Misafir sadece konu başlıklarını görsün ama içeriği göremesi

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Misafir sadece konu başlıklarını görsün ama içeriği göremesi

Mesaj gönderen VSaBaH »

bplr yazdı:Vsabah, onselder'ın sitesinde bu yöntem zaten çalışıyor. Yani misafir olarak girince sadece konu başlığı çıkıyor. Onun aradığı daha farklı.
onselder yazdı:Brn konuya girsin başlıkları görebilsin ama mesajı okuyamasın istiyorum. Çok mu şey istiyorum:)
Benim verdiğim kodlarla arkadaşın yapmak istediği yapılıyor zaten. Foruma girebilir, başlıkları da görür ama içeriğini göremez. Daha farklı derken ne demek istediniz anlayamadım. Daha açıklayıcı olursa iyi olur... Tabi sorun çözülmediyse...
onselder
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen onselder »

Öncelikle ilgilenip buraya cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Ayrıca sorunumu daha doğrusu isteğimi açıkça yazamadığım için herkesten özür dilerim.
Ben en iyisi bir örnek site linki vereyim. Ben smf deki ziyarete kapalı olayını phpbb de yapmak istedim.
Buyrun bu siteye misafir olarak bi göz atın ne demek istediğimi sanırım anlatabileceğim :idea:

http://www.smfseo.gen.tr/seo/modifikasy ... niz-b23.0/
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

onselder yazdı:Öncelikle ilgilenip buraya cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Ayrıca sorunumu daha doğrusu isteğimi açıkça yazamadığım için herkesten özür dilerim.
Ben en iyisi bir örnek site linki vereyim. Ben smf deki ziyarete kapalı olayını phpbb de yapmak istedim.
Buyrun bu siteye misafir olarak bi göz atın ne demek istediğimi sanırım anlatabileceğim :idea:

http://www.smfseo.gen.tr/seo/modifikasy ... niz-b23.0/
DÜZENLEME: Adres çalışmamıştı ilkinde onu belirmiştim... Ama sonra çalıştı.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

VSaBaH yazdı:Benim verdiğim kodlarla arkadaşın yapmak istediği yapılıyor zaten. Foruma girebilir, başlıkları da görür ama içeriğini göremez. Daha farklı derken ne demek istediniz anlayamadım. Daha açıklayıcı olursa iyi olur...
Burada aynı fikirdeyiz, ama arkadaş başta istediğini basit yazmış, sitesinde bu düzenleme zaten yapıldığından farklı şey istediğini düşündüm.. O da smf ye benzer bir olay istemiş..
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

bplr yazdı:
VSaBaH yazdı:Benim verdiğim kodlarla arkadaşın yapmak istediği yapılıyor zaten. Foruma girebilir, başlıkları da görür ama içeriğini göremez. Daha farklı derken ne demek istediniz anlayamadım. Daha açıklayıcı olursa iyi olur...
Burada aynı fikirdeyiz, ama arkadaş başta istediğini basit yazmış, sitesinde bu düzenleme zaten yapıldığından farklı şey istediğini düşündüm.. O da smf ye benzer bir olay istemiş..
Arkadaşlar mantığını biraz kavradım gibi... Ben şimdi bir MOD hazırlıyorum size özel. Yarın öğlene hazır olur...

Sizden olumlu görüş alırsa phpbb.com'da da yayınlarız kötü mü olur :)

Biraz vaktinizi rica edeceğim...
onselder
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen onselder »

VSaBaH yazdı:
bplr yazdı:
Arkadaşlar mantığını biraz kavradım gibi... Ben şimdi bir MOD hazırlıyorum size özel. Yarın öğlene hazır olur...

Sizden olumlu görüş alırsa phpbb.com'da da yayınlarız kötü mü olur :)

Biraz vaktinizi rica edeceğim...
Çok teşekkür ederim çok kişinin işine yarayacağına inanıyorum.
Şimdiden emeğinize sağlık...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

onselder yazdı: Çok teşekkür ederim çok kişinin işine yarayacağına inanıyorum.
Şimdiden emeğinize sağlık...
Buyrun arkadaşlar:
viewtopic.php?f=34&t=14202&p=75947#p75947

Yalnız yorumlarınızı o başlık altından alırsam sevinirim...
DostlarClup
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen DostlarClup »

benim istedigim mod/eklenti sitede malesef 1 tane Olanda nedense olmadı calısmadı. 3.0.4 sürümüm.
ben istiyorumki ziyaretçi konuya girdiginde mesajın sadece bizim izin verdigimiz kadarını görebilsin.
devamında ise resimli yada yazı ile ''mesajın devamını okuyabilmek için üye olmalısınız/giriş yapmalısınız'' ibaresi olmalı.
selamlar :)
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen deneyci1976 »

Aynen dediğiniz gibi ekledim ama hiçbir işe yaramadı. Başlıkların içerikleri okunuyor.
Hide Topic Content From Guests / Ziyaretçiden İçerik Gizleme [1.0.1] eklentisinide denedim pek hoş bir görüntü olmuyor. Ben başlığa tıklandığında login ekranından direk şifre istemesini istiyorum.

VSaBaH yazdı:Merhaba,

Bu kadar tartışıldığına göre bayağı aranan bi özellik olsa gerek... :)

Şunu dener misiniz arkadaşlar?

AÇ:
viewtopic.php

BUL:

Kod: Tümünü seç

define('IN_PHPBB', true);
    $phpbb_root_path = (defined('PHPBB_ROOT_PATH')) ? PHPBB_ROOT_PATH : './';
    $phpEx = substr(strrchr(__FILE__, '.'), 1);
    include($phpbb_root_path . 'common.' . $phpEx);
    include($phpbb_root_path . 'includes/functions_display.' . $phpEx);
    include($phpbb_root_path . 'includes/bbcode.' . $phpEx); 
SONRASINA EKLE:

// Modification by MarkJ to disable viewing of topics by guests
if ($user->data['user_id'] == 1){
  trigger_error("Sorry but guests are not able to view the content of individual topics.");
} 
Yedek almayı unutmuyoruz ve sonucu bildiriyoruz... ;)

KOLAY GELSİN...
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Sayın php uzmanlarımız, ben phpbb2 de olduğu gibi phpbb3 dede Başlıkların misafirler tarafından görünmesini fakat başlığa tıkladıklarında şifre giriş sayfasına yönlendirilmelerini istiyorum. Çokmu şey istiyoruz çokmu zor bunu ayarlamak? bu konuda yardımcı olabilecek birileri yokmu?
Kullanıcı avatarı
breathope
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen breathope »

bplr yazdı:Misafirler viewtopic de mesajın sadece bir kısmını görebilsin diye küçük kod yazdım.

viewtopic.php
Bul

//
    $postrow = array(          
Öncesine ekle

//Begin: guests cannot view all mesage
if ($user->data['user_id'] == ANONYMOUS)
{
    $maxlength = 500; //Tested maximum 1495, works fine
    $length1 = strlen($message);
    if ($length1 > $maxlength)
    {
        $message = " Misafirler sadece ilk $maxlength karakteri okuyabilir.  
        _______________________________________________________________________________________________________________________________________
        " . substr($message, -$length1, $maxlength);
    }
}
//End: guests can not view all mesage     

çok teşekkürler. gayet güzel bir kod oldu. sitemde şuan kullanıyorum.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evet o kod gayet güzel çalışıyor ama bizim istediğimiz daha basit ve sade değilmi? Başlığa tıklayınca şifre giriş ekranı çıksın istiyorum. Sayın bplr rumuzlu kişi bu konuda yardımcı olamazmı acaba?
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Misafir sadece konu başlıklarını görsün ama içeriği göre

Merhaba, "misafirler başlıkları görsün ama başlığa tıkladığında içeriği görmesi için üye giriş sayfası gelsin" istediğinden sonra yazdığınız bu modu 3.0.7 PL1 de denedim çalışmadı. bahsettiğiniz işlemi yaptıkdan sonra Yönetim Panelinden herhangi bir ayar yapmamız gerekiyormu?

Not: Bu özellik phpbb2 de standart olarak vardı. Phpbb3 e tekrar eklenmesi için istek yapabilirmisiniz?
VSaBaH yazdı:Merhaba,

Bu kadar tartışıldığına göre bayağı aranan bi özellik olsa gerek... :)

Şunu dener misiniz arkadaşlar?

AÇ:
viewtopic.php

BUL:

define('IN_PHPBB', true);
    $phpbb_root_path = (defined('PHPBB_ROOT_PATH')) ? PHPBB_ROOT_PATH : './';
    $phpEx = substr(strrchr(__FILE__, '.'), 1);
    include($phpbb_root_path . 'common.' . $phpEx);
    include($phpbb_root_path . 'includes/functions_display.' . $phpEx);
    include($phpbb_root_path . 'includes/bbcode.' . $phpEx); 
SONRASINA EKLE:

// Modification by MarkJ to disable viewing of topics by guests
if ($user->data['user_id'] == 1){
  trigger_error("Sorry but guests are not able to view the content of individual topics.");
} 
Yedek almayı unutmuyoruz ve sonucu bildiriyoruz... ;)

KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

deneyci1976 yazdı:Not: Bu özellik phpbb2 de standart olarak vardı. Phpbb3 e tekrar eklenmesi için istek yapabilirmisiniz?
Kim yapacak? Ne isteği yapılacak?
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Sayın bplr siz yada vsabah beyefendi bu kodu hemen yazabilir aslında. İstek konusunda sizin phpbb ile irtibatınız vardır yapımcılara ingilice mail atarsınız diye düşünmüştüm.

Misafirler Forumdaki başlıkları görsün ana başlığa tıkladığında içerik görmesi için üye giriş sayfası gelsin.
Vsabah yazdım diyor ama denedim çalışmadı.
bplr yazdı:
deneyci1976 yazdı:Not: Bu özellik phpbb2 de standart olarak vardı. Phpbb3 e tekrar eklenmesi için istek yapabilirmisiniz?
Kim yapacak? Ne isteği yapılacak?
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir