Arşiv Yedekleme

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
facar
Kayıtlı Kullanıcı

Arşiv Yedekleme

Mesaj gönderen facar »

1- Veritabanında yer kalmadığında nasıl bir yol izlenmeli arşivleme mi yedekleme mi? Ayrıca eski paylaşımlarada istenildiğinde ulaşılsın istiyorum ne yapabilirim.
2- Adres değiştirğimde formu tamamen başka yere taşıyabiliyor muyum?
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Arşiv Yedekleme

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Yanlış anlamadıysam, konunun phpbb ile alakası yok. Bunlari hosting firmanızla konuşmanız gerekiyor. Diyelim ki veritaban 1GB ve sonuna kadar doldu, daha fazla dolduramazsınız. Eski seyler silinmeli yeri açılması icin. Ama bu biraz saçma olur bu yüzden hosting şirketinizle irtibata geçip 1GB daha alabilirsiniz. Artik fiyatlar eskisi kadar yüksekte değil.

Domain değişikliğinden mi bahsediyorsunuz?
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
facar
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen facar »

evet domain değişikliği
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

abc.com domaininde ki siteyi xyz.com'a taşıyabilirsiniz, evet.

Gerekenler
1. FTP Full yedek
2. Veritaban (phpmyadmin) Full yedek

Yapılması gerekenler
Tüm dosyaları yeni FTP'ye taşımak
Config.php dosyasını düzeltmek.
Veritabanı phpmyadminden geri yüklemek (restore)
phpBB yönetim kontrol panelinden URL'leri (sunucu ayarları) düzenlemek.
Çerez ayarlarını kontrol etmek

Daha sonra önbelleği temizliyeyip ileride hata olmasın diye tüm oturumları temizlemek. (Kişisel tavsiyem)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
facar
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen facar »

teşekkür ederim not aldım bunları lazım olacak :)
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir