[3.1][Beta] Ultimate SEO URL (SEO Eklentisi)

Bu forumda phpBB 3.1.x sürümleri için henüz geliştirme aşamasında olan stillerin duyurularına ulaşabilirsiniz. Bu forumda tanıtılan stilleri aktif olarak yayında olan mesaj panolarınıza kurarken dikkatli olmalısınız!
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: [Beta] Ultimate SEO URL (SEO Eklentisi)

Mesaj gönderen ESQARE »

Eklentilerin nasıl kurulacağı hakkında detaylı bilgiyi phpBB 3.1.x Eklenti Kurulumu (Videolu/Resimli Anlatım) sayfasından öğrenebilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
uygar2580
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen uygar2580 »

Arkadaşlar, forum sitemi 3.1.6 dan 3.1.9 a manuel olarak güncelledim fakat, güncelleme sonunda sitede hiçbir başlığa erişemiyorum. Sadece anasayfa, kontrol paneli vs. sayfalar açılıyor. .htaccess dosyasını da güncelledim fakat değişiklik yok. Güncellemeden önce public_html klasörünü yedeklemiştim, bu klasörü serverden komple silip yerine yeniden yedeklediğim klasörü yüklesem eski haline döner mi ? site kaldı bu şekilde.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

uygar2580 yazdı:Arkadaşlar, forum sitemi 3.1.6 dan 3.1.9 a manuel olarak güncelledim fakat, güncelleme sonunda sitede hiçbir başlığa erişemiyorum. Sadece anasayfa, kontrol paneli vs. sayfalar açılıyor. .htaccess dosyasını da güncelledim fakat değişiklik yok. Güncellemeden önce public_html klasörünü yedeklemiştim, bu klasörü serverden komple silip yerine yeniden yedeklediğim klasörü yüklesem eski haline döner mi ? site kaldı bu şekilde.
Pek SEO hatasina benzemiyor, muhtemelen bir dosyada hata yaptiniz. Otomatik Güncelleme Paketiyle güncellemeleri yapmanizi tavsiye ederim. phpBB 3.1 ile Eklentiler geldi manuel kodlarla ugrasmaya gerek yok.
FTP'den tekrar yedek alin ve Temiz 3.1.9 Dosyalari yükleyin, baslangic olarak sadece viewtopic.php dosyasini da degistirebilirsiniz hata Konu Sayfalarinda oldugu icin.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
uygar2580
Kayıtlı Kullanıcı

Güncellemeyi otomatik güncelleme paketi yöntemiyle yaptım.

FTPden tekrar neyi yedek almam gerekiyor ? Temiz kurulumdan kastınız public_html klasörünü temizlemek midir ? sanırım tüm forum sitesi bu public_html klasörüne kayıtlı. Benim siteyi kaybetmemek için dikkat etmem gereken klasör hangisidir ?
uygar2580
Kayıtlı Kullanıcı

Sıkıntıyı buldum. Temayı deaktive edince düzeldi. Tema 3.1.9 desteklemiyormuş :(
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen hafiz »

arkadaşlar ben bütün işlemleri yaptım başlıklarda herhangi bir değişim olmadı
olgunt
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen olgunt »

version 1.1.1 i kurdum. aktif etmek için YKP-ÖZELLEŞTİR altında görünmüyor. AKTİF EDEMİYORUM...
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen forumBB3 »

3.2 sürüm üzerine kurdum. Aktif edilebiliyor ancak eksikleri var. TR düzenlemesi gerekiyor, linkler açılmıyor. PhpBB-Seo'nun kırpılmış hali gibi.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

forumBB3 yazdı: 01.03.2017, 20:23 3.2 sürüm üzerine kurdum. Aktif edilebiliyor ancak eksikleri var. TR düzenlemesi gerekiyor, linkler açılmıyor. PhpBB-Seo'nun kırpılmış hali gibi.
eklenti ne yazık ki 3.1 sürümü için ve artık geliştirilmiyor bildiğim kadarıyla.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Kullanan siteler var. 3.2 üzerine kurulmuş ve altta etiketi mevcut. Ücretli seo eklentileri de çıkmış. Şu ana kadar bulabildiğim ve kullananların olduğu (sunucu müdahalesi ile) eklentiler var. Aslında bol zaman olsa bu eklenti de çalıştırılabilir.

Hatırladığım kadarı ile bu eklentiyi kurduğumuzda Türkçe yaması yapıyorduk o yamayı yapmadığımızda çalışmıyordu. Fixlemeler yapıldıktan sonra sorunsuz çalışıyordu ancak eski dosyalarım şu an mevcut olmadığı için belki günlerce sürecek deneme yanılma sürecine girmeyi gözüm kesmiyor.

Kurulduğuna ve sistemi etkilediğine (Ayarları çalışıyor) bir kaç düzenleme ile çalıştırılabilir aslında. Vakit buldukça üzerinde çalışmaya devam ederim.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Ultimate SEO URL eklentisini 3.2 forum üzerine kurarak gerekli düzenlemeleri yaptım ve sorunsuz olarak kullanıyorum. Düzenlemeleri yaparken gene daha önce burada da paylaşılmış olan mesajlardan yararlandım. Eski günleri anmak güzeldi. Mesajlarda paylaşılan sitelerin hemen hepsi ömrünü doldurmuş. Sonbahar mevsimine takılmak gibi oldu ama o eski bilgiler hala işe yarıyor.

İlgilenen arkadaşların bilgisi olsun. Özellikle çok postlu forumları 3.2'ye güncellemeden önce bu eklentiyi mutlaka kurun. Benim gibi daha önce Forum ıdlarını silerek kullanmışsanız sizin için büyük önem taşıyacaktır. Yüzlerce binlerce link boş çıkmaya başladığında ne yaparsanız yapın forum ölüyor. Bizzat denenmiştir.

Kullanmak isteyen arkadaşlar için eklentinin en son güncel versiyon linki: https://github.com/phpBBSEO/usu

Sorun yaşarsanız yardımcı olabilirim.
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen hafiz »

forumBB3 yazdı: 12.03.2017, 23:24 Ultimate SEO URL eklentisini 3.2 forum üzerine kurarak gerekli düzenlemeleri yaptım ve sorunsuz olarak kullanıyorum. Düzenlemeleri yaparken gene daha önce burada da paylaşılmış olan mesajlardan yararlandım. Eski günleri anmak güzeldi. Mesajlarda paylaşılan sitelerin hemen hepsi ömrünü doldurmuş. Sonbahar mevsimine takılmak gibi oldu ama o eski bilgiler hala işe yarıyor.

İlgilenen arkadaşların bilgisi olsun. Özellikle çok postlu forumları 3.2'ye güncellemeden önce bu eklentiyi mutlaka kurun. Benim gibi daha önce Forum ıdlarını silerek kullanmışsanız sizin için büyük önem taşıyacaktır. Yüzlerce binlerce link boş çıkmaya başladığında ne yaparsanız yapın forum ölüyor. Bizzat denenmiştir.

Kullanmak isteyen arkadaşlar için eklentinin en son güncel versiyon linki: https://github.com/phpBBSEO/usu

Sorun yaşarsanız yardımcı olabilirim.
hangi dosyaya kurdun ben kuramadım yaptığın düzenlemeleri anlata bilir misin
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Tabi ki kardeşim. Ben ilgili değiştirmen gereken ilgili dosyaları bir paket halinde ekleyim. Doğrudan üzerlerine yazdırırsın.
Bir iki dosyadan emin olmadığım için şüphe ettiklerimi de ekledim.

Ayrıca eski versiyondan farklı olarak bu versiyonda .htacces ayarları ext/phpbbseo/usu/cache içerisine yazılıyor.
Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra cache içerisindeki dosyaları ana dizine atman yeterli.

Ayarları yaparken Server Config ayarlarını yaparken
* RegEx Right Slash:
* RegEx Left Slash:

Ayarlarını hayırda bırakmalısın.

Ben bu eklentiden tam vazgeçmiştim ve tas2580 seo url kullanarak google'de indexli tüm eski linkleri ölüşüne razı olmuşken mod yazarı Alex75 ile sitesinde soru-cevap yaparken kendi sitesinde bu eklentiyi kullandığını farkettim. Eklentinin 3.2 uyumlu olmadığı için çalışmadığını düşünüyordum. Google tercüme ile anlayabildiğim kadarı ile olayı çözdüm. Aslında bu eklentinin bizim eskiden TR yaması yaparak kullandığımız phpbb-seo.com 'um ilk orjinal hali olduğunu farkedince çalıştırabildim. O zamanda aynı şeyler olmuştu.

Garip bir şekilde eklenti sıfır hatayla çalışıyor.
usu.zip
PhpBB3 Seo USU
(51.8 KiB) 110 kere indirildi
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

https://github.com/phpBBSEO/

Linki altındaki diğer eklentileri de deneyin. Özellikle meta'yı farklı bir meta eklentisi kurmamışsanız mutlaka deneyin.
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen hafiz »

allah razı olsun kardeşim hemen deniyorum
Kilitli

“3.1.x Geliştirilen Eklentiler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir