Web Wiz Forumdan Dönüşüm Yapılabilinirmi?

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 2.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz. [b:354fo0io]Lütfen Türkçe dil dosyaları ile ilgili problemlerinizi Türkçeleştirme forumuna yazın[/b:354fo0io]
Kilitli
reberudum
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Web Wiz Forumdan Dönüşüm Yapılabilinirmi?

Mesaj gönderen reberudum »

Merhaba arkadaşlar web wiz forumdan bilgi kaybım olmadan dönüşüm yapabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Re: Web Wiz Forumdan Dönüşüm Yapılabilinirmi?

Mesaj gönderen NEFRİT »

reberudum yazdı:Merhaba arkadaşlar web wiz forumdan bilgi kaybım olmadan dönüşüm yapabilirmiyim?
web viz forum ASP dir ve phpBB aleminde asp sistemin verisini phpBB sistem verisine dönüştüren hiç bişey yok. Çünki phpbb MYSQL vb sistemler kullanır asp sistemlerse daha farklı sistemler kullanır.
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
reberudum
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Web Wiz Forumdan Dönüşüm Yapılabilinirmi?

Mesaj gönderen reberudum »

web viz forum ASP dir ve phpBB aleminde asp sistemin verisini phpBB sistem verisine dönüştüren hiç bişey yok. Çünki phpbb MYSQL vb sistemler kullanır asp sistemlerse daha farklı sistemler kullanır.
Şöyle yapsak peki biliyorsunuzki asp sistemlerde Mysql kullanabiliyorlar ben önce accesi mysql yapsamda ondan phpbb plusa geçsem olmazmı acaba ?
sabri ünal
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sabri ünal »

Ustam tablo yapıları uyuşmuyor... sql ile biraz uğraşıp bir şeyler yapılabilir, fakat o da sadece üye adlarını, şifrelerini ve eposta adreslerini sadece mysql e aktarmaktan ibaret bir işlem olur ki o da bir hayli sakıncalı ve sizin de istemediğiniz bir iş olur...

bildiğim kadarıyla vebbiz çok istisna durumlarda açıkları bulunabilen bir sistem.. 100+ civarı bir lisans ücreti ödeniyormuş...

bence çok güzel bir sistem... devam etmenizi öneririm...

/ benden duymamış olman şartıyla vbulletin sistemlerde bir aramanı öneririm... eğer vebbiz forumdan vbulletine bir dönüş varsa, vbulletinden phpbb ye galiba dönüş / geçiş imkanı vardır... ki düşününce deve oğlu deveye (kodlara) bir kaç bir hendek atlatmış oluyoruz.
yaboga
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yaboga »

ben bunu biyerde daha okudum php den asp ye geçenleri duydum aspden php ye geçmek tam tersi bi işlem eğer o yapılabiliyorsa buda mümkün tabi ama lafla anlatmak kadar kolay değil tabi :D
Thé AgiL3
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Thé AgiL3 »

sabri ünal yazdı:Ustam tablo yapıları uyuşmuyor... sql ile biraz uğraşıp bir şeyler yapılabilir, fakat o da sadece üye adlarını, şifrelerini ve eposta adreslerini sadece mysql e aktarmaktan ibaret bir işlem olur ki o da bir hayli sakıncalı ve sizin de istemediğiniz bir iş olur...

bildiğim kadarıyla vebbiz çok istisna durumlarda açıkları bulunabilen bir sistem.. 100+ civarı bir lisans ücreti ödeniyormuş...

/ benden duymamış olman şartıyla vbulletin sistemlerde bir aramanı öneririm... eğer vebbiz forumdan vbulletine bir dönüş varsa, vbulletinden phpbb ye galiba dönüş / geçiş imkanı vardır... ki düşününce deve oğlu deveye (kodlara) bir kaç bir hendek atlatmış oluyoruz.

mysql kullanmaz asp scriptler. mssql kullanır (Y)
EmRe_
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen EmRe_ »

Thé AgiL3 yazdı:
sabri ünal yazdı:Ustam tablo yapıları uyuşmuyor... sql ile biraz uğraşıp bir şeyler yapılabilir, fakat o da sadece üye adlarını, şifrelerini ve eposta adreslerini sadece mysql e aktarmaktan ibaret bir işlem olur ki o da bir hayli sakıncalı ve sizin de istemediğiniz bir iş olur...

mysql kullanmaz asp scriptler. mssql kullanır (Y)

öyle diyorsnda ben asp forumda mysql kullanıyorum :) peki bu mysql webwizden phpbb ye nasıl geçiş yapabilirim?
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

EmRe_ dönüştürücü varmı diye phpBB sitesine bakarken mesajını gördüm.

Güzel gidip 2 mesajla sormuşsun ama bir arama yapmamışsın phpBB.comda arama yapsaydın sorunun cevabını görecektin.

Lütfen soru sormadan bir arama yapın, hem sonuca daha kolay ulaşırsınız hemde sitelerde çöp mesajlar olmaz.

http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=233799

daha çok çözümler sunulmuş webwiz diye aratırsan bulursun.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
EmRe_
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen EmRe_ »

baktım ama oradaki convert 7.9 için bana 8.x için convert lazım.. :( onu çok aradım ama bulamadım halen arıyorum...
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

webwiz sitemini kullamadım ama yeni versiyonlarda genellikle forum dosyaları güncellenir, veritabanındaki tablo yapısı pek değişmez.

Sağlam bir yedek alıp localde veya hostunda yenibir veritabanı açıp dene derim.

dönüştürürken herşey dönüştürülmüyor çünkü phpBB de var olan veriler dönüştürülüyor.

olmazsa birde vBulletin ve smf destek forumlarına bak bunlara dönüştürebilirsen onlardan phpBB ye dönüştürebilirsin.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kilitli

“2.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir