Mesajların kopyalanmaması h.k.

phpBB 3.2.x sürümleri ile uyumlu olan Eklentiler hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesajların kopyalanmaması h.k.

Mesaj gönderen Turkuaz »

Paylaşılan mesajın, konunun, içeriğin, vs. vs. bilgilerin üyeler tarafından kopyalanmasını engellemek için ne yapabilirim? Eklenti veya bir ayarı var mıdır ?

Not : Kayıtlı ve Kayıtlı olmayan üyeler için yani kesinlikle forum içerisindeki bilgiyi kopyalamasınlar istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Herkese kolay gelsin.
Tüm güzellikler sadece saygının eseridir. Duahazinem.com
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Mesajların kopyalanmaması h.k.

Mesaj gönderen ESQARE »

Eskiden javascript ile bu tarz mouse sağ tık engeli yapılabiliyordu ama günümüzde artık pek bu engeli kullanan yok. Çünkü kopya içerikleri arama motorları artık hızlı bir şekilde tespit ediyor ve dizinlerinden çıkarıyor.

Yine de bu tarz bir şey yapmak istiyorsanız Google üzerinden "sağ tuş engelleme kodu" şeklinde arama yapabilirsiniz. HTML kodlarını temanızın overall_header.html dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Turkuaz »

ESQARE yazdı: 06.12.2017, 15:03 Eskiden javascript ile bu tarz mouse sağ tık engeli yapılabiliyordu ama günümüzde artık pek bu engeli kullanan yok. Çünkü kopya içerikleri arama motorları artık hızlı bir şekilde tespit ediyor ve dizinlerinden çıkarıyor.

Yine de bu tarz bir şey yapmak istiyorsanız Google üzerinden "sağ tuş engelleme kodu" şeklinde arama yapabilirsiniz. HTML kodlarını temanızın overall_header.html dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır.
Teşekkürler ..
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Turkuaz »

Sağ Tuş Engelleme BBCode

Bulduğum bir Çalışmayı buraya ekledim.. Umarım Yardımcı Olur.. Şuan Kullanıyorum.. Tamamen olmasada bazı mesajları bu şekilde değerlendirebilirim diye düşündüm.

“3.2.x Eklenti Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir