Forum tanıtım bölümü

phpBB Türkiye ile ilgili görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazın
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
phpBB Türkiye hakkında görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazabilirsiniz. Site ile ilgili olmayan mesaj yazanlar, başka siteleri kötüleyenler, konu dışına çıkanlar ya da yöneticileri kötüleyici mesaj yazanlar uzaklaştırılacaktır.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
izzet37
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Forum tanıtım bölümü

Mesaj gönderen izzet37 »

Bence olmamalı reklam alanı değil burası yöneticilerin başı çok ağrır söyleyim.
Tamer Bilen
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Tamer Bilen »

Şu reklam alanı değil burası cümlelerini de hiç anlamıyorum.
Bu sitenin ana amacı phpbb kullanan sitelere yardım ve destek amacı taşıyor. Bu forum sayesinde kendi phpbb forumlarını kullanmayı,geliştirmeyi öğrenen bir sürü yönetici ve kullanıcı bu forumdan faydalanıyor.

Phpbb kullanmayı,mod eklemeyi,Admin panel,c panel, vs gibi özellikleri bu sitede öğrenmiş birinin burada ne gibi bir reklam yapabilmesini bekliyorsunuz.

Ben bir reklam yapayım sizlerin deyimi ile
www.performansguvercinleri.com

Çevirisi bile bu site sayesinde yapılmış Phpbb forumların reklam yapabilme gibi bir lüksü yok....
Kullanıcı avatarı
Redsun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Redsun »

Aslında bu noktada talep edilen, forumda bir başlık açılsın herkes oraya phpbb temelli forumlarının linklerini yığsın değil. Zaten kullanıcı kontrol panelinden web sitesi eklenerek bu yapılabilir, yapılıyor da.

Uluslararası Phpbb sitesindekine benzer bir showcase bölümü

http://www.phpbb.com/showcase/

Kategori ve türlere göre mini ekran görüntüsü ve kısa açıklaması ile sitelerin yer aldığı bir alan.

Bu alana yönetimin belirlediği kritelere uyan siteler eklenebilir.

Phpbb indirmek kurmak ve geliştirmek isteyen pek çok kişi acaba ülkemizde ne gibi iyi örnekler var diye incelemek, referans almak isteyebilir. Bu çok doğal bir süreç.
because open source matters...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

http://www.phpbbturkey.com/links/ sayfamız geliştirilip phpbb.com'daki showcase benzeri bir sayfa yapılması düşüncesi aklımızdadır. Kısa zaman içerisinde ilgili sayfa geliştirilecektir.

Ayrıca o sayfamızda da yazdığı gibi;
phpBB yazılımı kullanılarak yapılmış tarafımızdan seçilen siteler. Sizde sitenizi bu bölümde yayınlatmak istiyorsanız lütfen site adresinizi forumlarımızdaki yöneticilerimize bildiriniz.
Bu da demektir ki o sayfamıza eklenebilecek yeni site tekliflerine açığız, yıllardır da açıktık. Ancak her site o sayfamıza eklenecek diye bir kural yok. Bir onay sürecinden geçmesi gerekiyor. Bu onay sürecinde ise öncelikle sitelerin kalitesi, yaşı, üye sayısı gibi materyaller gözönüne alınacaktır.

Dolayısıyla her yıl yeni bir yarışma yapmak yerine o sayfamıza eklenmesini istediğiniz site tekliflerini özel mesaj yoluyla bana ulaştırabilirsiniz. Tabi bu teklifleri site sahiplerinin kendisi ulaştırması gerekiyor. Site sahibinin kendisinin başvuruda bulunduğunu doğrulamak içinse ftp ana dizinine belirlediğimiz isimde bir dosya oluşturmasını isteyeceğiz ve ardından o dosyayı kontrol edeceğiz. Tabi öncelikle ilgili sitenin onayımızı almış olması gerekiyor.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
huseyinbayrak
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen huseyinbayrak »

bende bu sitenin ününü duydumda geldim kafana göre rahatca hareket edebiliyorsun.yöneticilere buradan tşk ederim
wetech55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen wetech55 »

Forum tanıtımı amaçlı değil ama ihtiyacı olan muhakkak çıkacaktır diye yazıyorum .

Toplu Mail gönderimi yada farklı bir bakış açısıyla ****** sistemi ile sitenizi kolayca entegre edebilir. Üyelerinize özel günlerde yada reklam dönemlerinizde bültenler gönderebilirsiniz. Bunu kolayca yaparken doğrudan üyelerinizin inboxı na ulaşmak istemez misiniz ?
Ya sonra kimler açtı kimler okudu öğrenmek ileriki kampanyalarınız için size yön gösterici oalcaktır.

Bu konuda incelenmesi gerektiğini düşündüğüm bir yazıya göz atın derim... ;) :wink:
En son ZeNaNLi tarafından 04.06.2014, 15:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Çıkar amacı güden site reklamı olduğundan dolayı mesaj yeniden düzenlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Bir önceki mesajlarda arkadaşlar yazılan bir sitenin ne gibi bir çıkar amacı güdebileceğine değinmiştir.

Örneği bir üst mesajda mevcuttur.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“Görüş - İstek - Öneri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir