Eklenti nedir?

phpBB 3.1.x sürümleri ile uyumlu olan Eklentiler hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Eklenti nedir?

Mesaj gönderen VSaBaH »

Eklenti nedir?

phpBB 3.1.x sürümleriyle birlikte tümleşik olarak yepyeni bir özellik gelecektir. Bu özelliğin en önemli avantajı şu anki adıyla "MOD" dosyalarının FTP'den dizine gönderildikten sonra YKP üzerinden otomatik olarak yüklenip, güncelleme yapılmasıdır. Dolayısıyla MOD sistemi tamamen değişeceği için önceki phpBB sürümlerinde "MOD ya da Modifikasyon" olarak andığımız özelleştirmeler bundan sonra Eklenti olarak anılacaktır.

Yeni uzantı sistemini phpBB'nin ilk kararlı sürümü yayınlandığında hep birlikte kullanmaya başlayacağız. Umuyoruz ki MOD sisteminden daha gelişmiş ve daha kolay bir sisteme kavuşacağız :)

Eklentilerin nasıl yükleneceğine dair videolu/resimli paylaşımlarımıza çok yakında sitemizden ulaşabileceksiniz.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Eklenti nedir?

Mesaj gönderen Ademx33 »

Nasıl olsa bir localhostum var diye çeşitli deneme siteleri kurmuştum geçen yıl. Joomla yı kurduğumda ise eklentilerinin nasıl bir kolaylık olduğunu gördüğümde inanamamıştım. Tabii biz PhpBB3 den sapmıyoruz ve inşallah en kısa zamanda öyle güzel şeyler bizde de olacak diye sabırla bekliyoruz..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 554
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Kesinlikle katılıyorum. Hele bir de zamanında 30-45 dakika uğraştığınız modları 10 sn. de yüklediğinizde keyfiniz daha da yerine gelecek.

Anlatım videosunu hazırlarken aynısı bana da oldu. Advanced BBCode Box eklentisini 10 sn. De kurdum :)
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Eklenti olayına geç girmiş olsalar da büyük kolaylık sağlayacağı aşikar.PhpBB özellikle 4.x sürümüyle köklü bir değişime gireceğinin haberlerini yavaş yavaş veriyor.Yeni web standartlarına bu geçiş döneminde phpBB'ye çok şey katacaktır 3.1.x sürümleri
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

VSaBaH yazdı:Kesinlikle katılıyorum. Hele bir de zamanında 30-45 dakika uğraştığınız modları 10 sn. de yüklediğinizde keyfiniz daha da yerine gelecek.

Anlatım videosunu hazırlarken aynısı bana da oldu. Advanced BBCode Box eklentisini 10 sn. De kurdum :)
Zevkliydi ama, zaman geçiyordu. :)
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

ZeNaNLi yazdı: Zevkliydi ama, zaman geçiyordu. :)
Mod kurulumu başarıyla tamamlanırsa evet ama bir yerde hata varsa ve mod çalışmamışsa ızdırap olurdu o kodlar :)
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Advanced BBCode Box eklentisini kurana kadar ne çekiyorduk. Hele bir de farklı bi tema kullanıyorsak işkence oluyordu.

Bir tıkla etkinleştir diyip kurdum şimdi süper oldu böyle :D
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
Kilitli

“3.1.x Eklenti Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir