Domain Transfer

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
conexant
Kayıtlı Kullanıcı

Domain Transfer

Mesaj gönderen conexant »

merhaba Tekrardan epey uzunca bir yazı olcak baştan syleyeyim=)

ben 1 martta hosting alıp forumumu kurmuştum ama zaman geçip hitim yükseldikçe telif hakkı şikayetleri ortaya çıkmaya başladı bugünde uyarı maksatlı önce site kapatıldı tekrarı halinde üyeliğim iptali olcağı söylendi bu durumda yapabilceklerim tam olarak nelerdir önce onu sorayım sonrada domain transfer etsem bu işlem tam olarak nedir alan adını bi yere transfer ettimde whois sorgusunda orasımı çıkar domain farklı host farklı firmalardamı durur pek bilmiyorum şunuda belirtiyim amacım rahatça telif ihlal edebilceğim bi hosting bulmak değil zaten sitede yüzlerce uyarı mevcut yinede uymayan oldunda saniyesinde siliyorum ama uyurken yada dışarda işim varken kaçırdıklarım yüzünden tahminimce hosting iptal edecek üyeliğimi

Yardımcı olabilecek warsa tam olarak sordum sorulara çok makbule geçer.
Kullanıcı avatarı
SysL
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Domain Transfer

Mesaj gönderen SysL »

Anladığım kadarıyla hosting firman seni barındırmayı pek istemiyor.Domain transfer ise alan adını ve dolayısı ile barındırdığın alanı başka bir hosting üzerine alman demek oluyor.Istiyorsan barındırdığın alanı tutarak sadece ns1-2 adreslerini yani dns lerini değiştirerek başka bir yerdede hizmet alabilirsin.Senin bence asıl sorunun forumundaki yetkilendirmelerden kaynaklanıyor..Başlıklarını onay verilmeden yayınlamama gibi bir düzeye getir.Yada moderatorlerini çoğalt.tabi bir tavsiye.. :wink:
conexant
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen conexant »

SysL yazdı:Anladığım kadarıyla hosting firman seni barındırmayı pek istemiyor.Domain transfer ise alan adını ve dolayısı ile barındırdığın alanı başka bir hosting üzerine alman demek oluyor.Istiyorsan barındırdığın alanı tutarak sadece ns1-2 adreslerini yani dns lerini değiştirerek başka bir yerdede hizmet alabilirsin.Senin bence asıl sorunun forumundaki yetkilendirmelerden kaynaklanıyor..Başlıklarını onay verilmeden yayınlamama gibi bir düzeye getir.Yada moderatorlerini çoğalt.tabi bir tavsiye.. :wink:
teşekkürler cevap için ama hosting barındırmak istemse bu kadar uyarmazdı sonuçta şikayet edende edilende amerikada eli kolu bağlı adamcağızlarında=)

"Istiyorsan barındırdığın alanı tutarak sadece ns1-2 adreslerini yani dns lerini değiştirerek"

şunu biraz detaylı anlatabilir yada biraz açabilirmisin acaba
Kullanıcı avatarı
SysL
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen SysL »

Almış olduğun hosting firması kalır fakat alan adın yani www.yourdomain.com adresini yönlendirerek başka sunucular üzerinde yine hizmet alabilirsin demek ;)

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir