Mesaj ve Konularda Çerçeve BBCode'si

phpBB 3.1.x sürümleri için yapılmış özel BBCodelar ile ilgili paylaşımlar ve sorunlar için bu forumu kullanabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj ve Konularda Çerçeve BBCode'si

Mesaj gönderen kerem1249 »

Selam değerli arkadaşlar,

phpBB 3.1.5 sürümü yüklü forumumda mesajlarıma çerçeve eklemek istiyorum. Sağ-sol-üst-alt boydan boya çerçeveli gözüksün istiyorum. Bunun için hangi HTML dilindeki kodu, nasıl BBCode olarak kayıt ediceğiz ?
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Mesaj ve Konularda Çerçeve BBCode'si

[iframe]{TEXT}[/iframe]
vb. kodlarla olabiliyormuş diye duydum. Örn. üstteki mesajımın etrafını bir çerçeve çerçevelemiyor. Benim isteğim forumumda göndereceğim postları (kırmızı - yeşil - mavi vs.) çerçeveler çerçevelesinler. Pixel vb. ayarını da yapabileyim. Örn, SMOD'lar 1 px. Adminler 3px. gibi
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Güncel hocam gören yok sanırım burayı :( Arada kaldı konu.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Benzer konuya burada değinmişsiniz.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Oradaki tablo içindi. Örn alttaki gibi ;

İsim|Soyisim|Yaş
Test|Tester|34

bunun şekilli olanıydı. Benim bahsettiğim durum bu, SS yükleyeyim şimdi ss deki forumdaki gibi.
Güncelleme: 12.19 -> Dosyayı ekledim bakabilirsiniz koyu mavi renkli olan olay çerçeve. Woltlab Burning Board forumunun ekstra bir özelliği değilmiş, sadece html kod kayıt edilip olmuş dediler oradaki forum yöneticileri bana. Ancak kodu vermediler. Bu görsel için hangi kodu kayıt etmeliyim ?
Dosya ekleri
Woltlab Burning Board Çerçeve.png
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Eklediğiniz resimdeki çerçeve BBcode destekli bir görüntü değil, kullanmış olduğunuz temanın "viewtopic_body.html" sayfasını etkileyen css dosyasında yapılan bir düzenlemenin ürünüdür.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Bu görüntüsünü eklediğim forum sitesinde 14000 kayıtlı kullanıcı var. Bu çerçeveler o sitede sadece Takım üyelerinde var yani diğer üyelerin açtığı başlıklar yada attığı mesajlarda yok.
Mesela rütbelere göre farklılıkda gösteriyor. Bu SS'deki PerfectUS oranın en yetkilisi az büyükümsü bir çerçeve mavi renkli. Normal Moderatörlerde var onların çok az gözüken yeşil renkli çerçeveleri var. GM'lerin falan da farklı renklerde. Yani gruplara göre ayarlanmış oradaki çerçeve.
WBB'e özel bir sistem midir acaba bu, yoksa temadan mı ? Temadan ise prosilver 'a ekleyebilir miyim / hangi kod ayarıyla eklerim ?
kerem1249
Kayıtlı Kullanıcı

Güncel...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

öncelikle bu verdiğiniz örnek resim bbcode ile yapılabilecek bişey değil tam olarak emin olmamakla birlikte rütbe olarak belki ayarlanabilir. Fakat bbcode sorduğunuz için size bbcode olarak kullanabileceğiniz kendi forumumda kullandığım rütbelere göre değişen bi bbcode örneği vereyim.

BBCode kullanımı:

Kod: Tümünü seç

[admin]{TEXT1}[/admin]
HTML yenileme

Kod: Tümünü seç

<admin><div style="-moz-border-radius: 10px; -webkit-border-radius: 10px; border-radius: 10px; -moz-box-shadow: 1px 1px 10px #FF0000; -webkit-box-shadow:  1px 1px 10px #FF0000; box-shadow: 1px 1px 10px #FF0000; border: 3px solid #FF0000; margin: 10px auto auto; padding: 5px; width:90%"><div><table><tr><td align="left" vertical-align="middle"><table><tr><td align="left"><b>Görevli Mesajı:</b><hr>{TEXT1}<br /></td></tr></table></td></tr></table></div></div>
</admin>
Yardım satırı:
Görevliler kullanacaktır(Bu kısım boşta kalab bilir)

Mesaj gönderme sayfasında göster: Evet olarak işaretleyin

Grup izinleri: Yöneticiler olarak seçin
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kilitli

“3.1.x Özel BBcodelar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir