3.2.x güncelleme sonrasında hata

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

3.2.x güncelleme sonrasında hata

Mesaj gönderen hafiz »

selamünaleyküm arkadaşlar güncelleme sonrasında bu hatayı aldım

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.2.x güncelleme sonrasında hata

Mesaj gönderen ESQARE »

3.1.10 sürümünden 3.2.0 sürümüne değişen 100'ün üzerinde dosya var. Bu değişiklikleri yaptığınıza emin misiniz? Otomatik güncelleme paketi ile güncelleme yaptıysanız dosya toparlama işlemi sırasında sistem kaynaklı bir sorun yaşamış olabilirsiniz.

Eğer 3.1.x sürümünde varsayılan phpBB dosyaları üzerinde daha önceden herhangi bir düzenleme yapmadıysanız en iyi güncelleme metodu dosya değiştirme metodudur. Yani eski phpBB 3.1.x dosya ve klasörlerinizi yeni 3.2.x sürümünün dosya ve klasörleriyle değiştirip öyle güncelleme yapın.

Her şeyden önce tüm dosyalarınızın ve veritabanınızın yedeğini alın.

Eğer güncellemeyi başarıyla yaptıktan sonra hata aldıysanız; https://www.phpbb.com/files/release/php ... -files.zip bağlantısındaki sadece değişecek dosyaları indirin ve zip paketinin içerisindeki dosyalardan önceki 3.1.x sürümünüz hangisi ise o zip dosyasını açıp içindeki dosyaları eskileriyle değiştirin.
örneğin; 3.1.10 sürümünden 3.2.0 sürümüne değişen dosyalar için phpBB-3.1.10_to_3.2.0.zip dosyasını açmanız gerekir.

Eğer güncelleme yaparken (veritabanı güncelleme işleminden önce) hata aldıysanız;
1- 3.2.x son sürümü indirin
2- Sıkıştırılmış zip paketini bilgisayarınızda açın ve açılan klasördeki phpBB dizini içerisindeki config.php dosyasını silin
3- Tüm dosya ve klasörleri FTP yardımıyla sunucunuzdaki eski phpBB dosyalarının üzerine kopyalayın.
4- Tarayıcınızla siteadresi.com/phpbb/install/ sayfasına gidin ve Güncelle sekmesine tıklayın. Güncellemeyi başlatın.
5- Her şey tamamlandıktan sonra /install/ dizinini silin
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen hafiz »

teşekkürler ilk yerden indiremdim dosyalrı rar hata verdi ama 3.2.0 yeniden yükledim ve güncelledim oldu
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen hafiz »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

arkadaşlar böyle bi hata alıyorum sebebi nedir
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Yönetim kontrol panelinden ve kullandığınız tarayıcıdan önbellek temizliği yapın.
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
kuantum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuantum »

benim sitede de aynı hata oluştu. Güncellemey otomatik paket ile yaptım. Sorunsuz tamamlandı. Ama forum önce karışık gözüktü sonra mavi renge geçti.

Tema değiştirdim olmadı. Zaten temada değişmiyor.
Birde site üstünde 3 adet yazı çıktı.
SİTE MAVİ OLDU.png
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Temanız 3.2 sürümüyle uyumlu değil. Daha önce temanızın bazı dosyalarında değişiklik yaptığınız için otomatik güncelleme paketi size eski ve yeni dosya içeriklerindeki farklılıkları ayırarak temanıza ait bir dosya ya da dosyalar oluşturmuş. Bu dosyaların içeriğini kontrol edip CURRENT_FILE ve NEW_FILE yazan yerdeki farklılıkları düzeltmeniz gerekiyor. NEW_FILE yazan yer son güncel sürüme göre eklenmesi gereken kodlardır
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

Merhaba

3.1.10 sürümünü kullanmaktayım ve 3.2.0 sürümüne yükseltme işlemini localhost'tan yaparak ( gerçek sunucuda henüz yapmadım ) deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle...

Sürüm Yükseltme Rehberi başlığı altındaki ilgili mesajı ( 3.1 sürümlerinden 3.2 sürümlerine yükseltme ) okuyarak işe başladım. Bu mesajdaki 7. maddede bulunan bağlantının çalışmadığını farkettim. Bu mesajda ingilizce sürüm yükseltme işlemi yapılması gerektiği daha sonra Türkçe dil paketi ile Türkçeleştirme yapılması gerektiği çıkarımını yaptım fakat 7. maddede bulunan dosyaya erişemediğimden download bölümünü inceledim. Burdan phpBB 3.2.0 [ Tam Paket (Türkçe) ] dosyasını indirdim. Bu sayede ingilizce kurulum yapmayı ve Türkçe dil paketi ile uğraşmayı pas geçmiş oldum. Daha sonra 9 - 13 arası maddeleri uygulayarak 3.2.0 sürümüne geçmiş oldum fakat " hafiz " adlı kullanıcının paylaştığı resimdeki gibi bir sorun ile karşılaştım.

Bu sorundan sonra ;
ESQARE yazdı: 13.01.2017, 11:08
Eğer güncellemeyi başarıyla yaptıktan sonra hata aldıysanız; https://www.phpbb.com/files/release/php ... -files.zip bağlantısındaki sadece değişecek dosyaları indirin ve zip paketinin içerisindeki dosyalardan önceki 3.1.x sürümünüz hangisi ise o zip dosyasını açıp içindeki dosyaları eskileriyle değiştirin.
örneğin; 3.1.10 sürümünden 3.2.0 sürümüne değişen dosyalar için phpBB-3.1.10_to_3.2.0.zip dosyasını açmanız gerekir.
işlemini yaparak sorunum düzelmiş oldu.

Localhost üzerinden forumum sorunsuz ve Türkçe olarak çalışıyor. Türkçe dil paketi ile uğraşmamış olmama rağmen...

Kurulumun ingilizce yapılması şart mı ben mi şansa yaptım emin değilim fakat yukarda anlattığım şekilde sorunla karşılaşmış olmama rağmen çözmüş bulunmaktayım.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir