KitapYurdu Modu [İSTEK]

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

KitapYurdu Modu [İSTEK]

Mesaj gönderen coskun »

Ben phpBB forumumda kitap tanıtımı yorumu yapmak istiyorum...örneğin bir kişi konu açıp konuda kitapyurdunda beğendiği bir kitabıherhangi bir şekilde başlığa koyacak....bunun için bir mod istiyorum yardımcı olabilir misiniz? :?: :?: :?:
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: KitapYurdu Modu [İSTEK]

Mesaj gönderen coskun »

yapabilecek yok mu?
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen radyobulut »

coskun yazdı:yapabilecek yok mu?
çok özel bir istek olmuş (: yabancı mod yazarlarıyla alakası yok. Türk mod yazarlarının da kullanmayacağı bir mod yazmasını beklemek biraz uzun sürer gibi. Ya da bu modu kullancak bir mod yazarının olması lazım (:
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen coskun »

yani yok :D
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

kitap yurdu kendi kitaplarının tanıtımı için embed html kodu vermişse size, orada parametreler değişerek bbcode yapma mümkün olabilir. Aksi halde yapılması düşük ihtimal..
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen coskun »

bplr yazdı:kitap yurdu kendi kitaplarının tanıtımı için embed html kodu vermişse size, orada parametreler değişerek bbcode yapma mümkün olabilir. Aksi halde yapılması düşük ihtimal..

biraz daha açık olabilir miyiz :D :?: :?:
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Nasıl ki youtube embed html kodu veriyor web sitelerinde videosu izlenebilsin diye, nasıl ki gazeteler kayan haber bantları veriyorlar başka sitelerden kendi içerikleri haber linkleri başlıkları görünsün diye. Bu işlem içinde öncelikle kitapyurdunun başka sitelerde kitap bilgisi ve kendi reklamını göstercek içerik taşıyan bir html kodu vermesi gerekir.
Siz o kod parametrik ise, id numarası vb değişerek bbcode ile kullanabilirsiniz.
[kitapyurdu]1111farr[/kitapyurdu] gibi
Yoksa kendi başınıza basitçe yapılabilir yada mümkün bir olay değildir.
Ama bu tarz bir özelliği tekrarlıyorum, kitap yurdu sistemi sağlayabilir.
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bplr yazdı:Nasıl ki youtube embed html kodu veriyor web sitelerinde videosu izlenebilsin diye, nasıl ki gazeteler kayan haber bantları veriyorlar başka sitelerden kendi içerikleri haber linkleri başlıkları görünsün diye. Bu işlem içinde öncelikle kitapyurdunun başka sitelerde kitap bilgisi ve kendi reklamını göstercek içerik taşıyan bir html kodu vermesi gerekir.
Siz o kod parametrik ise, id numarası vb değişerek bbcode ile kullanabilirsiniz.
[kitapyurdu]1111farr[/kitapyurdu] gibi
Yoksa kendi başınıza basitçe yapılabilir yada mümkün bir olay değildir.
Ama bu tarz bir özelliği tekrarlıyorum, kitap yurdu sistemi sağlayabilir.
Kitapyurdu sisteminde bu sistem mevcut zaten :)
BBCode hali:

Kod: Tümünü seç

[url=http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=436894][img]http://www.kitapyurdu.com/getimage1.asp?boyut=80&resimkod=436894[/img][/url]
Örnek olarak:

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Yani mod yazmaya gerek yok bbcode ile halledebilirsiniz..
En son radyobulut tarafından 23.07.2008, 17:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

IMG ile gösterilen sadece küçük bir resim, arkadaş sadece onu değil, ama kitap tanıtımı yapma türü bir özellik arıyor..
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen coskun »

aslında istediğim şuydu....reklam kodu veriyorlar kitapyurdunda bende tanıtım olarak göstericem kullanıcılar tıklayınca da ben para kazanıcam...önemli olan sadece kitabın resmini oraya koymak değil yani :)
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

O zaman reklam kodunu bbcode olarak siteye ekleyebilirsin, yada tema html dosyalarında uygun bir yerde verebilirsin.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

coskun yazdı:aslında istediğim şuydu....reklam kodu veriyorlar kitapyurdunda bende tanıtım olarak göstericem kullanıcılar tıklayınca da ben para kazanıcam...önemli olan sadece kitabın resmini oraya koymak değil yani :)
Merhaba,

Bahsettiğiniz kodu bizimle paylaşabilir misiniz?

Belki forum içinde WEB BBCode kullanılarak başka sitede hazırladığınız bir HTML'yi forumunuzda çerçeveler aracılığıyla gösterebilirsiniz...

phpBB2'nin Advanced BBCode Box MOD'unda bu özellik vardı ve dışarıdan bir site çerceve içinde gösterilebiliyordu belki o mantıktan birşeyler yapabiliriz...

KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

http://www.kitapyurdu.com/affiliate/default.asp
adresinde ortaklık şarları var,
http://www.kitapyurdu.com/affiliate/def ... 756&LogID=
adresinde ise örnek reklam kodları verilmiş. Burada basit bbcode yapılabilir.

<!--begin www.kitapyurdu.com Tıklama-Satış link-->
<script type="text/javascript" language="JavaScript1.1" src="http://affiliate.kitapyurdu.com/affiliatepicnew.asp?AID=ortaklık numaranız&Type=1&resim=2">
</script>
<!--end www.kitapyurdu.com link-->
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

coskun yazdı:aslında istediğim şuydu....reklam kodu veriyorlar kitapyurdunda bende tanıtım olarak göstericem kullanıcılar tıklayınca da ben para kazanıcam...önemli olan sadece kitabın resmini oraya koymak değil yani :)
Evet ben o resi kodunu zaten ortaklık kodlarından sentezlemiştim..
Ortaklık sistemine kayıt oldun galiba. Satış komisyonlu ve tıklama komisyonlu var. Eğer tıklama komisyonluyu seçeceksen 468*60 banneri ilk mesajdan sonra vs koyabilirsin ve Adsense modları var forumda. Onlarda kitap kodunu yerleşirebilirsin.

Ben de bir ara üye olmuştum ama kimse satın almıyor. Tıklama komisyonluya göre ise Adsense daha iyi para veriyor :)
Kullanıcı avatarı
coskun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen coskun »

<!--begin www.kitapyurdu.com Tıklama-Satış link-->
<script type="text/javascript" language="JavaScript1.1" src="http://affiliate.kitapyurdu.com/affiliatepicnew.asp?AID=ortaklık numaranız&Type=1&resim=2">
</script>
<!--end www.kitapyurdu.com link-->
kod bu buna göre bişeyler ayarlayabilirsiniz :shock:
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir