[İstek] Database Optimize & Repair Tool 1.0.0

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılan ve geliştirilen MODların dil dosyalarını Türkçeleştirme forumu.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:3i9adkcm]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:3i9adkcm] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:3i9adkcm]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:3i9adkcm]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:3i9adkcm]Site kurallarımızı[/url:3i9adkcm] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
RedStar
Kayıtlı Kullanıcı

[İstek] Database Optimize & Repair Tool 1.0.0

Mesaj gönderen RedStar »

Database Optimize & Repair Tool 1.0.0 Turkçe çevirisi için yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Modun İndirme Adresi : http://www.phpbb.com/customise/db/download/id_76538

Dil Dosyasının içerigini ve dosyanın kendisini ekledim.

Kod: Tümünü seç

<?php
/**
*
* acp_database_or [English]
*
* @package language
* @version $Id: acp_database_or.php 11 10/5/10 12:06 AM VSE $
* @copyright (c) 2010 Matt Friedman
* @license http://opensource.org/licenses/gpl-license.php GNU Public License
*
*/

/**
* DO NOT CHANGE
*/
if (!defined('IN_PHPBB'))
{
	exit;
}

if (empty($lang) || !is_array($lang))
{
	$lang = array();
}

$lang = array_merge($lang, array(
	'UMIL_DATABASE_OR'			=> 'Database Optimize & Repair Tool',
	'ACP_DATABASE_OR'			=> 'Optimize & Repair',
	'ACP_DATABASE_OR_EXPLAIN'	=> 'Here you can optimize or repair your phpBB related tables. For large databases, this could take several minutes to complete. <strong>OPTIMIZE</strong> will defragment your database and can offer improved database performance. <strong>REPAIR</strong> should only be used if you have reason to believe your database has crashed or corrupt tables. Note: <strong>InnoDB</strong> tables do not support Repair.',
	'OR_OPTIONS'				=> 'Database options',
	'DISABLE_BOARD'				=> 'Disable board',
	'DISABLE_BOARD_EXPLAIN'		=> 'You may disable the board during this process. The board will be enabled at the end of the process.',
	'OPTIMIZE'			=> 'Optimize',
	'OPTIMIZE_SUCCESS'	=> 'Optimization of the selected table(s) is complete.',
	'OPTIMIZE_LOG'		=> '<strong>Database tables optimized</strong><br />» %s',
	'REPAIR'			=> 'Repair',
	'REPAIR_SUCCESS'	=> 'Repair of the selected table(s) is complete.',
	'REPAIR_LOG'		=> '<strong>Database tables repaired</strong><br />» %s',
	'CHECK'				=> 'Check',
	'CHECK_SUCCESS'		=> 'Check completed.<br />If you don’t get “OK”, or “Table is already up to date” you should normally run a repair of the table.',
	'WARNING'			=> 'Warning',
	'WARNING_EXPLAIN'	=> 'This tool comes with NO WARRANTY and users of this tool should back up their entire database in case of a failure.<br /><br />Before continuing, make sure you have a database backup!',
	'WARNING_MYSQL'		=> 'This feature only works with MySQL databases.',
	'MARK_OVERHEAD'		=> 'Mark tables having overhead',
	'PROCESSING'		=> 'Processing your request... Please wait...',
	'TH_NAME'			=> 'Table name',
	'TH_TYPE'			=> 'Type',
	'TH_SIZE'			=> 'Size',
	'TH_TOTAL'			=> 'Totals',
	'TH_OVERHEAD'		=> 'Overhead',
	'TABLE_ERROR'		=> 'You must select at least one table.',
	'TABLE_EMPTY'		=> 'Table storage engine not supported.',
));

?>
Dosya ekleri
info_acp_database_or.rar
Database Optimize & Repair Tool 1.0.0
(1.23 KiB) 133 kere indirildi
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [İstek] Database Optimize & Repair Tool 1.0.0

Mesaj gönderen Ademx33 »

Bu tamir aracını kullanmadım da bilmiyorum da onun için çok ayrıntılı olmasa da sadece MENU anlamında biraz çevirivereyim dedim. Ancak OverHead ve &amp kelimelerine konuya uygun bir anlam veremedim. Ayrıca Optimize kelimesi Türkçe'de tam karşılığı olmadığı için UYGUNLAŞTIRMA veya Optimumlaştırma demeyi uygun bulmadım aynen bıraktım. Onu da istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.. İşinize yararsa buyrun..

Diğerleri neyse de bu "&amp" ne acaba yeni çıkan bir web terimi mi yoksa sadece & işareti fazla mı yanaşık olmuş ?

RedStar yazdı:

Kod: Tümünü seç

$lang = array_merge($lang, array(
	'UMIL_DATABASE_OR'			=> 'Veritabanı Optimize & Tamir Aracı',
	'ACP_DATABASE_OR'			=> 'Optimize & Tamir',
	'ACP_DATABASE_OR_EXPLAIN'	=> 'Burada phpBB ile ilgili tabloları optimize veya tamir edebilirsiniz. Daha geniş veritabanlarında bunun tamamlanması bir kaç dakika sürebilir. <strong>OPTIMIZE</strong> Veritabanınızı birleştirmenizi ve performansınızı arttırmayı sağlayacaktır. <strong>TAMİR</strong> sadece veritabanınızın çöktüğüne veya tabloların bozulduğuna inanıyorsanız yapılmalıdır. Not: <strong>InnoDB</strong> tablolar Tamir i desteklemiyor',
	'OR_OPTIONS'				=> 'Veritabanı Seçenekleri',
	'DISABLE_BOARD'				=> 'Panoyu Kapat',
	'DISABLE_BOARD_EXPLAIN'		=> 'Bu süreçte panoyu devredışı bırakabilirsiniz. İşlem sonunda pano devreye girecektir.',
	'OPTIMIZE'			=> 'Optimizasyon Uygunlaştır',
	'OPTIMIZE_SUCCESS'	=> 'Seçilen tablo(lar)ın Optimizasyonu Tamamlandı.',
	'OPTIMIZE_LOG'		=> '<strong>Veritabanı Tabloları Optimize Edildi</strong><br />» %s',
	'REPAIR'			=> 'Tamir Et',
	'REPAIR_SUCCESS'	=> 'Seçili Tablo(lar)ın Tamiri Tamamlandı.',
	'REPAIR_LOG'		=> '<strong>Veritabanı Tabloları Tamir Edildi</strong><br />» %s',
	'CHECK'				=> 'Kontrol Et',
	'CHECK_SUCCESS'		=> 'Kontrol Tamamlandı.<br />If you don’t get “TAMAM”, veya “Tablo zaten güncel” bilgisini alamazsanız normal olarak tabloyu onarmalısınız.',
	'WARNING'			=> 'Uyarı',
	'WARNING_EXPLAIN'	=> 'Bu aracın herhangi GARANTİSİ YOKTUR ve bu aracın kullanıcıları başarısızlık ihtimaline karşı tüm veritabanının yedeğini almalıdırlar.<br /><br />Devam etmeden önce veritabanının yedeğini aldığınızdan emin olun.!',
	'WARNING_MYSQL'		=> 'Bu özellik sadece MySQL veritabanları ile çalışır.',
	'MARK_OVERHEAD'		=> 'Tabloları OVERHEAD olarak işaretleyin',
	'PROCESSING'		=> 'İşleminiz sürüyor ... Lütfen bekleyiniz...',
	'TH_NAME'			=> 'Tablo ismi,
	'TH_TYPE'			=> 'Tipi',
	'TH_SIZE'			=> 'Boyutu',
	'TH_TOTAL'			=> 'Toplam',
	'TH_OVERHEAD'		=> 'Overhead anlam veremedim GENEL olabilir',
	'TABLE_ERROR'		=> 'En azından bir tablo seçmelisiniz.',
	'TABLE_EMPTY'		=> 'Tablo depolama motoru desteklenmiyor.',
));

?>

Ohh bee en sonunda bende bir çeviriye katkı sağladım. Ne zamandır bu bir yükümlülük gibi üstümde duruyordu bir nebze olsun rahatladım..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 232
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...

“3.0.x MOD Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir