phpbb3 SMTP Ayarları

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Ricardo
Kayıtlı Kullanıcı

phpbb3 SMTP Ayarları

Mesaj gönderen Ricardo »

Herkese Merhaba,

Phpbb3.2.0 Türkçe yazılımını indirdim kurdum. Sorunum SMTP ayarları,ne yaptıysam olmuyor. Şirket maili veya gmail üzerinden mesaj göndermek istiyorum.Gerekli ayarları yazarsanız sevinirim.Teşekürler
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Re: phpbb3 SMTP Ayarları

Mesaj gönderen copyas »

Gmail ile yapmak istiyorsan :

phpBB e-posta ayarlarında Gmail SMTP sunucusu kullanmak

adsoyad@alanadresin.com gibi kendi mail adresi uzerinden yapmak istiyorsan da sunucu kimse baglantiya gecip smtp ayarlarini istemelisin...
Ricardo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ricardo »

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Fakat olmadı. openssl enabled ve sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda gmail ayarı yaptım. Fakat mail gitmiyor. Bu arada gmail hesabım "Daha az güvenli uygulamalar"
için açık olarak işaretli. Başka tavsiyenizi varsa bekliyorum.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

'SMTP ayarları' nın üstünde 'Genel ayarlar' kısmı var. Bu kısımdaki "İletişim e-posta adresi:" yerine SMTP ayarlarında kullandığınız mail adresini yazdınız mı?

"E-posta fonksiyon ismi:" yerinde "mail" yazılı mı? [ekran görüntüsü]

Mail gitmiyor derken anladığım kadarıyla forum ya da başlıklara abone olunca giden otomatik maillerden bahsediyorsunuz. Bu mailler siz yeni bir başlık açınca ya da cevap yazınca kendinize gelmez. Diğer kullanıcılara gider. Başka kullanıcı üzerinden mail gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi?

Herhangi bir hata mesajı alıyor musunuz?

Son olarak gmail 'de şu ayarları yapıp tekrar deneyin :
Settings - > Forwarding and POP/IMAP -> Enable POP for all mail
Enable IMAP (not sure if this is needed)

Buraya kadar sorun hala çözülmedi ise SMTP ayarlarını şu şekilde yapıp tekrar deneyiniz :
User SMTP server for email: YES
SMTP server address: ssl://smtp.gmail.com
SMTP server port:465
Authentication method for SMTP:LOGIN ( PLAIN ile de deneyin )
SMTP username:username@gmail.com (need to be the same as "Contact e-mail address:")
SMTP password:gmailpassword

Kaynak

Sorun hala çözülmedi ise belirttiğim kaynakta şifre uzunluğundan bahsetmiş. Bununla birlikte son atımlık kurşunumu da harcamış oluyorum gmail için...

Sorun eğer çözülürse hangi aşamada çözüldüğünü de yazarsanız sorun yaşayanlar için destek niteliğinde olacaktır.

Çözüm sağlanmazsa info@alanadresiniz.com gibi mail adresiniz üzerinden sorunu çözmeye çalışırız. Bunun için sunucunuzdan smtp ayarlarını istemeniz gerekiyor.
Ricardo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ricardo »

Tekrar Merhaba , sanal bi kullanıcı oluşturdum ona toplu mail kısmından ve test maili gönder kısmından mail atıyorum gitmiyor. Ama E-posta için SMTP sunucusu kullan: hayır dersem sunucu üzerinden mail gidiyor yani bu şekilde bi sorun yok. ama ben bu mail uzantısıyla kullanıcıya ulaşmak istemiyorum.
Bu arada yukarda sizin belirttiğiniz ayarları yaptım. Hata mesajı bunu veriyor.
E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

Smtp sunucusuna bağlanılamıyor : 110 : Connection timed out

Errno 2: fsockopen(): unable to connect to tls://smtp.gmail.com:465 (Connection timed out) at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1079
copyas

Mesaj gönderen copyas »

phpbb.com üzerinden incelediğim başlıkta aynı hata mesajını alan kişiler var. Bunlardan bazıları ikinci verdiğim SMTP ayarlarını yapınca çalıştığını belirtmişler.

Gönderdiğiniz hata mesajında tls://smtp.gmail.com gözüküyor. Bunu ikinci verdiğim SMTP ayarlarında olan ssl://smtp.gmail.com olarak da denediniz mi ?

Bir önceki mesajda yazdığım gmail ayarlarında Yönlendirme ve POP/IMAP ayarlarını yaptığınız veya ikinci smtp ayarlarını yaptıgınız halde ve son olarak gmail şifre uzunluğu 20 karakter altında ise yapacak birşey yok gibi gözüküyor. İlla yapacak birşey vardır tabi fakat ya gözden kaçan ya da teknik bilgi olarak bilemediğim konulara giriyor artık.

Bir önceki mesajda yazdığım uygulamaları eksiksiz yaptığınızı düşünüyorsanız önünüzde iki seçenek var :
1. Forumda teknik bilgisi yeterli bir başkasından yardım alacaksınız.
2. Gmail ile bu işi yapmayı bırakıp diğer mesajlarda da belirttiğim gibi kullandığınız hosting firmasından aldığınız mail adresi ile bu işi halletmeniz olacaktır.
Ricardo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ricardo »

Öncelikle tekrar teşekkür ederim. Yukarda dediklerinizin hepsini yaptım. Şuan hosting firmasından gelen maille devam edeceğim. Başka çözüm sunucak arkadaşlar varsa cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.
Ricardo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ricardo »

Hosting firmasından giden mailler gereksize düşüyor acilen smtp ayarlarını yapıp kendi mail kanalımdan göndermem lazım. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Gmail'in SMTP kullanımında bazı güvenlik önlemleri alındı. Hosting firmanızın SMTP ayarını kullanmanızı ve kendi domain adresiniz üzerinden göndermenizi öneririm. Maillerin gereksize düşmemesi için hosting firmanızın konuyla ilgili gerekli önlemleri alması gerek. Sunucunuz üzerinde bir kaç ayarla sorun çözülecektir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Ricardo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ricardo »

Gmail üzerinden değil ama smtp ayarlarıyla kendi belirlediğim mail üzerinden haberleştirdim. Gereksize düşmüyor onu belirteyim. Ayrıca smtp yi kapatsam bile hosting üzerinden belirlenen mail değilde, kendi belirlediğim mail üzerinden yolladım. Detay isteyen olursa resim yapıştırırım.
rocknrll
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rocknrll »

Merhaba, ayni sorunu yaşiyorum. Ornek bir ekran goruntusu paylasabilir misiniz acaba ?
copyas

Mesaj gönderen copyas »

rocknrll yazdı: 24.05.2020, 16:36 Ornek bir ekran goruntusu paylasabilir misiniz acaba ?
Şu konuda ekran görüntüleri var. = viewtopic.php?p=117263#p117263

Fakat bir kişinin ayarları diğer kişide çalışmayabilir. Ekran görüntüsü istemek yerine, kendi ayarlarınızın görüntüsünü paylaşmanız daha dogrudur.

Sizin sitenizde SSL yok. Belki ayarlarınız düzgündür. Düzgün olmasına rağmen çalışmamasının sebebi şudur : viewtopic.php?f=58&t=22425

Probleminizi çözemezseniz yukarda verdiğim bağlantıdaki konuya cevap atarak ya da 3.3.x Destek Forumunda ayarlarınızın ekran görüntüsünü de içeren bir başlık açın, ordan yardımcı olalım. ( Forumunuz 3.3.0 sürümünde olduğu için )

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir