[yardım]Password security

phpBB 2.0.x dil ve MOD Dosyalarını Türkçeleştirme bölümü. Lütfen bu foruma mesaj ya da başlık göndermeden önce [url=http://www.phpbbturkey.com/about5385.html:2e3bn3ui]Türkçeleştirme forumunun kullanımı hakkında bilgi[/url:2e3bn3ui] başlığını okuyunuz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
atilimtosun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[yardım]Password security

Mesaj gönderen atilimtosun »

Kod: Tümünü seç

// Password security 
$faq[] = array("--", "Password security"); 
$faq[] = array("What is password security?", "This function offers you a recommendation for selecting your password. It's only a recommendation. You are free to decide if you use it or not."); 
$faq[] = array("How to secure a password?", "Tips for selecting a secure password:<br />- The password must be at least 6 characters in length and can be a maximum of 32 characters in length (a character is a letter, number, mark or symbol).<br />- The password should be at least 4 characters long and should contain at least 2 other characters such as numbers or symbols.<br />- Special foreign language characters such as the german umlaut and spaces (blanks) are not recommended.<br />- Use neither your user-name or your real name.<br />- Do not use standard keyboard rows such as the \"qwerty\" row.<br />- The password should not contain popular or common phrases such as those found in books, poems. Also avoid using popular media slogans form radio and tv.<br />- Use a combination of upper and lowercased letters.<br />- Choose a password that you don't have to write down in order to remember it.");
?>
Beyler elimde böyle bi ingilizce metin var parola güvenliğini kurduktan sonra anladım ben açıklamayı türkçe yapıyo bilyodum Açıklama İngilizceymiş Türkçesi olan varsa veya çevirebilecek çok iyi olur eminim herkez arıyodur :shock:

yardımcı olursanız sevinirm saygılarımla

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
Napster
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Napster »

Biraz araştırmacı olalım.

Kod: Tümünü seç

// Password security
$faq[] = array("--", "Şifre Güvenliği");
$faq[] = array("Şifre Güvenliği nedir?", "Bu özellik şifre seçiminde size tavsiyede bulunur. Kullanmak istediğiniz şifreyi seçmekte tamamen serbestsiniz.");
$faq[] = array("Güvenli Şifre Nasıl olur?", "Güvenli şifre seçimi icin birkaç bilgi:<br />- Şifre en az 6 karakter, en fazla 32 karakterden oluşur (harf, rakam, işaret ve sembol birer karakterdir).<br />- Kullanacağınız şifre en az 4 harften ve iki tanede rakam veya sembol gibi karakterden oluşmalıdır.<br />- Çift noktalı özel karakter ve boş alanlar (boşluklar) kullanmanız tavsiye edilmez.<br />- Kullanıcı adınızı ya da gerçek adınızı kullanmayınız.<br />- Klavyenizde yan yana bulunan karakterleri, örneğin \"qwerty\" kullanmayınız.<br />- Deyim, atasözü, şiir ya da şarkı sözlerinden alıntı yapmayınız. Televizyon ve Radyoda yayınlanan sloganları kullanmayınız.<br />- Küçük ve büyük harflerden oluşan bir kombinasyon kullanınız.<br />- Akılda kolayca tutulabilir, not almayı gerektirmeyen bir şifre seçiniz."); 
dj akman adlı arkadaş çeviriyi yapmış.
phpBB Fanlarının Buluşma Noktası
http://phpbbfan.ph.funpic.de
Kullanıcı avatarı
atilimtosun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen atilimtosun »

üstad arma yaptım yapmadım değil arma yapmadığım topiği açmam zaten

çok sağol verdiğin bilgi için eminim sadece benim genelde herkez bu sorundan yakınıyodur

tekrar sağol.
Kilitli

“2.0.x Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir