phpBB 3.0.x sürümlerinden phpBB 3.1.x sürümüne geçiş

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.x sürümlerinden phpBB 3.1.x sürümüne geçiş

Mesaj gönderen VSaBaH »

Öncelikle şunu söylemeliyim. phpBB 3.1 ile birlikte eklenti için kod değişiklikleriyle uğraşma devri kapandı. Yani modlar için yaptığınız değişikleri phpBB 3.1 için denemeyiniz. Zaten deneyemezsiniz.

Eski modlarınız için uyumlu eklentiler çıkıyor. Örneğin;

SEO MOD (phpBB 3.0.X): http://www.phpbb-seo.com/
eklentisi için phpBB 3.1.X sürümleri için seo eklentisi çıktı. İndirip eklentiyi yüklüyorsunuz. Büyük ölçüde sorunsuz çalışıyor;
SEO Eklentisi (phpBB 3.1.X): viewtopic.php?f=74&t=21062

Yani eski modlarınız için uyumlu eklenti arayıp üstüne kurduğunuzda büyük ölçüde çalışacaktır.

NOT: Yeni eklentileri yüklemeden önce Yönetim panelinizde eski mod eklentilerini kaldırmalısınız. Resimde gösterdiğim kısım YKP'nin haritası konumundadır. Orada çalışmayan mod eklentilerinin menülerini bulup silebilirsiniz.
Screenshot_2.png
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

cevapladığınız için teşekkür ederim.
fakat eski seo mod kaldırmadan 3.0 dan 3.1 e geçtiğim için bazı database hatalarından dolayı ayrıca sürüm değiştirirken dosya kayıplarından dolayı artık sadece hata penceresi görülüyor ve kapatmak yada başka bir müdahale etmek mümkün görünmüyor. Eski seo modu kurarken yapılan değişiklikleri takip edip tek tek el ile kaldırılması gerekecek sanıyorum.

Yeni seo mod ise belkide eski verilerin hali hazırda olmasından dolayı çalışmıyor. yada benim eski verilerden kaynaklanıyor sandığım "/includes/acp/phpbb_seo.php modülü bulunamıyor" hatası beta sürümden kaynaklanıyor ?

"FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 571
CALL: trigger_error()"

3.1 e geçerken bıraktığım dosyalardaki kod parça değişiminden kaynaklanıyorda olma ihtimali yüksek görünüyor.

tekrar teşekkürler...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

bende forum sitemi seo ile kullanıyodum ve bir çok mod vardi hiç bir modu kaldırmadan direk olarak 3.1 sürümüne geçiş yaptım bazı kısımlarda aldığım hatalar oldu tabi ama seo konusunda bi problem yaşamadım forumu başarılı bir şekilde 3.1'e yükselttikten sonra direk olarak seo modu kurdum ve sorunsuz olarak tekrar aktif ettim forumumu. Yani bi yerlerde bi yanlış işlem yapıyo olabilirsiniz hata aldığınıza göre... Birde şunu deneyin yönetim panelinde seo'ya ait modüller görünüyosa onları kaldırın ve o şekilde deneyin..
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

mrb,
Ykp de seo modül var ama tıklayınca hata veriyor girilemiyor.oldukça yoğun çalışan biri olduğum için deneyemedim fakat şunu yapmak istiyorum 3.1 için olan beta seo yu kadıracağım. o modül orada duruyormu ilk önce onu görelim. eğer ordan giderse demek ki beta da bir çakışma oluyor benim daha önceki seo mod yazılımıyla ilgili.3.1 e geçer ken sunucuda bıraktığım dosya içeriklerini kontrol ediceğim.seo modla ilgili bişi varsa değiştireceğim.yani orjinal haline getirip tekrar beta yı kuracağım. bakalım. fakat 3.1 bir çok kolaylık ve tasarım şıklığı sunuyor herşeye değer ! :D
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

merhaba ,
Sorunu bulamıyorum.başına gelen varsa yardım edebilirse sevinirim.
3.1 için olan seo modu kaldırdıktan sonra evet ykp de phpbb seo başlığı gitti. ama yerine tahmin ettiğim gibi 3.0 da kullandığım başlık geldi. acp_cat_phpbb_seo bu başlık geldi. tıklayınca herhangi bir menüsü yok direk hata veriyor. ftp yolu ile müdahale edebileceğim bir parçası yok! ama nasıl oluyorda hala burada bir başlığı var bilmiyorum. database imden mi bazı şeyleri silmem gerekecek ? zira özelleştir menüsü altında başlığı yok eklentiler bölümünde başlığı yok ne yapmalıyım ?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ykp > sistem > modül yönetimi > yönetim kontrol paneli > acp_cat_phpbb_seo modülünü kaldırınız.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

SüKûT yazdı:ykp > sistem > modül yönetimi > yönetim kontrol paneli > acp_cat_phpbb_seo modülünü kaldırınız.
Daha önce benim anlattığım ve SüKûT isimli arkadaşımızın anlattığı yerden kontrol ediniz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Konu epey dağılmış...
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 uzantı/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
İlkem
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen İlkem »

bende bir de kissportal kurulu,sürümü yükseltmeden önce onu kaldırmalı mıyım?
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir