phpBB'nin durumu

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB'nin durumu

Mesaj gönderen tUQE »

Arkadaşlar merhaba,

Uzun yıllardır phpBB sistemini kullanmaktayım.
Neredeyse tüm forum sistemlerini kurup inceleyen biri olarka bu güne kadar phpBB'den vazgeçmedim ve en iyi sistemin hala phpBB olduğunu düşünüyorum.
Lakin son zamanlarda baktığım zaman, artık phpBB'nin günün gerisinde kaldığını düşünmeye başladım.
Örnekler verecek olursak;
  • Neredeyse tüm sistemler artık sosyal scriptler ile adapte oldu ama phpBB hala bu konuda bir adım atmadı. (Yanlış biliyorsam düzeltin)
  • Hala bir portal yapısı kurgulanmadı. Oysa ana site gerçekten süper bir portala sahip.
İlk aklıma gelenler bunlar. Aslında başka sistemleri incelediğim zaman daha çok eksikleri olduğunu görüyoruz tabi.
Konuyla ilgili acaba gelecekte ne durumda olacaklar bilen arkadaşlar yazabilir mi?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB'nin durumu

Mesaj gönderen Ademx33 »

Phpbb3 ü kurduğumuzda en hızlı çalışsın diye çok sade bir şekilde tasarlamışlar. Ne kadar yeni özellik eklersek ona göre yavaşlama riski var diyorlar.. Ama haklısınız bir portal lazım . Bence Bunun için PhpBB4 veya sonrasını beklemeliyiz.. Ek olarak sosyal paylaşım sitelerine linkler ve başka ihtiyaç olan şeyler de eklenebilir..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 523
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen tUQE »

4 versiyonda portal olacak mı peki?
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Ademx33 yazdı:Phpbb3 ü kurduğumuzda en hızlı çalışsın diye çok sade bir şekilde tasarlamışlar. Ne kadar yeni özellik eklersek ona göre yavaşlama riski var diyorlar.. Ama haklısınız bir portal lazım . Bence Bunun için PhpBB4 veya sonrasını beklemeliyiz.. Ek olarak sosyal paylaşım sitelerine linkler ve başka ihtiyaç olan şeyler de eklenebilir..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 523
Aslında bu dediğinize sanırım şöyle bir eleştiri yapmak yerinde olacak, bence de dediğinizde haklısınız ama kısmen, neden derseniz eklediğimizi özellikler v.s sebebiyle forumlarımız yavaşlıyor mu? Evet yavaşlıyor fakat şöyle bir durum var bizler (en azından ben) bu işi profesyonel olarak yapmıyorum yani yaptığım kodlamalarda, düzenlemelerde hatalar oluyor dolaylı yoldan bu forumları yavaşlatıyor ama bu işin üstatları bir takım şeyleri orjinalinden eklemiş olsa eksiksiz ve hatasız olmuş olacak dolayısıyla hız konusunda bizde olduğu gibi bir yavaşlama olmamış olacak ve ilk halindeykende olduka kullanışlı olmuş olacak bu da dolaylı yoldan hem phpbb'nin tercih edilmesini arttırmış olacak, hemde yeni başlayanlar daha rahat etmiş olacak ama tabi hazırlayanlarda bir o kadar uğraşmış olacak bunuda es geçmemek gerek :).
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB.com üzerinde kısa bir süre önce phpBB Ideas (phpBB Fikirleri) adında bir bölüm açıldı. Buradan artık kullanıcıların istek ve önerilerini daha çok dikkate alıp, gelecek sürümlere istenilen özellikleri ekleyecekler. En çok oy alan fikirlerin bir sonraki sürümlerde olma olasılığı oldukça yüksek.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

tUQE yazdı:4 versiyonda portal olacak mı peki?
phpbb henüz 3.1 versiyonu üzerinde ve 3.2 versiyonu üzerinde çalışmakta, 4. versiyonun neredeyse sadece adı var yani ve benim fikrime göre phpbb'de uzunca bir süre hazır yüklü gelen bir portal olmayacak gibi.
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen tUQE »

Yorumlarınız için teşekkürler.
Sayın admin, bilgilendirmeniz iyi oldu. O alanı inceleyeceğim.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir