phpBB 3.0.5 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ogzblgnr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.5 Yayınlandı

Mesaj gönderen ogzblgnr »

Elle güncelleme yapabilirsiniz. Oldukça yorucu, ama güvenli.

Şahsen ben öyle yapacağım, bir sürü mod var onları bir daha kurmak da o kadar yorucu olur.

Acaba AutoMOD bu konuda bize yardım edebilir mi? (AutoMOD'la kurulan modları tekrar kurmaya gerek kalmayabilir.)
artık phpBB ile ilgilenmediğim için bu forumda aktif değilim.
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

mandrivaturkiye yazdı:Fakar sunucuda güncelleme yaptığımda hiç birisi değişmedi aynı kaldı işin garip tafafı sistemden baktığımda 3.0.5 olarak gösteriyor.
Tema ve dil dosyasındaki değişiklikleri yaptıktan sonra önbelleği temizlemeyi unutmayın... İlk etapta bende de görünmedi, önbelleği 3-4 kere temizledikten sonra görünmeye başladı.
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

Advanced-phpBB3-SEO kullanıyorum ama umarım bozmaz :( çok korkuyorum ya of. Bu modlar güncellemelerden bağımsız olsa keşke
blogcu
Kullanıcı avatarı
C@N
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen C@N »

ya güncellerken bir şey farkettim farklı olan dosyaları buluyo ve birleştir veya birleştirme diye sana soruyo
ben birleştir dedim kurduğum modlara birşey olmadı ama bide iki seçenek daha var tabi;
birleştirme - yeni dosyayı kullan
birleştirme - eski dosyayı kullan :)
bence sizde birleştirerek yaparsanız modlarınıza bişi olucağını sanmıyorum arkadaşlar
Resim
I LoVe phpBBTurKeY..!
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen difficulty »

bende birleştirme yaptım diğerlerinide denedim hala 3.0.4 görünüyo ama işleyiş açısından olmuş sanarım bişi anladıysam arab olayım :lol:
yok yok anlamıyom ben modlardan kurumlardan artıkım emin oldum forumu bi kurdum bidada bişi kuramadım :cry:
matraxxx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen matraxxx »

difficulty yazdı:bende birleştirme yaptım diğerlerinide denedim hala 3.0.4 görünüyo ama işleyiş açısından olmuş sanarım bişi anladıysam arab olayım :lol:
yok yok anlamıyom ben modlardan kurumlardan artıkım emin oldum forumu bi kurdum bidada bişi kuramadım :cry:
install klasorunun ıcerısındekı database_update.php dosyasını browserda cagırırsanız data base de guncellennmıs olur we 3.0.5 olara gorunur...
örn:www.siteadı.com/install/database_update.php seklınde
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

Haydaa
Parse error: syntax error, unexpected $end ....... /....../....../........./..../blogcuforum.net/includes/functions_admin.php on line 3091

bu hatayı yeni 3.0.5teki dosyayla değiştirip hallettim ama sürüm hala eskisini gösteriyor :cry:

düzeltme:
Oh be oldu :)
blogcu
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen difficulty »

matraxxx yazdı:
difficulty yazdı:bende birleştirme yaptım diğerlerinide denedim hala 3.0.4 görünüyo ama işleyiş açısından olmuş sanarım bişi anladıysam arab olayım :lol:
install klasorunun ıcerısındekı database_update.php dosyasını browserda cagırırsanız data base de guncellennmıs olur we 3.0.5 olara gorunur...
örn:www.siteadı.com/install/database_update.php seklınde

işe yaradı teşk ederim
zeusbeyblade
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zeusbeyblade »

arkadaşlar güncellemeyi ftp yolulya otomatik olarka yaptım fakat böyle bir sorunla karşılaştım "Language file tr/common.php couldn't be opened." common.php dosyasını 3.0.5 in içindekiyle deiştirmeyid enedm fakat fayda etmedi. şölyede gördüğünüz üzere http://www.beybladeweb.com/Forum/
Petite
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Petite »

Arkadaşlar 3.0.4 ten 3.0.5 e geçişte şöyle bir hata alıyorum ;

İlk olarak Unable to create temporary file /var/tmp/transfer_nRGTWP diye bir yazı cıkıyor sonra'da

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/install_update.php on line 87: require(): Unable to access ./../includes/constants.php
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/install_update.php on line 87: require(./../includes/constants.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/install_update.php on line 87: require(): Unable to access ./../includes/constants.php
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/install_update.php on line 87: require(./../includes/constants.php): failed to open stream: No such file or directory

diyor. Problem nedir ?
zeusbeyblade
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zeusbeyblade »

arkadaşlar güncellemeyi ftp yolulya otomatik olarka yaptım fakat böyle bir sorunla karşılaştım "Language file tr/common.php couldn't be opened." common.php dosyasını 3.0.5 in içindekiyle deiştirmeyid enedm fakat fayda etmedi. şölyede gördüğünüz üzere http://www.beybladeweb.com/Forum/
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Olur mu bilmiyorum ama common.php'nin CHMOD izinlerini değiştirirmeyi dener misiniz ?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Merhabalar.

3.0.2 --> 3.0.3 ve 3.0.3 --> 3.0.4 stil değişikliklerini nereden bulabilirim?

Edit: buldum...
bdajans
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bdajans »

Adres çubuğuna forum adresim.install yazıp güncelleme linkine tıkladığımda aşağıda paylaşmış olduğum hatayı veriyor, nerden nasıl düzelteceğim bir türlü ne cevap bulabildik ne destek...

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Access denied for user 'sufi'@'212.101.96.149' (using password: YES) [1045]

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 93
CALL: dbal->sql_error()

FILE: ins/install_update.php
LINE: 98
CALL: dbal_mysql->sql_connect()

FILE: ins/index.php
LINE: 405
CALL: install_update->main()

FILE: ins/index.php
LINE: 282
CALL: module->load()
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

@bdajans;

config.php'de şu değişiklikleri yapar mısın?

Bul:

Kod: Tümünü seç

$dbhost = 'localhost';
Bununla değiştir:

Kod: Tümünü seç

$dbhost = '212.101.96.149';
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir