CpaneL Kullanımı

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
magazing
Kayıtlı Kullanıcı

Re: CpaneL Kullanımı

Mesaj gönderen magazing »

açıklayıcı bir makale olmuş tşk ederim :wink:
MAGAZİNG
|||||.ORG

http://www.magazing.org

Keşfetmeye hazırmısınız ?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Vay bee ben bu site üzerinde kurulumu aynen localdeki gibi zannederek kaç gün uğraştım deneme yanılmayla zar zor kurdum en büyük hatam ÖNEK olayı imiş sadece database ismiyle kuramayınca kaç gün boyunca kafayı yemiştim oysa burada zaten bahsedilmiş.. Database den önce AT ÇİZGİ olacakmış.. Tabii aratmayı bilmeyince aynen böyle varolan bişeyi yeniden icat etmek gibi oluyor. Ayrıca Cpaneli kullanmayıda yine deneme yanılma yoluyla daha geçen hafta öğrenmişken bu hafta hsoting te bazı güncellemeler yapıldı. Refresh'in 2. resmindeki gibi bütün butonlar gruplanmış ve büyük resimli iken bugün aradıklarımı yerinde bulamıyorum cpanel küçücük bir .erçeveye sığmış sanki. Köşesinde fantastiko yazıyordu onu da mı kullandık bilmiyorum ama şimdiki haliyle bir sürü sıkıntımı çözdüğüm videolu açıklama sayfasını bulamıyorum maleseff acaba bu Cpanelin de farklı farklı sürümleri mi var ? iyi günler...
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
AvVaRe
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen AvVaRe »

paylaşım için teşekkürler.elinize sağlık..
http://bilimzamani.blogspot.com | Teknoloji ağırlıklı içeriğe sahip ama her telden bir blog...
tekkral
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tekkral »

Ustalar aranızda çok yeniyim yeni bi forum olusturdum ben nasıl görmemişim bu siteyi eline saglık kardeş ben bulupta bişiler yapana kadar göbeğim catladı. :)
Uyarı: İmzalarınızda büyük boyutlu resimler kullanmayınız, ayrıntılı bilgi için kurallarımızı okuyunuz.
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen zafer715 »

Güzel anlatım olmuş fakat sanırım cpanelin çok eski bir sürümü bu aslında yeri sürüm içinde bir anlatım yapılmalı. yayın tarihi 2006...
burakcandemir
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen burakcandemir »

Cpanel kullanmayı çok düşünüyorum ama galiba en ufak bir şeyde büyük değişiklikler yapabilen bir panel. Bu sebepten dolayı hala düşünüyorum kullanmalı mıyım diye.
bilge
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bilge »

Merhaba,
cpanel kullanarak yeni sürüm olan phpbb3.1.2 ye geçebiliyormuşuz. cpanel de hosttan isteniyormuş. Hostuma sordum bana şunu yazdı.
Paylaşımlı hosting paketleri Cpanel servisi üzerinde bulunmamaktadır. Yalnızca VDS sunucu hizmetlerinde lisans temin etmeniz durumunda kurulumu gerçekleştirilebilmektedir.

Ben yeni sürüme nasıl geçeceğim nereye el atsam olmuyor.
Sitem görünmüyor artık. Bu işi deneyimlemiş arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

bilge yazdı:Merhaba,
cpanel kullanarak yeni sürüm olan phpbb3.1.2 ye geçebiliyormuşuz. cpanel de hosttan isteniyormuş. Hostuma sordum bana şunu yazdı.
Paylaşımlı hosting paketleri Cpanel servisi üzerinde bulunmamaktadır. Yalnızca VDS sunucu hizmetlerinde lisans temin etmeniz durumunda kurulumu gerçekleştirilebilmektedir.

Ben yeni sürüme nasıl geçeceğim nereye el atsam olmuyor.
Sitem görünmüyor artık. Bu işi deneyimlemiş arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
Hosting firmanızı değiştirin. Cpanel destekli bir çok hosting firması mevcut. Yanlış anlamayın ama sizin hosting firmanız her şeyden ücret isteyen bir firmaya benziyor.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir