[DÖNÜŞTÜRÜCÜ] vBulletin 3.6.x -> phpBB2 [Ayrıntılı]

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 2.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz. [b:354fo0io]Lütfen Türkçe dil dosyaları ile ilgili problemlerinizi Türkçeleştirme forumuna yazın[/b:354fo0io]
Kilitli
Kullanıcı avatarı
AsilTürk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[DÖNÜŞTÜRÜCÜ] vBulletin 3.6.x -> phpBB2 [Ayrıntılı]

Mesaj gönderen AsilTürk »

Merhaba arkadaşlar, Ben çok araştırdım. Ama sadece bir-iki yerde buldum. Onlarda iki satır anlatılmış. :F:
Ben zamanında çok araştırdığım bu konu için size yardımcı olayım dedim. Bunu aynı zamanda İlker abimin isteğiyle yaptım.
Öncelikle birinci olarak şu:
Geçişim sasncısızdı bir küçük hata dışında. Başlıkların adlarında sadece değişik karakterler çıktı.
Bunu ben önemsemedim ve inşallah sizde böyle bir sorun olmaz.
Şimdi adımları söyleyeceğim ama önce indirmemiz gereken bağzı küçük şeyleri indirelim.
Dönüştürücü ve login.php dosyalarını barındıran: http://rapidshare.com/files/137198948/D ... k.rar.html (rar şifresi AsilTürk)
ve phpbb 2.0.23: http://download.phpbbturkey.net/phpBB-2.0.23-tr.zip (Türkçe dil destekli olanı verdim. Kolay olur diye.)

Eveet şimdi hazırız ve başlıyoruz.

1. Forum dosyalarının ve veritabanının yedeklerini alıyoruz..

2. Başka bir klasörde ama aynı veri tabanında phpBBmizi kuruyoruz

3. Kurulum tamamlandıktan sonra indirdiğiniz Dönüştürücü klasörünün içindeki vb3_2phpbb klasörünü tüm içeriğiyle yeni kurduğumuz forumun anadizinine atıyoruz.

4. Şimdi tarayıcımız ile http://siteadı.url/forum dizininin adı/vb3_2phpBB/index.php 'yi çalıştırıyoruz.

5. Yanlış hatırlamıyorsam orada 1. - 2. diye 8 tane link var. Bu linklere basınca adımlar yapmış oluyoruz(örneğin mesajları katarmak v.b) Adımların sekizini de yapın.

6. Şimdi de dönüştürüldü. Ancak sorun vbulletinin olduğu dizinde olmaması ve vbulletinin hala kullanılabilmesi. Ama bu sayede risk azalmış oluyor. vBulletin klasörünü silin ve phpbbnizin ismini vbulletin klasörünün ismiyle değiştirin. Bu şekilde herşey forumda eski haline dönüştü.

7. Ama o da ne yönetici paneline geçiş yapamıyorsunuz. O zamanda Dönüştürücü klasöründeki login.php yi ana dizine atıp değiştireyim mi sorusuna da evet demek.

Notlar:

- Eğer arama fonksiyonun kullanmak istiyorsanız şu modülü yüklemeniz gerekmektedir: Rebuild Search Index available with ib2phBB. diyo sitenizde ama ben yüklemedim arama çalışıyor..

Bu kadar. Forumunuzun keyfini çıkarın.

Makale Yazarı: AsilTürk. Bu makale kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Yayımlamak emek saygısı kuralları çerçevesinde yasaktır
Kullanıcı avatarı
AsilTürk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [DÖNÜŞTÜRÜCÜ] vBulletin 3.6.x -> phpBB2 [Ayrıntılı]

63 Görüntüleme var 0 yorum var. Belki çoğunuza yardımcı oldu bu konu ama bi teşekkür bana çok dimi..
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Açıkça teşekkür edilmek için yazmak yerine yazmamak daha iyidir. Gerçekten faydalanan olunca, yani fiilen kullanan varsa teşekkür eden de çıkar. Demekki ki 68 defa görenlerin hiçbiri burada anlatılanları kullanmadı, belki satır satır okumadı bile. Ben 2-3 kere bakmışımdır ama ihtiyaç yok zaten.
Anlattığın vb3.x -> phpbb2
Gerçekten faydalı olması için vb3.x -> phpbb3 dönüştürücüsünü anlatsan daha iyi olurdu. En azından vb3.6 -> phpbb2 -> phpbb3 yerine direk vb3.x -> phpbb3 yoluna gidilirdi..
Kullanıcı avatarı
AsilTürk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

sen de biliyorsun ki böyle -bozuk olmayan bir- vBulletin 3.6.x -> phpbb3 converteri olsaydı çoktaaan adminler eklerdi. Ama eklemediler. Mesajındaki phpbb.com bağlanrtısını denedim ama zip dosyası bozuk ;)
Lütfen az daha anlayışlı olalım ;)
rodrigotello
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rodrigotello »

Eline sağlık güzel anlatım olmuş daha denemedik ama bu gidişle denicez!!! :D
Kilitli

“2.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir