phpBB 3.0.x desteği sona eriyor

İlk mesajınızı göndermeden önce bu forumu ve kurallarımızı okuyun!

Moderatör: Genel Destek Ekibi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 4557
Kayıt: 18.09.2005, 21:51
İletişim:

phpBB 3.0.x desteği sona eriyor

Mesaj gönderen ESQARE » 31.05.2016, 15:26

Merhaba,

phpBB.com'da yeni yayınlanan End of Support for phpBB 3.0.x konulu duyuruda phpBB 3.0.x sürümleri için desteğin 1 Ocak 2017 tarihinde, saat 00:00'da sona ereceği belirtildi.

Bizler de phpBB Türkiye olarak, phpBB.com ile eşzamanlı bir şekilde phpBB 3.0.x sürümleri için destek vermeyi 1 Ocak 2017 tarihinde keseceğiz. Ayrıca, 3.0.x Destek Forumu v.b. gibi 3.0.x sürümleri ile alakalı olan bütün forumlarımız kilitlenecek ve gelecekte arşiv/referans olması açısından sadece okunabilir olarak kalacaktır.

3.0.x sürümleri için desteğin sona ereceği 1 Ocak 2017 tarihine kadar; yani, önümüzdeki 7 ay içinde şu an aktif olarak kullanmış olduğunuz 3.0.x sürümü kurulu mesaj panolarınızı/forumlarınızı 3.1.x ya da -yayınlandığı zaman- 3.2.x son sürüme dönüştürerek yükseltme yapmanızı öneriyoruz.

Hatırlatmak isteriz ki; daha önce phpBB'nin Gelecek Sürümleri, Güvenlik ve Destek Planı konulu duyurumuzda da belirttiğimiz gibi Aralık 2015 tarihinden itibaren phpBB 3.0.x Yaşam Sonu (End of Life) dönemine girdiğimiz için 3.0.x sürümleri için yeni, herhangi bir güvenlik ya da bakım sürümü yayınlanmayacaktır.

Şu an 3.0.x sürümlerinin son yayınlanan sürümü olan 3.0.14'te bilinen hiç bir güvenlik açığı bulunmamakla birlikte, kullanmış olduğunuz phpBB yazılımınızı tam destek verilen son sürüme yükseltmenizi ya da güncellemenizi şiddetle öneriyoruz.

Şu an kullanmış olduğunuz phpBB sürümünüzün destek zaman çizelgesi ve konuyla ilgili daha fazla bilgi için alttaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

- phpBB'nin Gelecek Sürümleri, Güvenlik ve Destek Planı
- phpBB Release, Security and Support Plan (İngilizce)
- Release & Update Policy (İngilizce)
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

Cevapla

“Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir