phpBB 3.0.2 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Asil
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.2 Yayınlandı

Mesaj gönderen Asil »

Lütfen biri bana 3.0.0 dan 3.0.2 ye nasıl geçerim anlatabilir mi :) 3.0.1 den 3.0.2'ye geçiş mevcut ama 3.0.0 dan 3.0.1 e geçiş mevcut değil ya da ben bulamıyorum. Ya da direk 3.0.0 dan 3.0.2 ye geçişin bir yolu varsa ki bir önceki mesajımda onu sordum ama cevap alamadım, yardımcı oluverin lütfen.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

İşlemleri sırayla yapın. İlk önce 3.0.0'dan 3.0.1'e geçin (Buradan otomatik güncelleme paketini indirebilirsiniz: http://downloads.sourceforge.net/phpbb/ ... p?download). Daha sonra 3.0.1'den 3.0.2'ye güncelleyin. Ayrıca dil paketlerindeki güncellemeler için "phpBB 3.0.x Türkçeleştirme" forumuna bakın.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mustafakumbar »

[quote="ESQARE"]İşlemleri sırayla yapın. İlk önce 3.0.0'dan 3.0.1'e geçin (Buradan otomatik güncelleme paketini indirebilirsiniz: http://downloads.sourceforge.net/phpbb/ ... p?download). Daha sonra 3.0.1'den 3.0.2'ye güncelleyin. Ayrıca dil paketlerindeki güncellemeler için "phpBB 3.0.x Türkçeleştirme" forumuna bakın.[/quote]

[img]download/file.php?id=1120[/img]
Sanırım daha önce 3,0 dan 3,02 ye güncelleme yaparken yüklemenin ortasında alınan hata nedeni ile ... 3,0 dan 3,01 e güncelleme paketi uyumsuz dosyalar olduğundan devam edilemedi hata uyarı alarak yüklenemedi....

Patch dosyasında sadece anlatım var yükleme nasıl yapılıyor anlamadım...

Şimdi benim phpbb3 versiyonu kaç oldu acaba ? Melez bişey oldu sanırım....
______________________________________________________________________________-
Biraz daha detaylandıracak olursak eğer:

Panelde son sürüm ile ilgili son durum bu şekilde.....
[img]http://img178.imageshack.us/img178/8183 ... 616bc6.jpg[/img]

3,01 den 3,02 ye install edince başlangıçda sorun yok gibi yükleme başlıyor.... ama son adımda ftp yüklemesi yada düzenlenen dosyalar arşivini indir seçeneğinden hangisini seçersem seçeyim ikisinde de...
Bu şekilde Farklılıklar birleştiriliyor diye yeşil uyarı veriyor ama daha sonra sanki internet bağlantım yokmuş gibi bağlantı sorunu var diyor....Gerçekten internetim mi koptu diye kontrol ettiğimde böyle bir sorun olmadığını görüyorum....
[img]http://img53.imageshack.us/img53/3961/2 ... 103lr9.jpg[/img]
[img]http://img178.imageshack.us/img178/7795/adszsb5.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Sorununuz 3.0.0'dan 3.0.2 ye geçmek istemenizden kaynaklanıyor olsa gerek. Yani otomatik güncelleme paketi 3.0.0'da benzer bulduğu dosyaları 3.0.2 ye göre ayarlamış olabilir. 3.0.1'deki değişiklikler tam olarak yapılmadığından da sorunlar daha da fazlalaşacaktır.

phpBB sürümünüz dosyalar ve veritabanı ortak olarak güncellenince üst sürümün adını alacaktır. Veritabanını güncelleyip, dosyaları güncellemezseniz veya tam tersi bir durum söz konusu olursa güncelleme yapılmış olmaz.

Onun için öncelikle 3.0.0 olan yedeklerinizle aşağıda anlatılanı yapmanızı öneririm...

ESQARE:
İşlemleri sırayla yapın. İlk önce 3.0.0'dan 3.0.1'e geçin (Buradan otomatik güncelleme paketini indirebilirsiniz: http://downloads.sourceforge.net/phpbb/ ... p?download). Daha sonra 3.0.1'den 3.0.2'ye güncelleyin. Ayrıca dil paketlerindeki güncellemeler için "phpBB 3.0.x Türkçeleştirme" forumuna bakın.

Bir diğer mevzu ise şudur:

Düzenlenen Dosyalar Arşivini İndir seçeneğinden dosyaları indirip gerekli yerlere attıktan sonra tekrar bir dosya taraması yaptırmalısınız. Eğer ki düzenlenen dosyaları atmadan tekrar bir taratma yaparsanız güncellemenizin tamamlanmadığı uyarısı alırsınız
bjk55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bjk55 »

güncelleme yaparken dosya arşivini indir diyorum ama
"Farklılıklar birleştiriliyor
Şu an final dosya değişiklikleri toplanıyor.

Lütfen değiştirilen dosyalar üzerindeki tüm işlemleri phpBB tamamlayana kadar bekleyin." burada kalıyor hiç bitmiyor
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sunucunuzla ilgili bir zaman aşımı problemi olabilir... Güncellemeyi localhost'ta yapmayı denediniz mi?
bjk55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bjk55 »

evet ordanda denedim aynı olay oluyor öyle kalıyor bir yerlere yazma okuma iznimi vermem lazım acaba
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hayır ondan da olduğunu sanmıyorum... Aynı sorun localhost'ta da olabilir ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Ama yine de size bir hata döndürmesi gerekir. Yoksa sorunu bilemeyiz...

Bu tür bir hata alıyor muyuz?
bjk55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bjk55 »

Veritabanı güncellemesi başarıyla yapıldı diyor ondan sonra dosya farklılıkları toplanıyor deniliyor dosya güncellenmesi bittiğinde aşağıda includes/acp/acp_icons.php includes/acp/acp_permissions.php includes/auth.php includes/functions_jabber.php language/en/acp/groups.php birtek bunlar güncellenmiş diğerlerinde uyumsuzluk var filan yazıyor hepsinin yanında aşağıdaki şeçeneklerden var Hiç birşey anlamadım bu işten

Uyuşmazlıkların sayısı: 2 [ Farklılıkları/uyuşmazlıkları göster ]
Birleştirilmedi - yeni dosya kullanımda [Dosya sonucunu göster]
Birleştirme farklılıkları ve uyuşmazlık bloğu içinde yeni dosya kodu kullanımda [Dosya sonucunu göster]
Birleştirme farklılıkları ve uyuşmazlık bloğu içinde değiştirilen kod kullanımda [Dosya sonucunu göster]
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

@bjk55;

Dosyalarda yaptığın değişiklikler yüzünden uyuşmazlıkar oluyor. Bu aşamadan sonra aşağıdaki şıkkı seçerek devam et, mod değişikliklerini etkilemeden güncelleştirmeyi yapacaktır.

*****Birleştirme farklılıkları ve uyuşmazlık bloğu içinde yeni dosya kodu kullanımda [Dosya sonucunu göster]
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mustafakumbar »

ESQARE:

Burada 3.0.0 dan 3.0.2 güncellmesi var...

Elinde arşivlemiş olan varmı acaba...3.0.0 dan 3.0.1 otomatik güncellmesini arıyorum...
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

İlgili adreste hepsi var, gezinmen gerekli
http://sourceforge.net/project/showfile ... _id=194469
bjk55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bjk55 »

[quote="malt"]@bjk55;

Dosyalarda yaptığın değişiklikler yüzünden uyuşmazlıkar oluyor. Bu aşamadan sonra aşağıdaki şıkkı seçerek devam et, mod değişikliklerini etkilemeden güncelleştirmeyi yapacaktır.

*****Birleştirme farklılıkları ve uyuşmazlık bloğu içinde yeni dosya kodu kullanımda [Dosya sonucunu göster][/quote]

dediğinizi yaptım bu seferde dosya dosyayı arşive indir dediğimde web sayfası görüntülenemedi Yönlenilen link aşağıda

(http://......com/forum/install/index.php?mode=update&sub=update_files&conflict[adm%2Findex.php]=3&conflict[download%2Ffile.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_attachments.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_board.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_captcha.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_database.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_forums.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_groups.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_main.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_styles.php]=3&conflict[includes%2Fauth%2Fauth_apache.php]=3&conflict[includes%2Fconstants.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_admin.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_compress.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_content.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_convert.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_install.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_posting.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_privmsgs.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_upload.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_user.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_ban.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_main.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_queue.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_reports.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_topic.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_warn.php]=3&conflict[includes%2Fmessage_parser.php]=3&conflict[includes%2Fsearch%2Ffulltext_mysql.php]=3&conflict[includes%2Fsearch%2Ffulltext_native.php]=3&conflict[includes%2Fsession.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_confirm.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_pm.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_pm_compose.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_pm_viewfolder.php]=3&conflict[includes%2Futf%2Futf_tools.php]=3&conflict[language%2Fen%2Facp%2Fattachments.php]=3&conflict[language%2Fen%2Facp%2Fboard.php]=3&conflict[language%2Fen%2Facp%2Fcommon.php]=3&conflict[language%2Fen%2Fcommon.php]=3&conflict[language%2Fen%2Fmemberlist.php]=3&conflict[language%2Fen%2Fposting.php]=3&conflict[mcp.php]=3&conflict[memberlist.php]=3&conflict[posting.php]=3&conflict[search.php]=3&conflict[style.php]=3&)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hiçbirşey anlaşılmıyor. Lütfen bu bölümde BBCode kullanmayınız...
bjk55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bjk55 »

BBcode kullanmadım Sadece Yukardaki arkadaşa alıntı yaparak yazmıştım

dediğinizi yaptım bu seferde dosya dosyayı arşive indir dediğimde web sayfası görüntülenemedi Yönlenilen link aşağıda

(http://......com/forum/install/index.ph ... s&conflict[adm%2Findex.php]=3&conflict[download%2Ffile.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_attachments.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_board.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_captcha.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_database.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_forums.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_groups.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_main.php]=3&conflict[includes%2Facp%2Facp_styles.php]=3&conflict[includes%2Fauth%2Fauth_apache.php]=3&conflict[includes%2Fconstants.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_admin.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_compress.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_content.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_convert.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_install.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_posting.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_privmsgs.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_upload.php]=3&conflict[includes%2Ffunctions_user.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_ban.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_main.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_queue.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_reports.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_topic.php]=3&conflict[includes%2Fmcp%2Fmcp_warn.php]=3&conflict[includes%2Fmessage_parser.php]=3&conflict[includes%2Fsearch%2Ffulltext_mysql.php]=3&conflict[includes%2Fsearch%2Ffulltext_native.php]=3&conflict[includes%2Fsession.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_confirm.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_pm.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_pm_compose.php]=3&conflict[includes%2Fucp%2Fucp_pm_viewfolder.php]=3&conflict[includes%2Futf%2Futf_tools.php]=3&conflict[language%2Fen%2Facp%2Fattachments.php]=3&conflict[language%2Fen%2Facp%2Fboard.php]=3&conflict[language%2Fen%2Facp%2Fcommon.php]=3&conflict[language%2Fen%2Fcommon.php]=3&conflict[language%2Fen%2Fmemberlist.php]=3&conflict[language%2Fen%2Fposting.php]=3&conflict[mcp.php]=3&conflict[memberlist.php]=3&conflict[posting.php]=3&conflict[search.php]=3&conflict[style.php]=3&)
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir