Kendi yaptığım html&css tasarımı nasıl foruma entegre edebilirim?

phpBB 3.1.x sürümleri için yayınlanan ve kullandığınız stil ya da temalar hakkındaki sorunlarınızı bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
cihan34
Kayıtlı Kullanıcı

Kendi yaptığım html&css tasarımı nasıl foruma entegre edebilirim?

Mesaj gönderen cihan34 »

Arkadaşlar kendim html&css bir tasarım yaptım. Bu tasarımı nasıl phpbb'ye tema olarak entegre edebilirim? bunun ile ilgili bir video veya ders var mı? Prosilver'dan tamamen farklı sıfırdan bir tasarım... Bu konu hakkında bilgisi olanlar tecrübesi olanlar yardımcı olursa çok mutlu olurum :D

Doğru yere açtım mı konuyu bilmiyorum ama baya inceledim forumu umarım doğru yerdir :D
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Kendi yaptığım html&css tasarımı nasıl foruma entegre edebilirim?

Mesaj gönderen ESQARE »

Yaptığınız tasarımı direkt olarak phpBB'ye entegre edebileceğinizi sanmıyorum. Bence öncelikle phpBB'nin varsayılan stili Prosilver'ı inceleyin ve bu stili temel alarak tasarımınıza başlayın. Prosilver stilinin *.css ve *.html dosyalarını, ayrıca stil bilgilerinin yer aldığı *.cfg uzantılı dosyaları inceleyin. Prosilverdan tamamen farklı bir tasarım yapmak içinse tema dosyalarında kullanılan değerler ve elementleri iyi bilmeniz gerekiyor. Bu değer ve elementlerin bazıları opsiyonel olmasına rağmen bir çoğunun tema dosyalarında bulunması gerekiyor.

Konuyla ilgili phpBB'nin Creating & Modifying Styles makalesine göz atabilirsiniz. Ayrıca phpBB.com forumlarındaki Stil Geliştiricileri ile etkileşimde bulunabilirsiniz. Tabi tüm bunlardan önce İngilizcenizin yeterli derece olması gerekiyor.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.1.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir