portalsız varmış..

phpBB2 Plus kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
executioner
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

portalsız varmış..

Mesaj gönderen executioner »

merhaba arkadaşlar. bildiğimiz phpbb forum gibi phpbb plus da varmış. bana arkadaşım söyledi başka bir phpbb destek sitesinde var dedi ama o site bayaa değiştiği için bulamadım ben. her neyse örnek olarakda http://www.warez-bb.org verdi. gerçektende normal bir forum gibi portalla uzaktan yakından alakası yok. bunu söyleyen arkadaşımda 1,5 sene kullandığını söyledi sitesini hayal mayal de hatırlasam portal olmadığını iyi biliyorum.

portalsız bir paket demekki söz konusu. bu paketi nereden edinebilirim ?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
kolay gelsin. :wink:
En son executioner tarafından 18.10.2007, 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ATILGAN
Kayıtlı Kullanıcı

Re: portalsız varmış..

Mesaj gönderen ATILGAN »

Ne demek istedigini anlamadim ne varmis ne yokmus, birde yasakli sitelerin linklerini vermissin sanirim, yildizlar gozukuyor.
executioner
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

evet yasaklı site olmuş özür dilerim. o zaman şöyle diyelim, diğer bir phpbb destek sitesinde phpbb plus'ın portalsız sürümü varmış. ve vermiş olduğum http://www.warez-bb.org şuan kullanıyor. ben bunu istiyorum, temin edebilir miyiz ?
ATILGAN
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ATILGAN »

Bu dedigini phpBB2 plus uzerinde oynama yaparak yapabilirsin. portal.php dosyasini sil ve tema klasoru icinde overeal_header.tpl dosyasi icinde portal ile ilgili kodlari silersen portal kismi gozukmez ve calismaz, sonra bir kac duzenleme ile o istedigin site gibi bir sey yapabilirsin.
executioner
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

direk portalsız kurulum dosyalarını bulamaz mıyız acaba :(
ATILGAN
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ATILGAN »

Oyle bir surum duymadim ben. phpBB`nin resmi sitelerine gir surumlere bak belki vardir.

Ya da su sekildede olabilir phpBB2 kurup uzerine istedigin modlari yuklersin ama biraz ugrastirici olur ilk dedigim daha mantikli.
executioner
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

portallı olarak kurduktan sonra portalsız ve http://www.warez-bb.org daki gibi yapmanın tam yolunu söyleyebilir misin ATILGAN.

Bu arada teşekkürler yardımların için. ;)
emre86
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen emre86 »

adam belkide(warez-bb) , modları kendisi kurmuştur.phpbbplus olmayabilir. :?
İnadına 2x
ATILGAN
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ATILGAN »

executioner yazdı:portallı olarak kurduktan sonra portalsız ve http://www.warez-bb.org daki gibi yapmanın tam yolunu söyleyebilir misin ATILGAN.

Bu arada teşekkürler yardımların için. ;)
portal.php dosyasini sil, .htaccsess dosyası içinden ilk başta yazan "portal.php" yazan kodu sil, login.php dosyasından üyelerin giriş ve çıkışları index.php dosyasına yönlenecek sekilde yap ve en sonda overeal_header.tpl dosyası içindende portal logosunu kaldır. Yapmak için şimdilik aklıma bunlar geldi eksik yerler varsa onları tamamlarsın.
executioner
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Hocam, portaldan kurtuldum ama login.php dosyasını sanırım ayarlayamadım. veya bende bir sorun var, yalnış yaptım.

login php'i nasıl düzenleyeceğim tam olarak anlamadım.. :|
redmole
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen redmole »

Bunlara gerek yok ki :) Şöyle basit bir işlem de yeterli;

Bilgisayarınızdaki kurulum dosyalarından index.php'nin ismini portal.php olarak değiştirin ve upload edin. :wink:
Kilitli

“phpBB2 Plus Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir