MODX formatlı modların kurulumu

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: MODX formatlı modların kurulumu

Mesaj gönderen Dn_35 »

ertug001 yazdı:mod kurma işini yakında videolu çekim yapıp buraya ataçam.Vatandaş öğrensin iddialıyım şaka yapmıyorum.Artık form yöneticileri konuyu sabitlerler.Ayrıca neden videolu paylaşımlar yapılmıyor neden derseniz bu işte ekmek yiyen insanlar ekmek teknelerinin elinden gideçeği için bu tür kurulumlarda yardımcı olmuyorlar.Olanlarda sizin benim gibi insanlar acemilere öğretmeye çalışıyor.Buda tabiki işlerin geç olmasına neden oluyor.
Bu işten ekmek yiyen insanlar derken kimlerden bahsettiğini açıklarsan çok iyi olur, çünkü biz phpbbturkey sitesi olarak ücretli yardım etmiyoruz ve bizleri diğer siteler ile karıştırmayın.

Mod kurulumuna gelince, aslında mod kurulumu çok zor değildir ama kurulumu bilmeden, öğrenmeye çalışmadan kurulumu zor ve karışık olan düzenlemeleri yapmaya çalışınca zor geliyor. Öncelikle basit düzenlemeleri kurmaya çalışsanız daha kolay öğrenirsiniz.

Sitemize her gelen çoğu yeni üyemiz hemen mod nasıl kuruluyor diye soruyor, sormadan önce sitemizde araştırma yapsalar, deneme yanılma yöntemiyle localde basit düzenlemeler yapsalar mod kurulumlarının aslında çok kolay olduğunu görecekler ama işin kolayına kaçıp armut piş ağzıma düş mantığıyla hemen nasıl kuruluyor veya hazır kurulmuşu varmı diye soruyorlar.

Bizlerin gerçek yaşamda uğraşılarımız var ve özel yaşamlarımızdan zaman ayırıp karşılık beklemeden yardımcı olmaya çalışıyoruz çoğu üyemizede yaranamıyoruz.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ertug001
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ertug001 »

merhaba XSL dosyası acaba web tarayıcısında bu şekildemi gözüküyor.Arkadaşın
ilk mesajda yazdığı gibi doğru yöntem ilemi açmışım yoksa yanlışmı.
bir XSL dosyası.gif
BUDA XML Dosyası bunu doğru açtığımı anladım fakat XSL dosyası modx modundaki kurulumda XSL dosyası ne işe yarıyor anlamdım.
xml dosyasi.gif
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

XML dosyası kurulum ayrıntılarını içerir, fakat bu dosyanın içerik sözdizimi genellikle okunabilir değildir. Bu yüzden XSL dosyası, XML dosyasını çevirerek web tarayıcınız ile okunur hale getirmeye yardımcı olacaktır ve XML dosyası bu sayede normal web sayfası gibi görünecektir.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir