phpBB 2.0.x sürümleri için destek sona ermiştir

İlk mesajınızı göndermeden önce bu forumu ve kurallarımızı okuyun!
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 2.0.x sürümleri için destek sona ermiştir

Mesaj gönderen ESQARE »

Daha önceki yaptığımız duyuruda belirttiğimiz üzere, phpBB resmi sitesi (http://www.phpbb.com) ile beraber phpBB 2.0.x sürümleri için artık sitemizden destek verilmeyecektir. 2.0.x Destek Forumu ve 2.0.x Dönüştürücüler forumları artık kilitli kalacaktır.

phpBB 2.0.x sürümleri ile ilgili olarak, 1 Mayıs 2009 tarihine kadar sadece phpBB 2.0.x modifikasyon ve stil/temaları için sitemizden destek alabilirsiniz. Bu tarihten itibaren phpBB 2.0.x ile ilgili tüm konular sitemizden kaldırılacaktır.

Lütfen phpBB 2.0.x sürümleri ile alakalı olmayan başka forumlara başlık açarak 2.0.x sürümleri için destek istemeyiniz. 2.0.x sürümleri için istenecek her türlü destek ve yardımlar cevaplanmayacak ve bu başlıklar silinecektir.

- phpBB Türkiye -
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 2.0.x sürümleri için destek sona ermiştir

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bu kararla karışıklıkların en aza ineceğini umuyorum. En azından benim için öyle :)

Hem phpBB3'e teşvik için de yararlı olacağını düşünüyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.
FaLSeALaRm
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen FaLSeALaRm »

Yeni versiyon varken eskisinin kullanılması da saçmaydı bence. Ama hala içimde phpbb2 ye özlem var :D
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

FaLSeALaRm yazdı:Yeni versiyon varken eskisinin kullanılması da saçmaydı bence. Ama hala içimde phpbb2 ye özlem var :D
Yani yeni kullanıcılar için sorun olmayabilir de eski kullanıcılar için yeni sisteme geçmek bazen zor olabiliyor.
Özelliklede üyeleri ve mesajları binleri bulan forumların yeni sistemlere geçmesi biraz zor bir olay (kendimden biliyorum). O yüzden bu sorunların giderilmesi ve yeni sisteme geçiş için bu sürenin verilmesi gayet doğal arkadaşım.

Ama artık phpBB3'e geçilmiş ve phpBB2 kullanımı büyük çoğunlukla sona ermiş olsa gerek. Çünkü açıkları her geçen gün artacaktır.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

İyi bir karar, en iyi tarafı da phpBB2 içeriği tamamen kalktığında sitede arama çıkan sonuçlar hangi sürümdür pek karışmayacak. Ancak, phpBB2 desteği kesilmekle beraber, anasayfa phpBB2 indirme linkleri hala mevcut, phpbb.com ise phpBB2 paketlerinin direk download linklerini de kendi sitesinden kaldırmış.
Bu durumda, kullanıcı bu siteden veya buradaki linkler yardımıyla phpBB2 paketini indirebilecek ancak destek alamayacak.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

bplr yazdı:İyi bir karar, en iyi tarafı da phpBB2 içeriği tamamen kalktığında sitede arama çıkan sonuçlar hangi sürümdür pek karışmayacak. Ancak, phpBB2 desteği kesilmekle beraber, anasayfa phpBB2 indirme linkleri hala mevcut, phpbb.com ise phpBB2 paketlerinin direk download linklerini de kendi sitesinden kaldırmış.
Bu durumda, kullanıcı bu siteden veya buradaki linkler yardımıyla phpBB2 paketini indirebilecek ancak destek alamayacak.
Evet, şimdilik aynen bu şekilde olacak. phpbb.com'da henüz download linkleri kaldırılmadı: http://www.phpbb.com/downloads/legacy.php
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Liz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Liz »

Saçmalık!!!
memik
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen memik »

edit... İmla.
Kilitli

“Duyurular” sayfasına dön