3.2.0 yeni kurulum yedekleme

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
EQuaL
Kayıtlı Kullanıcı

3.2.0 yeni kurulum yedekleme

Mesaj gönderen EQuaL »

Öncelikle merhaba.
Ben bu konularda hiç eğitim almadım.
Mazur görün lütfen.

Şuanda 3.1.10 kullanıyoruz forumumuzda çeşitli yollarla güncelleyerek yüklediğimiz 3.1.10 sürümü
bazı hatalara neden oluyor. Hostingle görüşmeme ragmen e mail geri dönüş smtp ayarlarından bir sonuç alamadık site içerisindeki bir hatadan kaynaklandıgını söylediler.
Bu ve buna benzer bir çok hata ile karşılaştık.
Acaba 3.2.0 'ı yeniden kursam forumumuzda ki mesajlar avatar resimleri üyeler şifrelerini geri yüklemek mümkünmüdür veya ykp deki yedekleme sistemi buna izin veriyormu.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: 3.2.0 yeni kurulum yedekleme

Mesaj gönderen pikachu »

3.2.0'ı yeniden yükleme değil de 3.2.0'a güncelleme yapacaksın. güncelleme sonrası siteniz aynen kalır sadece sürümü yükselir. yine de tüm yedeklerinizi alın herhangi bir aksaklığa karşı
EQuaL
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EQuaL »

Hayır güncelleme yapmak hataları gidermeye yetmiyor.
Kökdizin içindeki bazıdosyalar sorunlara neden oluyor.
Demek istediğim yeniden siteyi kursam üyelerimi ve site içerisinde yaptığım değişiklikleri yükleme şansımız varmı. veya sitenin üyelerini barındırana dosya hangisi.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

Aldığınız hatalar nedir bilmiyorum ama daha eski sürümlerde bazı hatalardan dolayı ben de güncelleme yapamamıştım. Sonra yeni sürümü sıfırdan kurarak eski veritabanımı yükleyip sonra güncelleme paketinden sadece veri tabanını güncelledim ve herhangi bir sıkıtı yaşamadım.

Bu şekilde denerseniz tüm eklenti ve temaları vs kaldırıp veri tabanı yedeği almalısınız aksi takdirde siteye ulaşamayabilirsiniz veya site görüntünüz herşey iç içe geçmiş gibi olabilir. Aynı zamanda bu yöntemle şu anki sitenizdeki fotoğraflara vs ulaşamazsınız eski sitenizin dosyalarından yeni sitenize taşımanız gerekir.

Son bir yol daha var (aklıma gelen) güncellemeyi ne şekilde yaptınız bilmiyorum, yedeklerinizi alarak bir de bu yolla deneyebilirsiniz, bu yolla başarılı bir güncelleme yaparsanız tüm fotograflarınız vs aynı şekilde yeni sürüm forum sayfanızda görüntülenir.
5. Updating from phpBB 3.0.x/3.1x to phpBB 3.2.x
Updating from phpBB 3.0.x or 3.1.x to 3.2.x is just the same as updating from stable releases of phpBB 3.2.x

However you can also start with a new set of phpBB 3.2.x files.

Delete all files EXCEPT for the following:
The config.php file
The images/ directory
The files/ directory
The store/ directory
(The ext/ directory
Upload the contents of the 3.2.x Full Package into your forum's directory. Make sure the root level .htaccess file is included in the upload.
Browse to /install/app.php/update
Read the notice Update database only and press Submit
Delete the install/ directory

phpbb.com sitesinden alıntıdır. phpbb.com linki aşağıdadır.
https://www.phpbb.com/support/documents ... pdate30_31

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir