[MOD][3.0.12][TR] Sosyal Ağ [0.7.2]

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Re: [MOD][3.0.11][TR] Sosyal Ağ [0.7.1]

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Aşağıdaki adımları deneyin.
test.png
test.png (6.14 KiB) 4217 kere görüntülendi
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ozgurer34
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ozgurer34 »

ZeNaNLi yazdı:Aşağıdaki adımları deneyin.
test.png
Teşekkürler ne çok aramıştım forum dosyalarının içinde.
Bu kadar hızlı cevap yazdığınız için ayrıca teşekkür ederim.
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen forumalite »

Kullanıcı gruplarına göre yetki verilebilir mi? Yani ben bu özelliği sadece belirlediğim grupların kullanmasını diğerlerinin kullanmamasını istiyorum bu mümkün mü?
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Grup izinlerinden ayarlayabilirsiniz.
Resim
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen forumalite »

ZeNaNLi yazdı:Grup izinlerinden ayarlayabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim... Fakat grup ayarlarında sadece "Kullanıcı durumunu kullanabilir" seçeneği mevcut ve ona hayır dediğim halde o grup sosyal ağı kullanabiliyor. Ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

Re: [MOD][3.0.11][TR] Sosyal Ağ [0.7.2]

Mesaj gönderen SeLoRe_28 »

benim 2 tane sorunum var. ilki; menü yanyana olması gerekirken alt alta. 2. si sohbet bölümü resimdeki gibi oldu. teşekkürler. hostig sunucumla alakalı bir durum olabilir mi. bir ara kurmuştum sorun yoktu, başka sunucuya geçtim tekrar bi kurayım dedim bu şekilde oldu. phpbb sürümüm 3.0.11 şu anki,sorunsuz kurulum yaptığımda 3.0.10 idi. ayrıca phpbb seo kurulu.
Dosya ekleri
Adsız.png
Adsız2.png
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

forumalite yazdı:Cevabınız için teşekkür ederim... Fakat grup ayarlarında sadece "Kullanıcı durumunu kullanabilir" seçeneği mevcut ve ona hayır dediğim halde o grup sosyal ağı kullanabiliyor. Ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum
phpBB Sosyal Ağ modu grup izilerinde malesef şu an bahsettiğiniz seçenek dışında alternatif bulunmamaktadır.
SeLoRe_28 yazdı:benim 2 tane sorunum var. ilki; menü yanyana olması gerekirken alt alta. 2. si sohbet bölümü resimdeki gibi oldu. teşekkürler. hostig sunucumla alakalı bir durum olabilir mi. bir ara kurmuştum sorun yoktu, başka sunucuya geçtim tekrar bi kurayım dedim bu şekilde oldu. phpbb sürümüm 3.0.11 şu anki,sorunsuz kurulum yaptığımda 3.0.10 idi. ayrıca phpbb seo kurulu.
Bahsettiğiniz her iki sorun ile modu ilk kurduğumda ben de karşılaştım. Modu kaldırıp tekrar kurduğumda sorun ortadan kalktı. İhtimallere değinmek istiyorum;
Olası bir düzenleme hatası olabilir.
Olası dosya yolu hatası olabilir.
overal_header.html dosyasında .css ile .js yolu düzenlemelerine veya olası bir mod çakışmasına dikkat edin.
Resim
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Mod 0.7.2 sürümüne güncellendi.
Yeni Türkçe dil dosyaları eklendi.
phpBB 3.0.11 sürümünde başarıyla test edildi.
Resim
kararara.com
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kararara.com »

Sayın Zenanli Merhaba,

Sosyal ağ modunu kurdum ve çalıştı. Emeğiniz için öncelikle teşekkürler. Sizin de belirttiğiniz üzere mod henüz yeni ve dolayısıyla bazı eksiklikleri var. Örneğin bu mod için olmazsa olmazlardan olan beğen butonu ne zaman kullanılabilir olacak, bir bilginiz var mı?

Saygılar...
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Arkadaşlar bunu başlangıç sayfası olarak değil de profil bölümümüzde kullanmamızın bir yolu yok mu acaba? Extra sayfa olarak kullandığımda forumum acayip derecede yavaşlamıştı çünkü.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

kararara.com yazdı:Sayın Zenanli Merhaba,

Sosyal ağ modunu kurdum ve çalıştı. Emeğiniz için öncelikle teşekkürler. Sizin de belirttiğiniz üzere mod henüz yeni ve dolayısıyla bazı eksiklikleri var. Örneğin bu mod için olmazsa olmazlardan olan beğen butonu ne zaman kullanılabilir olacak, bir bilginiz var mı?

Saygılar...
Mod yapımcının sitesi şu an çalıştığım bilgisayar filtresine takıldığından dolayı malesef takip edemiyorum. Bu konuda bir çalışma olduğunu hatırlıyorum.

KIRA yazdı:Arkadaşlar bunu başlangıç sayfası olarak değil de profil bölümümüzde kullanmamızın bir yolu yok mu acaba? Extra sayfa olarak kullandığımda forumum acayip derecede yavaşlamıştı çünkü.
Forumu ağırlaştıracak düzeyde bir olumsuzluk ile hiç karşılaşmadım. Sorunun kaynağı başka bir şey olabilir.
Resim
ardadurmus
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ardadurmus »

selamlar arkadaşlar
yönetim kontrol paneli / etkinlik sayfası ayarlarında gözüme şöyle bir şey ilişti; "etkinlik sayfasını ilk sayfa olarak ayarlama"

Ana sayfa olarak index.php sayfası yerine Sosyal ağ etkinlik sayfasını tanımlamak isterseniz, lütfen aşağıdaki yönergeleri izleyin.

.htaccess dosyasını aç (kök dizinde bulunan) ve ara: DirectoryIndex
Sonrasına ekle: activitypage.php
Dosyayı kaydet ve ait olduğu yere tekrar yükle.

Eğer, .htaccess dosyasında DirectoryIndex satırını bulamazsanız, dosyaının en altına gidin ve bu satırı ekleyin.
DirectoryIndex activitypage.php index.php index.html index.htm

yukarda yer alan .htaccess 'dan kasıt nedir? o dosyada mı değişiklik yapıcam?ancak o uzantıyı sitede bulamadım???
superstar-turkey
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen superstar-turkey »

proBootta sorunsuz çalışır mı
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

ardadurmus yazdı:.htaccess 'dan kasıt nedir? o dosyada mı değişiklik yapıcam?ancak o uzantıyı sitede bulamadım???
Ana dizinde bulunmaktadır.
superstar-turkey yazdı:proBootta sorunsuz çalışır mı
Henüz test edilmemiştir.
Resim
heliostrxd
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen heliostrxd »

Merhaba birşey diyeceğim üyeler kullan.. panelinden soyal ağ ordanda anlık mesajlaşma ayarlarına girdiğinde şu hatayı alıyor bende o hatayla karşılaşıyorum
Forumun hemen üstünde böyle yazıyor
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/socialnet/ucp/ucp_im.php on line 282: ksort() expects parameter 1 to be array, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Ama yinede forum gözüküyor nasıl düzeltebilirim :(
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir