phpBB 3.0.12 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.0.12 Yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB.com sitesinden yapılan açıklamada phpBB 3.0.x (Olympus) serisinin son sürümü phpBB 3.0.12'nin yayınlandığı bildirildi. "Richard 'D¡cky' Foote" adı verilen yeni sürümde, önceki sürümlerde tespit edilen bir kısım hatalar düzeltildi ve herhangi bir yeni özellik eklenmedi.

phpBB 3.0.12 sürümünde güncellenen başlıca özellikler ve düzeltilen hatalar:
  • Robotlar / Örümcekler (arama botları) listesi güncellendi.
  • Son PHP sürümleri için daha fazla uyumluluk geliştirildi.
  • InnoDB destekli veritabanları için MySQL tam metin araması desteği eklendi.
  • Özel BBCode'daki LOCAL_URL belirtecinin açıklamaya göre ayarlanması özelliği düzenlendi.Eğer bu özel BBCode hala mesaj panonuzda geçerli olarak çalışıyorsa ya da yeni RELATIVE_URL belirteci ile değiştirmek istiyorsanız güncelleme yaptıktan sonra ilk önce bu BBCode'u test etmelisiniz.
  • Moderatörler artık mesaj onaylamasından muaftır. (Eğer tüm kullanıcılar için "Onay olmadan mesaj gönderebilir" özelliği açılmaz ise...)
  • Kullanıcı şifre kontrolleri sırasında kullanılan sistem kaynaklarını en aza indirmek için artık çok uzun şifre girişleri kabul edilmemektedir.
En kısa zamanda forumlarınızı ya da mesaj panolarınızı phpBB 3.0.12 sürümüne güncellemenizi öneriyoruz. Bundan sonra (yeni bir sürüm yayınlanana kadar) sadece phpBB 3.0.12 sürümü için destek verilecektir.

Yüklemeler & Güncellemeler
- phpBB 3.0.12 Tam paket
- Türkçe Dil Destekli phpBB 3.0.12 Tam Paket
- phpBB 3.0.11'den 3.0.12 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi
- Tüm Kod Değişiklikleri (3.0.11'den 3.0.12'ye) (İngilizce)

Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.12 Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.11'den 3.0.12 sürümüne Türkçe Dil Paketi Değişiklikleri

phpBB.com Duyurusu & Giderilen Hatalar
- phpBB.com "phpBB 3.0.12 Released" Duyuru başlığı (İngilizce)
- phpBB Group'un yaptığı açıklamalar ve giderilen hatalar (İngilizce)

phpBB2'den phpBB3'e Geçiş & phpBB3 Kurulumu & phpBB3 Güncelleme
- phpBB 2.0.x den phpBB 3.0.x'e geçiş için detaylı anlatımı buradan inceleyebilirsiniz.
- phpBB3 Kurulumu
- phpBB3 güncelleme nasıl yapılır?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.12 Yayınlandı

Mesaj gönderen pikachu »

3.0.11 yayınlanalı 1 seneyi geçti. normalde yaklaşık 6 ayda bir sürüm çıkıyordu. Yeni sürümden umudu kesmiştim birara. Yapılan tüm değişikliklere https://www.phpbb.com/support/documents ... on=3#v3011 adresinden ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Redsun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Redsun »

An itibarı ile 3.0.12 RC3'den 3.0.12'ye problemsiz güncelledim.

Bu arada sürüme ismi verilen Richard Foote 69 yaşında Phpbb'nin eski takım üyelerinden olarak gözüküyor. Kendisi geçtiğimiz sene hayata gözlerini yummuş. Sürüm Richard'ın anısına saygı ile çıkartılmış.

https://github.com/Dickyf
because open source matters...
İlkem
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen İlkem »

güncelleyelim,teşekkürler
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir