phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Birçok kişi Seo Modunu kuramiyor ve ben burda resimli anlatmaya çalışcam...
Yazar: Özcan Akbulut
Video anlatım: http://www.youtube.com/watch?v=ENsPknDkBN4
phpBB3 Seo Türkçe düzenleme: viewtopic.php?f=35&t=18008

Kaynak Gösterilmeden hiç bir Sitede paylaşılamaz!

Önemli Not: Resimleri orijinal halinde görmek için, resimlerin üstüne tıklayın.

1. ) Seo Modunu burdan indirebilirsiniz.

2. ) Seo Modunu masaüstüne indirdikten sonra rar'dan çıkartın.

3. ) Rar'dan çıkartıktan sonra resimde görüldüğü gibi dosyalar olur.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

4. ) root klasörü içindekinleri phpBB sitenizin kurulu olduğu dizine atmalısınız (FTP).

5. ) install.xml açın ve normal MOD kurar gibi değişiklikleri yapın.

6. ) 4. ve 5. adımı yaptıktan sonra sıra "install'a" geliyor, tarayıcınızın url kısmına www.siteadi.com/phpbb_seo/phpbb_seo_install.php yazın.

Örnek:

6.a. )
Kırmızı işaretlediğim yerlere tıklayarak diğer adıma geciniz.

6.b. )
Login to ACP'ye tıklayarak kurulumu tamamlayınız

7. ) Kurulumu tamamladıktan sonra, Yönetim Kontrol Panelinizin üst sekmelerinde PHPBB SEO diye bir yer çıktı buraya tıklayın.

7.a. )
Sol tarafta "phpBB SEO Class settings" var, burdan ayarlarınızı yapmanız gerekiyor (her sitenin farklı ayarları olabilir, herkesin ayarı herkezde çalışmaz onun için lütfen ayar sormayın kendiniz deneyerek size uygun olan ayarları kullanın).

7.b. )

Ayarlarınızı yaptıktan sonra sıra .htaccess kısmına geliyor...

Sol tarafta .htaccess bölümüne girin ve "Show" yerine tıklayın karşınıza kodlar çıkar "Select All"'a tıklayarak tüm kodları kopyalayın ve "Save the .htaccess'i" evet işaretleyerek Gönder'e tıklayın daha sonra kopyaladığınız kodlari FTP'deki .htaccess ile tümünü değiştirin.

8. )
Herşeyi yaptiktan sonra sira çalişip çalişmadigini kontrol etmeye geliyor, bunu cok basit bir şekilde anlayabiliriz, sitenizden bir konuya girin ve url kismina dikkat edin.

8.a )
Çalışıyor!

8.b )
Çalışmıyor!

Kod: Tümünü seç

http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?f=35&t=15258
En son Özcan Akbulut tarafından 04.05.2013, 12:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 20 kere düzenlendi.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
Sohbettm
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkce Anlatim

Mesaj gönderen Sohbettm »

Cok İyi Olmus Eline SagLık :idea:
coni85
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen coni85 »

ben sizin sayenizde kurulumu yaptım yarısına kadar kontrol panale kadar geldim ama forum dili türkçe olduğu için böyle bir uyarı veriyor Language file ./../language/tr/acp/phpbb_seo.php couldn't be opened.
ingilizce yaptığımda sorun yok seo versiyonu 0.4.8 bunu nasıl türkçe yaparım acaba forumda aradım ama bulamadım
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

coni85 yazdı:ben sizin sayenizde kurulumu yaptım yarısına kadar kontrol panale kadar geldim ama forum dili türkçe olduğu için böyle bir uyarı veriyor Language file ./../language/tr/acp/phpbb_seo.php couldn't be opened.
ingilizce yaptığımda sorun yok seo versiyonu 0.4.8 bunu nasıl türkçe yaparım acaba forumda aradım ama bulamadım
Dil dosyalarini sadece /en/ icine degil /tr/ icinede attin ozaman bu hatayi vermez
akblt.space

coni85
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen coni85 »

sorunu yaptım türkçe olarkta yapmıştım ama bir dosyayı yanlış yere yollamışım teşekürler
Kullanıcı avatarı
sscetin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sscetin »

Link bu sekilde cikarsa: http://www.teskilatforum.net/viewtopic.php?t=923 Yalnis Seo calismiyor veya Aktif edilmedi!

merhaba yüklerken hiç sorun çıkmadı ama dedigin gibi foruma tıklayınca aynen böyle oldu nasıl aktif edecegim yazarsanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

sscetin yazdı:Link bu sekilde cikarsa: http://www.teskilatforum.net/viewtopic.php?t=923 Yalnis Seo calismiyor veya Aktif edilmedi!

merhaba yüklerken hiç sorun çıkmadı ama dedigin gibi foruma tıklayınca aynen böyle oldu nasıl aktif edecegim yazarsanız sevinirim

anlattigim kurulumu tekrar okuyun Installdan sonra YKP de PHPBBSEO diye bi yer cikiyor ordan aktif ediceksiniz htaccessi degistirceksiniz...
akblt.space

Kullanıcı avatarı
sscetin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sscetin »

Dediklerini yaptım .htances i degiştirdim yönetim panelinden ama yine olmadı açaba hatam varmı diye tekrar baktım ? pekala cache klasöründeki htances dosyasınıda degiştirmeye gerek varmı
http://www.malawicichlidleri.org/viewforum.php?f=4 çıkıyor

Activate URL rewriting:evet
Profiles and groups injection: hayır
Virtual folder Profiles:hayır
Profiles ID removing:hayır
Common Search and User messages pages rewriting:hayır
SID Removing:evet
Highlights Removing:evet
Remove small words:hayır
Virtual Folder:hayır
Virtual Root:hayır
Forum URL caching:evet
Forum ID Removing:evet
acaba bu ayarlarda sorun olabilirmi
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kod degisikliklerini yapmamisin...
akblt.space

coni85
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen coni85 »

ben dediğiniz herşeyi yaptım sitede çalışıyor ama forumdaki bir konuya girmeye çalıştığımda şöyle bir uyarı veriyor sayfa açılmıyor
Object not found!

Talep ettiğiniz URL, sunucu üzerinde bulunmuyor. Referans sayfa üzerindeki bağlantı güncel değil. Lütfen referans sayfa'nın yazarını konuyla ilgili bilgilendirin.

Bunun bir sunucu hatası olduğunu düşünüyorsanız, lütfen site yöneticisi ile iletişime geçin.
Kullanıcı avatarı
sscetin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sscetin »

htances dosyam aşagıdaki gibi görülen herşeyi ayarladım phpBB SEO Class settings
buradaki ayarlarlada degişiklik yapıpda dene dim yine olmadı nerede hata yaptım gösterilen herşeyi uyguladım ama yine olmadı şimdiden teşekkür ederim

Kod: Tümünü seç

# Lines That should already be in your .htacess
<Files "config.php">
Order Allow,Deny
Deny from All
</Files>
<Files "common.php">
Order Allow,Deny
Deny from All
</Files>

# You may need to un-comment the following lines
# Options +FollowSymlinks
# To make sure that rewritten dir or file (/|.html) will not load dir.php in case it exist
# Options -MultiViews
# REMEBER YOU ONLY NEED TO STARD MOD REWRITE ONCE 
RewriteEngine On
# REWRITE BASE
RewriteBase /
# HERE IS A GOOD PLACE TO ADD THE WWW PREFIXE REDIRECTION

#####################################################
# PHPBB SEO REWRITE RULES - ADVANCED
# AUTHOR : dcz www.phpbb-seo.com
# STARTED : 01/2006
#################################
# FORUMS PAGES
###############
# FORUM INDEX REWRITERULE WOULD STAND HERE IF USED. "forum" REQUIRES TO BE SET AS FORUM INDEX
# RewriteRule ^\/forum\.html$ /\/index.php [QSA,L,NC]
# FORUM
RewriteRule ^\/[a-z0-9_-]*-f([0-9]+)/?(page([0-9]+)\.html)?$ /\/viewforum.php?f=$1&start=$3 [QSA,L,NC]
# TOPIC WITH VIRTUAL FOLDER
RewriteRule ^\/[a-z0-9_-]*-f([0-9]+)/[a-z0-9_-]*-t([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /\/viewtopic.php?f=$1&t=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
# GLOBAL ANNOUNCES WITH VIRTUAL FOLDER
RewriteRule ^\/announces/[a-z0-9_-]*-t([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /\/viewtopic.php?t=$1&start=$3 [QSA,L,NC]
# TOPIC WITHOUT FORUM ID & DELIM
RewriteRule ^\/([a-z0-9_-]*)/?[a-z0-9_-]*-t([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /\/viewtopic.php?forum_uri=$1&t=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
# PROFILES SIMPLE
RewriteRule ^\/member([0-9]+)\.html$ /\/memberlist.php?mode=viewprofile&u=$1 [QSA,L,NC]
# USER MESSAGES SIMPLE
RewriteRule ^\/member([0-9]+)-(topics|posts)(-([0-9]+))?\.html$ /\/search.php?author_id=$1&sr=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
# GROUPS SIMPLE
RewriteRule ^\/group([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /\/memberlist.php?mode=group&g=$1&start=$3 [QSA,L,NC]
# POST
RewriteRule ^\/post([0-9]+)\.html$ /\/viewtopic.php?p=$1 [QSA,L,NC]
# ACTIVE TOPICS
RewriteRule ^\/active-topics(-([0-9]+))?\.html$ /\/search.php?search_id=active_topics&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
# UNANSWERED TOPICS
RewriteRule ^\/unanswered(-([0-9]+))?\.html$ /\/search.php?search_id=unanswered&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
# NEW POSTS
RewriteRule ^\/newposts(-([0-9]+))?\.html$ /\/search.php?search_id=newposts&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
# THE TEAM
RewriteRule ^\/the-team\.html$ /\/memberlist.php?mode=leaders [QSA,L,NC]
# HERE IS A GOOD PLACE TO ADD OTHER PHPBB RELATED REWRITERULES

# FORUM WITHOUT ID & DELIM
# THESE THREE LINES MUST BE LOCATED AT THE END OF YOUR HTACCESS TO WORK PROPERLY
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^\/([a-z0-9_-]+)/?(page([0-9]+)\.html)?$ /\/viewforum.php?forum_uri=$1&start=$3 [QSA,L,NC]
# END PHPBB PAGES

Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

sscetin yazdı:htances dosyam aşagıdaki gibi görülen herşeyi ayarladım phpBB SEO Class settings
buradaki ayarlarlada degişiklik yapıpda dene dim yine olmadı nerede hata yaptım gösterilen herşeyi uyguladım ama yine olmadı şimdiden teşekkür ederim

Kurulumu yapmamisiniz kod degiskliklerini install.txt deki degisklikleri 5. Adimi yapmamisin...
akblt.space

coni85
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen coni85 »

coni85 yazdı:ben dediğiniz herşeyi yaptım sitede çalışıyor ama forumdaki bir konuya girmeye çalıştığımda şöyle bir uyarı veriyor sayfa açılmıyor
Object not found!

Talep ettiğiniz URL, sunucu üzerinde bulunmuyor. Referans sayfa üzerindeki bağlantı güncel değil. Lütfen referans sayfa'nın yazarını konuyla ilgili bilgilendirin.

Bunun bir sunucu hatası olduğunu düşünüyorsanız, lütfen site yöneticisi ile iletişime geçin.

bunun sebebi ne ola bilir acaba bu konuda yardım ede bilirmisiniz
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

coni85 yazdı:
coni85 yazdı:ben dediğiniz herşeyi yaptım sitede çalışıyor ama forumdaki bir konuya girmeye çalıştığımda şöyle bir uyarı veriyor sayfa açılmıyor
Object not found!

bunun sebebi ne ola bilir acaba bu konuda yardım ede bilirmisiniz
Sitenin adressini yazarmisin
akblt.space

coni85
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen coni85 »

localde ben bunları yapıyorum arkadaşım ondan site adı veremem localde olduğu için olamaz sanırsam değilmi birazdan serverdada deniycem yedek aldım
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir