Google Map BBCode

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmış özel BBCode'lar ve bunlar hakkında yardım & tartışmalar.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
by-keskin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Google Map BBCode

Mesaj gönderen by-keskin »

Mesajlarınıza google map eklemenzi sağlar.

Çok araştırdım piyasadakileri çalıştıramadım kendim ordan burdan makelelerle phpbb3 e uyarladım.

BBCode:

Kod: Tümünü seç

[harita][/harita]
HTML:

<iframe width="600" height="400" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=37.851001,27.765198&spn=0.122804,0.351563&z=12&output=embed"></iframe>
Yardım satırı:

Google Harita: [harita][/harita]
Demo: www.OsmanBükü.Net
Osmanbükü Köyü Web Sitesi www.OsmanBükü.Net
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Google Map BBCode

Mesaj gönderen Ademx33 »

Bunu hemen deneyeceğim çalıştırabilirsem süper olacak. Bir ara çok aramıştım.. En sonunda portal niyetine yaptığım html anasayfaya elle koymuştum. Forum içerisine sadece resmini koymak zorunda kalmıştım..

Edit : Denedim ama çalışmadı.
http://www.phpbb3bbcodes.com/viewtopic.php?f=2&t=150 sayfasından BBcode unu da buldum ama yine çalışmadı..
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
o_f_t
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen o_f_t »

[quote="by-keskin"]Mesajlarınıza google map eklemenzi sağlar.

Çok araştırdım piyasadakileri çalıştıramadım kendim ordan burdan makelelerle phpbb3 e uyarladım.

BBCode:

[harita][/harita]
HTML:

<iframe width="600" height="400" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=37.851001,27.765198&spn=0.122804,0.351563&z=12&output=embed"></iframe>
Yardım satırı:

Google Harita: [harita][/harita]

Bir yerde ekleme yapmanız gerekiyor.
BBcode

[harita]{TEXT}[/harita
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhabalar bu konu hala tam çözülememiş sanırım. Şimdi bizim köyün koordinatı 36.624685,33.234898 dir. Ben öyle bir kod yazıp veya bulmalıyım ki sadece bu koordinatı girmeliyim youtube veya benzeri sitelerin sadece video numarası gibi. Sonuçta [harita]36.624685,33.234898[/harita] şeklinde yazdığım zaman o haritaya gidebilmeliyim. İçeride olması gereken kök link ise yukarıdakiler gibi değil çok kısa :

maps.google.com/maps?ie=UTF8&ll=
sonuna da istediğimiz koordinatı yazıp değişken olarak kullanabilmeliyiz. Yukarıdakiler hep google da yapılan arama sonucunun yazılmış hali. Böyle olunca o BBCODE ile sadece 1 tek yeri görebiliyoruz..

maps.google.com/maps?ie=UTF8&ll=36.624685,33.234898

Benim hazırlayıp ta çalıştıramadığım BBCODE ise şöyle :

<iframe width="600" height="400" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?ie=UTF8&ll={URL}"></iframe>
Burada sorun sanırım KOORDİNAT içindeki noktalar ve virgüller, nokta veya virgül kodun anlamını değiştiriyor olabilir mi ? Bu sebeple {IDENTIFIER}, {INTTEXT} ve SimpleText le de deneme yaptım ama olmadı. Bu işi halletmek için en sonunda oturup BBCODE yazma işine çalışmak zorunda kalmak istemiyorum, birisi yardım edebilir mi lütfen ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 326
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kilitli

“3.0.x Özel BBCodelar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir