Sunucu sorunları

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
ferx
Kayıtlı Kullanıcı

Sunucu sorunları

Mesaj gönderen ferx »

Arkadaşlar merhaba.
Günlük yaklaşık 15-20 K tekil ziyaretçisi olan bir phpbb3.0.6 forum sitem var.Hostgator da barınıyor baby pakette .Ama sürekli olarak suspend ediyorlar.Heralde işlemci limitini aşıyorum.Bende her seferinde sorgu yaratan bir kaç ayarı devre dışı bırakıp tekrar açtırıyorum.Ama bunun sonun yok gibi..Veritabanı boyutuda 140 MB ye yaklaştı. Forumda anasayfada son mesajlar modu ve seo modu kurulu sadece .Başka bir mod yüklemedim.
Şimdi benim bu özellikteki bir forumu aynı paylaşımlı hostingte tutmam mümkünmü.Neler yapabilirim.Yada dedicated sunuculara mı geçmem lazım.Onlarda çok pahalı görünüyor.En az maliyetle nasıl kurtulabilirim.Uzman arkadaşlardan bir yardım alabilir miyim .

I apologize, but I was forced to suspend the script "/home/cierca/public_html/index.php" as it was causing a high load on the server, and due to it affecting all of the other accounts on the system, I forced to take immediate action for the health of the server.

This appears to be a PHPBB script, and I would recommend that you check their forums for tips on how to make adjustments for forums that have a lot of traffic such as what is found here (http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 4&t=135383).

If you reply back to this with your IP address (http://www.hostgator.com/ip.shtml) we will be more than happy to go ahead enable HTTP access for you, so that you can safely work on the script without it causing further issues. Please let us know how you would like to proceed.

Aşağıya gelen mesajı ekledim hostgatordan...

Suspension information:

Running Processes:
elexir 5508 22.0 0.0 0 0 ? DN 08:09 0:00 [php]
elexir 5518 16.0 0.2 38828 18236 ? SN 08:09 0:00 /usr/bin/php /home/elexir /public_html/index.php
elexir 5539 0.0 0.2 38620 17580 ? SN 08:09 0:00 /usr/bin/php /home/elexir /public_html/viewtopic.php
elexir 5542 0.0 0.1 37064 15940 ? SN 08:09 0:00 /usr/bin/php /home/elexir /public_html/viewforum.php
elexir 5545 0.0 0.1 36008 14444 ? RN 08:09 0:00 /usr/bin/php /home/elexir /public_html/viewtopic.php
elexir 5546 0.0 0.1 36772 15220 ? RN 08:09 0:00 /usr/bin/php /home/elexir /public_html/viewtopic.php

Running Queries:
| 16103376 | elexir _veritab1 | localhost | elexir _veritab | Query | 0 | Sending data | SELECT COUNT(DISTINCT s.session_ip) as num_guests
| 16103383 | elexir _veritab1 | localhost | elexir _veritab | Query | 0 | Locked | SELECT COUNT(DISTINCT s.session_ip) as num_guests
| 16103385 | elexir _veritab1 | localhost | elexir _veritab | Query | 0 | Locked | UPDATE phpbb_sessions SET session_time = 1288876144, session_page = 'viewforum.php?forum_uri=ngrb |
| 16103386 | elexir _veritab1 | localhost | elexir _veritab | Query | 0 | Locked | SELECT u.*, s.*
| 16103387 | elexir _veritab1 | localhost | elexir _veritab | Query | 0 | Locked | SELECT u.*, s.*
En son ferx tarafından 11.11.2010, 20:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Sunucu sorunları

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB Türkiye Site Kuralları yazdı:2- Başlıklarda ve mesajlarda Caps Lock kullanarak büyük harflerle; ayrıca font boyutunu ve font rengini abartıp mesajlar göndermek yasaktır.

3- Başlık açmadan önce düşünerek konu içeriğinin en uygun olabileceği foruma başlık açınız.Alakasız forumlara başlık açarsanız, açtığınız başlık silinebilir.
Öncelikle sorununuzu sitemiz kurallarını uygun bir şekilde ve ilgili bölümde açmanız gerekir.

Her forumun ziyaretci trafiği yükseldiğinde başına gelebilecek birşey. İdareten sunucuya yüklenen bazı düzenlemeler (anasayfada son mesajlar modu ve seo modu vs.) kaldırılabilir ama kısa bir süre sonra yeniden aynı sorunlar baş gösterecektir.

Hostgator, Dreamhost gibi büyük alan ve bant veren hosting şirketleri çok site barındırdığından sunucuya yüklenen siteleri suspend ederler. Siteni paylaşımlı hostingte tutmak istersen, önceden trafiğini belirterek bu trafiği kaldırıp kaldıramayacağını ögrenmek kaydıyla TR deki güçlü sunucularda barındırabilirsin.

Ayrılmış sunucularda bir müddet işini görürler ama siten büyüdükçe onlarda yetmez hale gelirler. En güzeli siten para kazanıyorsa ucuz maliyetli bir sunucu kiralamaktır.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
ferx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ferx »

Konuyu açaçak yer bulamadım.Kusura bakmayın.Bana tavsiye edebileceğiniz kiralık sunucu şirketi var mıdır acaba.40 Doları geçemem aylık olarak.
ferx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ferx »

Birde arkadaşlar sorgu sayısını görebiliceğim bir mod biliyormusunuz acaba.Örneğin index.php yada wiewtopic.php de ne kadar sorgu çalışıyor bunları nassıl öğrenebilirim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Uyarıda da görüldüğü üzere index.php yani ana sayfanızda problem var. O son mesajlar modunu kaldırın anasayfadan. SEO ile ilgili olsaydı viewtopic viewforum sayfalarındada yüklenme yapardı. Büyük ihtimal ana sayfanızdaki o son mesajlar modu sistemi kasıyor.

Eğer sorun hala çözülmezse hostgatordan VPS alın o daha hesaplı olur sizin için. Dedicated haklarının bir çoğu VPS paketlerinde de var.

Kullanılan SQL sorgu sayısını ve hatalarıda config.php dosyası içerisindeki alttaki iki satırın başındaki // işaretlerini kaldırarak görebilirsiniz:

Kod: Tümünü seç

// @define('DEBUG', true);
// @define('DEBUG_EXTRA', true);
Ayrıca site adresinizi öğrenebilirmiyiz?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
ferx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ferx »

Teşekkürler.Genel forum adresi vermiyim şimdi bir kere verdim pişman oldum kötü niyetliler var.
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen basoglanh »

Merhaba.
Hocam sitenizin cpu limiti nedir. Anlık maximum kullanıcı sayınız ne düzeydedir. Cpu limiti hostinglerde %10 olarak tanımlıdır. Devamlı limit aşımı yaparsanız sitenizi barındırmayacaklardır. Suspend haricinde silebilirler dahi. Kendime ait iki tane sunucum var, bazı webmaster platformlarındada sponsor olduğum kişiler, firmalar mevcut. Eğer düşünürseniz sizede sponsor olabilirim. Aramızda anlaşarak bazı limitler koyarız, bunun için önce maximum olarak cpu aşımını ne kadar yapmışsınız, aynı anda sunucuya gönderilen sorgu sayısı vs. şirketten öğrenirseniz sevinirim. Ziyaretçi sayınız bir forum için oldukça iyi.
Eğer düşünürseniz benimle özel mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz.
Yeni bir güne gülümse !

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir