[CONVERTER] vBulletin 3.0.x - PHPBB

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 2.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz. [b:354fo0io]Lütfen Türkçe dil dosyaları ile ilgili problemlerinizi Türkçeleştirme forumuna yazın[/b:354fo0io]
Kilitli
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[CONVERTER] vBulletin 3.0.x - PHPBB

Mesaj gönderen cupra »

http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=325692
adresinde 3.0x için desede ingilizce sitelerde 3.6x versiyonlarıylada deneyenler olmuş..

yedeklerinizi alarak sizde deneyip buradan paylaşın..

Kod: Tümünü seç

/***************************************************************************
 *                	vB3_2phpBB - Convert vB3 To Phpbb
 *                --------------------------------------------------
 *   copyright            : (C) 2003 Obelix - Ni[o
 *   copyright            : (C) 2005 Dicky
 *   email                : dicky@askmaggymae.com
 *
 *
 ***************************************************************************/

*
 *   This program is free software; you can redistribute it and/or modify
 *   it under the terms of the GNU General Public License as published by
 *   the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
 *   (at your option) any later version.
 *

#
# Support Thread: http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=325692
#

Instructions :
1/ Do a backup of your vBulletin Board tables via PhpMyAdmin for example

2/ Install EasyPHP on your pc so that you will have a local Web server with Apache, PHP, MySQL and phpMyAdmin.

3/ In PhpMyAdmin, import your vBulletin Board tables ; the one you have just saved.

4/ Install phpBB on your local Web server

5/ Copy the vb3_2phpBB folder to your phpBB root folder.

Ex : If your phpBB forum is at C:\Program Files\EasyPHP\www\phpBB2, then vb3_2phpBB must be copied there : C:\Program Files\EasyPHP\www\phpBB2\vb3_2phpBB

6/ Open vb3_2phpBB\conf.php with a text editor (Wordpad, Notepad, etc) in order to set the prefix used with your vBulletin Board tables. The default value is : vb3_ . Save and quit this file.

7/ From your Browser, run http://localhost/phpBB2/vb3_2phpBB/index.php and follow the different steps in numberical order.

8/ Once the forum is converted, open PhpMyAdmin, and update the phpbb_config table as follows :
- the field server_name : replace the value localhost by the one you will use on your webspace like yoursite.com or subdomain.mysite.com if you use a sub-domain.
- the field script_path if needed : replace phpBB2 by the path you use : ex use forums if your forum is at http://www.monsite.com/forums/.

9/ Export your phpBB tables with phpMyAdmin and import them to your website's databse.

10/ Edit phpBB2\config.php and replace the different values by the one you will use on your website.

11) Edit the phpBB2 login.php file if you want your vBulletin members to be able to log in with their vBulletin passwords.

12/ Upload all the files from /phpBB2/ to your Webspace.

13/ That's all Folks. Enjoy your new forum !! :)

Notes : 
- Think about checking all the permissions for your forums and users.
- If you want to use the search function you need to install the following module : Rebuild Search Index available with ib2phBB.
- Included with this package is a way to modify login.php so that the vBulletin members can use their vBulletin password to logon
   to the phpBB forum, otherwise the members will have to use the "I forgot my password" feature to reset their passwords.
   In the login_mod folder is the file, login.mod which has instructions on how to modify your login.php.
   If you don't want to modify your login.php, I have included a premodified login.php.
   You can copy this to your phpBB root folder overwriting the present login.php.
Rebuild Search Index Arama özelliğini kazandırmak için gerekli mod:
Dosya ekleri
rebuild_search_2.4.0a.zip
Rebuild Search Index Arama özelliğini kazandırmak için gerekli mod:
(59.96 KiB) 513 kere indirildi
vb3_2phpbb_v4a.zip
vb çeviricisi
(55.08 KiB) 575 kere indirildi
En son cupra tarafından 21.12.2006, 20:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
HaYaL-eT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen HaYaL-eT »

Zamanın vardı elimden geleni yaptım..

Kod: Tümünü seç

*                   vB3_2phpBB - Convert vB3 To Phpbb
 *                --------------------------------------------------
 *   copyright            : (C) 2003 Obelix - Ni[o
 *   copyright            : (C) 2005 Dicky
 *   email                : dicky@askmaggymae.com
 *
 *

*
 *   This program is free software; you can redistribute it and/or modify
 *   it under the terms of the GNU General Public License as published by
 *   the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
 *   (at your option) any later version.
 *

#
# Destek Başlığı: http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=325692
#

Bilgiler :
1/ Phpmyadmin gibi bir veritabanı yöneticisinde vBulletin tablolarınızın yedeğini alın

2/ Bilgisayarınıza EasyPHP yükleyin bu sayede Apache, PHP, MySQL ve Phpmyadmin içeren bir yerel web sunucusuna sahip olacaksınız.

3/ PhpMyAdminden, henüz kaydetmiş olduğunuz vBulletin pano tablolarınızı import edin.

4/ Yerel web sunucunuza phpBByi yükleyin

5/ vb3_2phpBB klasörünü phpBBnizin kurulu olduğu ana dizine yollayın.

Örn : Eğer phpBB forumunuzun yeri C:\Program Files\EasyPHP\www\phpBB2 ise, vb3_2phpBB klasörünün içindekilerinin kopyalanacağı yer: C:\Program Files\EasyPHP\www\phpBB2\vb3_2phpBB

6/ vBulletin pano tablolarınız için kullandığınız öneki ayarlamak için, vb3_2phpBB\conf.php dosyasını bir metin editörü ile açın (Wordpad, Notepad gibi ). Varsayılan prefix değeri : vb3_ . Bu dosyayı kaydedin ve kapatın.

7/ Tarayıcınızdan, http://localhost/phpBB2/vb3_2phpBB/index.php adresini çağırın ve numarayla sıralanmış farklı adımları takip edin.

8/ Forum dönüştürüldüğünde, PhpMyAdmin'i açın, ve phpbb_config tablosunu alttaki gibi düzenleyin :
- "server_name" adlı alan : localhost değerini web alanınızda kullanacağınız değerle değiştirin. Örn: siteniz.com, ya da bir sub-domain kullanıyorsanız sub-domaininiz.siteniz.com.
- Eğer gerekliyse "script_path" adlı alan : phpBB'yi kullandığınız yolla değiştirin : örn: eğer forumunuz http://www.monsite.com/forums/ gibi bir yerde ise forums kullanın.

9/ yeni phpBB tablolarınızı phpMyAdmin ile websitenize veritabanına yükleyin.

10/ phpBB2\config.php dosyasını açın ve oradaki değerli kendi websitenizde kullanacaklarınızla değiştirin.

11) Eğer vBulletin üyelerinizin, vBulletin şifreleri ile giriş yapabilmelerini istiyorsanız phpBB2 login.php dosyasını düzenleyin.

12/ /phpBB2/ klasöründeki herşeyi kendi webalanınıza yollayın.

13/ Hepsi bu kadar. Yeni forumunuzun tadını çıkarın !! :)

Notlar :
- Forumunuz ve kullanıcılarınız için tüm izinleri işaretlerken düşünün.
- Eğer arama fonksiyonun kullanmak istiyorsanız şu modülü yüklemeniz gerekmektedir: Rebuild Search Index available with ib2phBB. Bu Mod cupra tarafından ilk mesaja eklenmiştir.
- Bu pakette vBulletin üyelerinizin yeni phpBB forumunuza sorunsuz giriş yapabilmeleri için düzenlemeniz gereken login.php dosyasını nasıl düzenleyeceğinizi belirten bir yol bulunmaktadır, aksi takdirde kullanıcılar şifrelerini sıfırlamak için "Şifremi Unuttum" özelliğini kullanmak zorunda kalırlar.
 login_mod klasöründeki login.mod adlı dosya login.php dosyanızı nasıl düzenleyeceğiniz hakkında sizi bilgi verecektir.
 login.php dosyasını düzenlemek istemiyorsanıız, pakette hazırdüzenlenmiş bir login.php dosyası bulabilirsiniz.
 Bu dosyayı kullandığınız login.php dosyasının üzerine atabilirsiniz.
Kullanıp kullanmama sana kalmış ama kullanmak istersen şöyle bir göz at. export ve import geçen iki kısım pek olmadı gibi. Neyse.. :D
Lütfen MSNden ve özelden yardım istemeyin..
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

Düzeltilmesi gereken yerleri şöyle bir göz gezdirerek düzelttim eline sağlık..

Arama fonksiyonunu yeniden oluşturmak için bir mod var bunuda ilk mesaja ekledim.

Eğer arama fonksiyonun kullanmak istiyorsanız şu modülü yüklemeniz gerekmektedir: Rebuild Search Index available with ib2phBB. Bu Mod cupra tarafından ilk mesaja eklenmiştir.

Rebuild Search Index ilk mesaja eklenmiştir.

geriye test yapıp görmek kalıyor :=)
eyupkaan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen eyupkaan »

Ya benim v-Bulletin forumunu phpBB ye döniştirebilir misiniz şifresini versem.Ben anlamadım da bunu.
ALpErEnSonAd
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ALpErEnSonAd »

host tanıdık oldugundan lisanssız vb kullanıyordum. datacenterdan mail gelmiş. sitem 15dk içinde kapatılmazsa makinenin fişi çekilecekmiş. sitem bu yuzden suspended durumda arkadaşlar. phpBB ye geçmek istiyorum. dedimya host tanıdık oldugundan elimde sitenin son hali (tar.gz olarak) var. onu direk cevirmek istiyorum. nasıl yapabilirim acaba? yardımcı olabilirmisiniz?? easyphp ile yapmayı denedim ama tabloları nasıl alabilecegimi bilmiyorum siteden elimde direk database var
KN_online

Mesaj gönderen KN_online »

sağolasın...
redmole
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen redmole »

Selamlar..

vBulletin 3.6.5 forumumu phpbb'ye dönüştürdüm yukardaki dosyayla.

Ancak her iki veritabanı da karşılaştırması latin1_swedish_ci olmasına rağmen tükçe karakter sorunu çıktı. Acaba convertor'un içindeki dosyalardan birinde bir editleme mi yapmak lazım? Bilen var mı?
Capris
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

çok saol

Mesaj gönderen Capris »

emeğe saygı saolasın
Kilitli

“2.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir