3.2.0 sonrası adres satırı durumu

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

3.2.0 sonrası adres satırı durumu

Mesaj gönderen copyas »

Daha önce böyle bir durum olmamıştı. Adres satırında viewtopic.php veya viewforum.php?f=2 'den sonra ' &sid=68a805de...... ' giden uzun bir adres çıkıyor. Kullanıcı adı ile giriş yaptığımız zaman eğer bu tırnak içindeki kısmı silip enter basarsak forumdan atıyor. Ama kullanıcı adı olarak aşağıda online kısmında kendinizi görebiliyosunuz. Geri gelerek tekrar giriş yapmış oluyor. Önceden bu tırnak içindeki kısım çıkmıyordu. Sorunu anlatabildim mi bilemiyorum ama...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.2.0 sonrası adres satırı durumu

Mesaj gönderen ESQARE »

Onlar her oturum için verilen sayılar ve normal. Giriş yaptıktan sonra çıkabilir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Daha önceki sürümlerde giriş yaptıktan sonra bu bahsettiğim tırnak içindeki sayılar çıkıyordu evet. Fakat 'forum ana sayfa' tıklayınca gidiyordu veya adres satırından sildiğim zaman sıkıntı olmuyordu. Şu an forum anasayfaya tıklayınca bile gitmiyor. Normalde index.php ile bitmesi lazım adres satırının. Bu forumda yok bu sayılar mesela.

Bu tırnak içindeki sayılar niye siliyorsun diye sorabilirsiniz. Aslında sistemin işleyişine etki eden bi durumu yok. Link vermek istediğim zaman silmiştim ve bu durumda farkettim. Çözülemez bişeyse bile dert değil. Fakat merak ettim nedenini.

Yeni sorunum şu :
Mobilden girişte kullanıcı adı ile giriş yapmaya çalışınca sisteme giriş yapmıyor. Fakat forumun aşağısında online üyeler kısmında adınızı görüyorsunuz. Sadece kayıtlı giriş yapmış üyelerin görebileceği forumlar bu yüzden görüntülenemiyor. Bu sorunu çözmem lazım.

3.1.10 dan 3.2.0 'a nasıl geçiş yaptığımı bu mesajda anlatmıştım. Geçişte mi bi sıkıntı oldu acaba...
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Mobil tarayıcıdan girişte login olamama problemini çözdüm. Mobil chrome tarayıcı kullanıyordum bu arada... Sorun; veri tasarrufunun açık olmasından kaynaklanıyormuş. Veri tasarrufunu kapatınca login olmaya başladı.

Nasıl yapılıyor?
Mobil chrome tarayıcısını açınca sağ üstte 3 nokta var. Ordan ayarlara giriyorsunuz. Gelişmiş seçeneklerinin altında veri tasarrufu var.

Kaynak : phpbb.com
En son copyas tarafından 19.02.2017, 16:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Domain değişikliği yaptım ve yukarda anlattığım tırnak içindeki sayılar muhabbeti şimdi olmuyor. Nasıl oldu anlamadım ama...

Hem domain hem hosting şirketi aynı. Sadece adres değişikliği yaptım.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Bu sorun çerez ayarlarından kaynaklanıyor. Birinin yaşama ihtimaline karşı çözüme kavuşturalım.

O zamanlarda farklı bir domainde deneme yapıyordum. Çerez ayarları eski domainde kaldığı için url 'deki o sayıları silince çıkış yapıyordu.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir