Field 'forum_post_tpl' doesn't have a default value [1364]

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Başlıktada belirttiğim gibi yeni bir forum oluşturmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum sonuç olarak forum oluşmuyor nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Kod: Tümünü seç

Genel Hata
SQL ERROR [ mysqli ]

SQL

INSERT INTO phpbb_forums (parent_id, forum_type, forum_status, forum_parents, forum_name, forum_link, forum_desc, forum_desc_uid, forum_desc_options, forum_desc_bitfield, forum_rules, forum_rules_uid, forum_rules_options, forum_rules_bitfield, forum_rules_link, forum_image, forum_style, display_subforum_list, display_on_index, forum_topics_per_page, enable_indexing, enable_icons, enable_prune, enable_shadow_prune, prune_days, prune_viewed, prune_freq, prune_shadow_days, prune_shadow_freq, forum_recent_topics, forum_options, forum_flags, left_id, right_id) VALUES (1, 1, 0, '', 'Diriliş Ertuğrul', '', '', '', 7, '', '', '', 7, '', '', '', 0, 1, 0, 0, 1, 1, 0, 0, 7, 7, 1, 7, 1, 1, 0, 176, '6', 7)

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.php
LINE: 855
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.php
LINE: 194
CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/factory.php
LINE: 329
CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/includes/acp/acp_forums.php
LINE: 1125
CALL: phpbb\db\driver\factory->sql_query()

FILE: [ROOT]/includes/acp/acp_forums.php
LINE: 199
CALL: acp_forums->update_forum_data()

FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 674
CALL: acp_forums->main()

FILE: [ROOT]/adm/index.php
LINE: 81
CALL: p_master->load_active()
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Field 'forum_post_tpl' doesn't have a default value [136

Mesaj gönderen ESQARE »

Posting Template Eklentisi ile ilgili herşeyi (veritabanında oluşturduğu SQL sorgusu dahil) silin.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ESQARE yazdı:Posting Template Eklentisi ile ilgili herşeyi (veritabanında oluşturduğu SQL sorgusu dahil) silin.
Posting Template diye bişey yok ki kurduğum eklentilerde? 3.0.12 sürümündeki forum kurma kısmından ayarladığım üç eklenti vardı onları kalıntısı olabilir mi acaba? Biri tüm forumlara kullanıcının ard arda mesaj yazmasını engelliyordu mesajları otomatik olarak birleştiriyordu, diğeri forumları alfabetik olarak sıralıyordu, diğeride mesaj açma sayfasına hazır bi şablon ekliyodu.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

forum_post_tpl adlı tablo posting template modu ile birlikte oluşturuluyor: https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... emplate_3/

Zaten önceden kurmuş ve silmemişsiniz, Eklenti 3.1.x sürümleriyle uyumlu değil şu an.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

hmm şuan anladım
SüKûT yazdı:mesaj açma sayfasına hazır bi şablon ekliyodu.
aynı şeyden bahsetmişiz çözdüm şimdi sorunu phpmyadmin'den phpbb_forums tablosunda forum_post_tpl bu satır varmış onu sildim düzeldi. Teşekkür ederim yardımınız için.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir