Bir Tema Yapisindan yeni bir Tema yapmak

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bir Tema Yapisindan yeni bir Tema yapmak

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Merhaba,

bu konuyu acmamin sebebi bu olayi cok gördügümdendir, bir Tema yapiyoruz baskasi geliyor Arka Plan rengini, bg_list renklerini degistiriyor altina Design: 'Kendi Adi' yaziyor ama Menü css/html hersey ayni oluyor.

Senelerdir bu islerin icindeyim, bu seneler icinde gördüklerim ögrendiklerim sunlar ki, birsey yapmak isteyipte yapamayanlar "beceriksiz" olanlar yapiyor bunu, imzayi tam silin daha iyi.

Basimdan dün bir olay gecti anlatmak istiyorum, bir - birbucuk senedir tanidigim birisi vardi hep isi düsünce bana yazardi ama baskasina cok iyi arkadasiz felan filan diye salliyordu bildigim halde sesimi cikarmiyordum, 1 hafta önce bir Temamin üzerinde edit yapmak istedi tamam dedim acik kodlu bir tema herkes istedigi gibi oynayabilir kodlarla, daha sonra sordu Özcan senin imzanin altina Edit by: ... yazabilirmiyim diye bende dedim ki tabiki benim imzam silinmedigi süre sorun yok dedim ok dedi, ayrica bana birde su cümleyi kullandi Bu Temayi sakin yayinlama, temada benimde cok emegim var diger arkadasimada zaten Özcan bu temayi yayinlayamaz benim cok hakkim var benden izinsiz yayinlayamaz demis, geri yazmadim sacmalik oldugu icin Tema benim bunu kimseye ispatlamama gerek yok ve kimsedende kendi yaptigim birsey icin izin almama gerek yoktur, sadece arka plan ve bg_list degistirmekle olmuyor bu isler.

Dün yazdik bana dedigi sudur: Özcan "benim" temam'da imzan var ayrica Dost Sitelere ekledim seni sende beni ekle (ben ekledim sende beni ekle) gibisine konustu, olayi izah etmeye calistim ve dedim ki o senin "benim" dedigin temada benim emegim varsa Footerde karsiliksiz sadece Saygi adina zaten durmalidir dedim, dost sitelere ben sana demedim ekle diye ama anlatilmiyorki konuyu kari gibi kivirtmaya basladi.

Neyse tartistik yazdik sonra bana benim senin üzerinde cok emegim var dedi, sasirdim kaldim ne? anlayamadim nasil bir emek var diye bir cümle kurdum, bana ya yürü git ya felan saygisizca konusmaya basladi, neyse sonra dediki phpBB2 kullanirken sana cok yardim ettim dedi, arkadasimada beni 5 senedir tanidigini söylemisti.
Benim burda oldugum ilk aylarda olanlar bilir Free Hostan bir Sitem vardi ve phpBB3dü phpBB2 kullanmadim yani.

Adamin Kafa saligi yerinde oldugundan süphelendim zaten hep süpheleniyordum 5 Sene demis, benim burda Üyeligim bile 2 Bucuk senedir bu islerle ben 3 - 3bucuk senedir ugrasiyorsam nasil olurda beni 5 senedir tanir? 13 Yasindayken ben daha top oynuyordum sokakta internet nedir bilmiyordum, gelmis bana itiraf atiyor.

Ayrica dün Senin Temana mi kaldim be, kullanmam dedi, sitesine baktim temayi silmis.
Bugün girdim sitesine bastan prosilver vardi daha sonra bi baktim benim tema var yine "Imzam bile duruyor" üstünde sonra editler yapmaya basladi bi baktim yine renkler degismis ve Imzam gitmis.

Beni taniyan bilir ben yaptigim islere gece mi, gündüzü mü veririm uymadigim geceler vardi bu phpBB yüzünden, ben baskasi gibi 'hee tamam bir bo.a benzedi yayinlayip ellimden ciksin' demiyorum en ufak detaylarina kadar herseyinle ugrasiyorum, sonra bunun gibi ahlaksiz, beceriksiz bir ise yaramayan insanlar geliyor iftira atiyor, benim olan birseyi benimsiyor ve üstünede benden istekleri oluyor.

Biz nasil bir Devirde yasiyoruz? neden birbirimizin kuyusunu kaziyoruz? birisi basarili olunca neden islerine engel oluyoruz anlamis degilim?

Sadece Ben'mi bu konunun üstüne cok düskünüm yoksa benim gibi düsünenler var mi? sizlerin görüsleri nasildir? mümkünse böyle saygisizlik yapanlarda katilsin bu tartismaya, fikir alisverisi yapalim neden böyle seyler yapiyorsunuz diye.

2009 Yilinda PreMOD yazdim, yayinladim baktim imzami silenler cok oldu PreMOD Sitemi kapattim 1 Sene kapaliydi simdi tekrar denemek icin PreMOD Sitemi actim ve yeni sürümler icin calismalari baslattim. Temalarimi, Eklentilerimin hic birini 1 sene boyunca güncellemedim tek bu sebebden dolayi.

Bunlari neden mi yazdim?
Hic birseyi güncellemedigim süre icinde bana herkes soruyordu, Özcan neden yeni Tema daha cikmadi, neden PreMOD yayinlanmadi vs vs... iste bu yüzden umarim simdi bana soranlar nedenini biliyordur.

Diger bir sebeb ise böyle saygisizlar hakkinda ne düsündüklerinizi genel olarak konusalim diye, önlem almak mümkün degil zaten onu tartismayalim lütfen.

Bu dedigim kisi bu Sitede Üyedir, lütfen bu konuya siz katilmayin, konumuzun tadi kacmasin.
Ayrica bana ayit olan KODlari lütfen kullanmayiniz, cok becerikli oldugunuzu söylediniz ama yinede benim yaptiklarima muhtac kalmisiniz göründügü gibi.

ayip diyorum ;)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Bir Tema Yapisindan yeni bir Tema yapmak

Mesaj gönderen cagatayozata »

Olayın içinde bende geçtim. Olay yaşanırken özcanla konuşuyorduk. Özcan banada anlattı ve bende olayın içine kendimi girmiş buldum. Özcan'a sonuna kadar hak veriyorum. Kimi hakkıyla bir temayı yapıyor kimide başkasının temasını alıyor 2 grafik değiştiriyor imzayı siliyor bunu ben yaptım diyor. Eğer böyle tema yapılıyorsa ben bugün akşama kadar size 100 tema yapıyım yayınlyıım burda.

Eğer birinin temasını kullanarak bir tema yapacaksınız öncelikle footerda onun mutlaka imzası olacak. Ayrıca kendinizinkini eklersiniz. Ayrıca biraz o temada emeğinizin geçmesi lazım. Özcan'ın bahsettiği kişiyide çok iyi tanıyorum. Burda özele giripde bunları anlatmak istemesemde genede Özcan konuyu açtığı için 2 -3 şey söylüyüm. Kendini tasarımcı sanan ama tasarım adına birşey bilemeyen bir kişi olduğunu gösteriyor yaptıkları. Genelde insanların temalarını çaldığını düşüyüyorum. Ben siteme özel tema yaptım aynısı geldi aldı Özcan sitesine özel bir tema yaptı geldi aldı. Sonrada altına imza ekledim diyor. İzinsizce çalıp 2 grafik değiştiriyor ve çok emeğim geçti diyor. Birde temaları resmen rezil ediyor.

Eğer bir temayı editleyerek birşey yapcaksanız siz mutlaka footera emeğin karşılığı olarak imza ekleyin. Onların yaptığı emek hırsızlığı ve saygısızlık sizde buna ortak olmayın....
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

İnsanoğlu çiğ süt emmiştir. Herkesin içinde kötülük vardır ama daha sonra eğitilerek bazıları olumsuz dürtülerini baskı altına alabilirken bazıları ise almış gibi davranır ama eline ilk fırsat geçtiğinde ne oldum delisi olur. Hani görürsünüz sağda solda zenginlere veya yetkililere kızıp oraya geçse neler yapacağını anlatıp mangalda kül bırakmayanlar vardır ama en basitinden bir bakkalda bile eline yeti geçse hemencik cıvıyıverenler, 40 senelik ustasına ahkam kesmeye başlayanlar vardır. Ancak bütün bunlar göz boyamacadır sıkıyı gördüklerinde ilk iş çamura yatıp topuklamaktır. Akasya Durağı'ndaki Sinan Kaya nın boks ve cengaverlik tipleri bunlara iyi örnektir. Siz canınızı sıkmayın Özcan bey kardeşim bu sitede herkes sizin ne olduğunuzu bilir. Sizin hedef gösterdiğiniz kişi de bu alemden silinir. Siz büyüklük edip isim vermeyerek seviyeyi düşürmemişsiniz zaten. Öyle footer a isim yazmakla bu iş bitmez elbette, yarın sitede MOD ların çakışmasında falan oluşacak en ufak bir sorunda veya sorulacak bir soruyla "up" "up" "güncel" diyerek sorusunu ard arda yazanların karşısında terlemeye başladıklarında yine sana gelecekler bütün 3 kağıtçıların yöntemiyle. Bırak o yazsın altına, senin 40 tane temanın 1 i eksilse ne farkeder sanki ama onun tüm itibarı sıfırlanır. En son sanırım Konfüçyüs'ün olan bir söz aklıma geldi. Mealen "mutluluk sahip olduklarınla değil sahip olamadıklarına tahammülle mümkündür" gibi birşeydi. Orjinalini hatırlamasam da bilen birisi buraya ekleyebilir umarım... O sizin gibi bir kaynağı kendinden uzaklaştırarak en büyük kötülüğü kendi kendine yapmış zaten. Yanlış anlamazsan bir benzetme yapmak istiyorum altın yumurtlayan tavuğu kesen cahil köylü misali veya iflasını isteyen bir tüccara niye iflasını istedin der gibi kızmaya gerek yoktur. Sağlıcakla kalın, moralinizi bozmayın. Bütün bunlar sizi yeni paylaşımlardan alıkoymasın lütfen.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 197
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Ademx33 dediği gibi bunlar seni paylaşımdan alı koymasın ki onlara gerçek gücünü kanıtlayabilesin.Zamanında bende senden çok yardım aldım ama hiçbir zaman emeğine saygısızlık yapıp bu benim eserim demedim.Birde bardağın boş tarafına bakma dolu tarafınıda gör yani emeğine saygısızlık yapmayan kişiler seni daha da iyi motive eder.Gerçi bu konu gereksiz aslında seni tanıyan tanır,bilen bilir ama artık bardağın dolmuş boşaltmıssın içindekileri.Hakkını helal et!
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir