Ana sayfa Hakkında Özellikler phpBB 3.2.x Özellikleri

phpBB 3.2 Özellikleri

phpBB™ 3.2 (kod adı: Rhea) sürümü ile karşınızda! phpBB 3.2, phpBB 3.1 Ascraeus yapısı üzerine kuruldu. Ayrıca her zamankinden daha stabil, daha güvenli ve daha gelişmiş...

phpBB 3.2

Emoji! | PHP 7 Desteği | Akıllı Alıntılar | Kolay Güncelleme | reCAPTCHA 2.0 | Gelişmiş Bildirimler | FontAwesome İkonları | Symfony 2.8

Emoji!

Emoji!

Tamamen yenilenen BBCode ayrıştırıcı sayesinde, kullanıcılarınız artık mesaj panonuza mesaj gönderirken tüm Emoji klavyesini kullanabilecek. Güzel bir gülümsemeden pembe bir Unicorn'a kadar Emojiler mesaj panonuzdaki tüm mesajları daha canlı hale getirebilir!

PHP 7 Desteği

PHP 7 Desteği

PHP 7, önceki PHP sürümlerinin iki katı daha hızlı çalışıyor. Bütün bu performans avantajlarından yararlanabilmeniz için geliştiriciler, PHP'nin yeni sürümünü (hem 7.0 hem de 7.1) tamamen destekleyecek şekilde phpBB'yi düzenlediler.

Akıllı Alıntılar

Akıllı Alıntılar

phpBB geliştiricileri mesajlardaki alıntılama sistemini, alıntılanan mesaja ve mesaj yazarına bir bağlantı verecek şekilde geliştirdiler. Ayrıca tüm bilgilere bir bakışta ulaşabilmek için alıntılanan mesajın tam tarihi ve saati de artık görüntülenebiliyor.

Kolay Güncelleme

Kolay Güncelleme

Yeni kurulumcu ile, phpBB 3.2'de güncelleme işlemi daha önce hiç olmadığı kadar kolay olacak. Mesaj panonuza tek bir klasör yükleyin ve tüm dosyalarınız otomatik olarak değişsin!

reCAPTCHA 2.0

reCAPTCHA 2.0

Google'ın endüstri standartını da içeren en yeni ve en güçlü API'si kullanılan phpBB 3.2 ile, bundan böyle spambotlara karşı eskiye oranla daha iyi bir koruma sağlayacaksınız.

Gelişmiş Bildirimler

Gelişmiş Bildirimler

phpBB 3.2'de tamamen yeniden yapılandırılan bildirim sistemi sayesinde, bildirimler artık daha hızlı ve daha verimli çalışıyor. Bu değişiklik, mesaj gönderme zamanını neredeyse anlık olacak şekilde düşürüyor.

FontAwesome İkonları

FontAwesome İkonları

FontAwesome'ın CSS odaklı ikonları kullanılarak, phpBB'nin tamamında retina kalitesinde daha sezgisel ikonlar ortaya çıktı. Böylece sayfaların yüklenme hızı daha da arttırıldı.

Symfony 2.8

Symfony 2.8

3.1 sürümünde açıklanan Symfony bileşenlerinin ardından, phpBB 3.2 şimdi de en güncel Symfony 2.8 sürümü üzerine kuruldu. Böylece phpBB'de, Symfony'nin en son cutting-edge (keskin kenar) geliştirmelerinin kullanılmasına olanak sağlanıyor.