arıyor buluyor senin açığını yanı önceden gözden kaçmış bir açık yok sadece aranılıp bulunan bir açık var yani yoktan var oluş meselesi.bu sadece karşıdakinin hayal gücüne kalmış bir şey yani adam senin isteminin neresinde açık olmasını isterse oradan bir açık bulur yoksa açar : )) hatta senin açığını bulamasa bile senin kullandığın serverden bile içeri girer istediğini yapar bize düsen nedir gereken önlemi alıp sonra allaha dua etmektir..hani bi söz vardır ne seytanı gör ne besmele çek hesabı sen üstüne düşeni yapacan gerisine karısmican ... saygılar..
Kilitli

“2.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir