Google İndex Sorunu

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
TurkhisBer
Kayıtlı Kullanıcı

Google İndex Sorunu

Mesaj gönderen TurkhisBer »

Merhabalar. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine phpbb scriptini araştırmaya başladım ve çok olumlu yorumlar alınca MyBB'den PhpBB 3.2'ye geçiş yaptım. Ancak şuanda sitem google'da indexlenmiyor. Şöyle açıklayayım. sitemin açıklamasında sitemin isminin kısaltması var bırakın açıklamayı isminde dahil kısaltılmış hali yazıyor. Ancak google'ye yazdığımda sitem çıkmıyor. Sıra bulucu da da o kısaltma kelimesi ile bulunmuyor. Bugün yeni bir konu paylaştım. Her türlü ping gönderdim. Ping-o-Matic, Google Site Ekle vb. tarzı sitelerden. Ancak konumun ismini yazdığımda google'de çıkmıyorum. İlk sıralarda çıkmayı zaten beklemiyorum ancak arama seçeneklerinden son 24 saati ayarlamama rağmen konum çıkmıyor. MyBB'de böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Not: Siteyi sıfırdan kurulum yaptım. Dönüştürücü kullanmadım. Tarayıcılarımın tüm çerezleri siliyorum ve gizli sekme kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Google İndex Sorunu

Mesaj gönderen ESQARE »

Google'ın indekslememesini gerektirecek bir durum, herhangi bir değişiklik yapmadıysanız varsayılan phpBB'de yoktur. Google Search Console üzerinden sitenizin indekslenip indekslenmediğini, diğer tarama ve hataları inceleyebilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
TurkhisBer
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen TurkhisBer »

ESQARE yazdı: 05.02.2018, 10:18 Google'ın indekslememesini gerektirecek bir durum, herhangi bir değişiklik yapmadıysanız varsayılan phpBB'de yoktur. Google Search Console üzerinden sitenizin indekslenip indekslenmediğini, diğer tarama ve hataları inceleyebilirsiniz.
Cidden kafaya yiyeceğim. İlk konum indexlendi ancak Google'de nedense 6 gün önce paylaşıldı diyor ancak 4 gün oldu. Dün ise yeniden konu paylaştım. Search Consol'dan linki ekledim. Daha sonra ping-o-matic'den ping yolladım. Google site ekle aracıdan link yolladım halen konunun yanına sitemin ismini yazmama rağmen indexlememiş. Lütfen yardım edin.
grekko23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen grekko23 »

linki reddit ve google+' tan paylaş, pingomaticten daha hızlı indekslenir.
Kullanıcı avatarı
Turkuaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Turkuaz »

grekko23 yazdı: 12.02.2018, 23:03 linki reddit ve google+' tan paylaş, pingomaticten daha hızlı indekslenir.
Katılıyorum.. Serch Console ' a sitemap ekleyin ve haftalık ayarlayın.. Otomatik indeksliyor zaten konuları sizin extra birşey yapmanıza gerek kalmıyor. Ben ekledim güncel başlıklarım indeksleniyor ekledikçe. ( Günlük olarak )
Tüm güzellikler sadece saygının eseridir. Duahazinem.com

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir