VigLink nedir?

İlk mesajınızı göndermeden önce bu forumu ve kurallarımızı okuyun!

Moderatör: Genel Destek Ekibi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 4557
Kayıt: 18.09.2005, 21:51
İletişim:

VigLink nedir?

Mesaj gönderen ESQARE » 06.01.2017, 23:39

phpBB Blog sayfasında yazılan şu yazıda da belirtildiği üzere, phpBB 3.2.x sürümleri ile birlikte varsayılan (default) phpBB paketinin içerisine VigLink adlı bir eklenti dahil edildi. Kullanıcılar isterlerse varsayılan phpBB paketinin içerisindeki bu eklentiyi kullanabiliyor.
15d52e5.png
Peki nedir bu VigLink?
VigLink, kendi bünyesindeki kayıtlı VigLink kullanıcılarının web sitelerindeki yazı ya da metinlerin içerisindeki cümleleri veya kelimeleri URL bağlantılarına dönüştürerek, bu bağlantıları reklam amaçlı kullanan ve ziyaretçilerin bu reklamlara tıklamasıyla ya da herhangi bir ürün satın almasıyla kullanıcılarına komisyon ödeyen üçüncü parti bir hizmettir.

Örneğin; bir web sitesinde aşağıdaki gibi bir yazı yazsın
IBM bilgisayar teknolojileri alanında ün yapmış bir şirkettir.
Bu web sitesinde VigLink Eklentisi kullanıldığında yazı, şuna benzer bir şekilde görünecektir:
IBM bilgisayar teknolojileri alanında ün yapmış bir şirkettir.
Kısacası VigLink servisi, bir metin içerisinden reklam anlamı taşıyan kelimeleri ya da cümleleri bağlantı yapıp ziyaretçilerin dikkatini bu sitelere çekmeye ya da bu sitelerden alışveriş yapmalarını sağlıyor.

phpBB ekibi ise, phpBB kullanıcılarından VigLink eklentisini kullanarak reklam gelirlerini phpBB'ye bağışlamalarını isteyerek phpBB yapımcılarına ve geliştiricilerine finansal destek sağlamalarını istiyor. Yani bir nevi bağış amacı taşıyor. Ancak kullanıcılar dilerlerse bir VigLink hesabı oluşturup gelirlerini phpBB yerine kendilerine göndermeyi de seçebiliyor.

Yani phpBB ekibinin bu eklentiyi varsayılan phpBB paketine dahil etmesinin öncelikli amacı "phpBB kullanıcılarının VigLink eklentisini kullanması ve reklam gelirlerini direkt olarak phpBB'ye bağışlayarak phpBB'ye finansal destek olması" diyebiliriz.

Ayrıca VigLink hizmetinin Convert, Insert ve Anywhere adlarında 3 farklı ürünü de bulunmaktadır. VigLink Insert ve VigLink Anywhere farklı reklam modelleri sunmaktadır. Yukarıda bahsedilen, metindeki kelimeleri ya da cümleleri URL bağlantısı reklamına çeviren, ve phpBB'de kullanılan ürün VigLink Convert'tir.

VigLink ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için http://www.viglink.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

Cevapla

“Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir