Sitemin Başına Acayip Bir İş Geldi

phpBB Türkiye ile ilgili görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazın
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
phpBB Türkiye hakkında görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazabilirsiniz. Site ile ilgili olmayan mesaj yazanlar, başka siteleri kötüleyenler, konu dışına çıkanlar ya da yöneticileri kötüleyici mesaj yazanlar uzaklaştırılacaktır.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
bilge
Kayıtlı Kullanıcı

Sitemin Başına Acayip Bir İş Geldi

Mesaj gönderen bilge »

Dün sitemiz açtığımda yerinde, geçen sene sitemin temasını yapan kişiye ait olan bir sitenin tanıtım görüntüsü çıkmaya başlamış

Sitemin adı http://www.kediliev.com

oraya tıklayınca bu çıkıyor.
url silindi

Temayı yapanın sitesinin yerinde de silkroad oyun-forum sitesi gitmiş başka bir tanıtım görüntüsü de onunkinde çıkıyor.Bu kişiye ulaşamadım.

Bir arkadaşı ziyarete gittik dün baktık sitem onda çıkıyor. Gelmiş diye sevindik.Ama eve geldik bizim site gene aynı durumda. O arkadaşın pc sinde de youtube videolar açılmıyor.
Buraları okurken vtunnel gördüm, ondan girdik bizim site oradan çıkıyor.A aa birde ne görelim!!! Biri yeni üye bile olmuş.İçerde 40 kişi online. Yazılar yazılmış. Arkadaşlarıma sordum onlarda da bizdeki gibi görüntü çıkıyor.Ama sitedekiler girebildiğine ve yazabildiklerine göre bazı kişilerde de site çıkıyor.
Host firmam durumun yazılımlardan kaynaklandığını söyledi. Ben bana verdiği dosyaları inceledim.Oraya yönlendirme yapan birşey olsa olsa overal header overal footer dosyalarımdaki "xhtml" linkinde silkroadweb e yönlendirme vardı. Bir dosyadan girdim en aşağıda yazan copy 2000 filan yazan yer var ya oradan o yönlendirme yapan xhtml linkini sildim. Ama o.footr dosyası var onda eski yazının aynısı zamk gbi duruyor silemiyorum açamıyorum kökünü silsem dosyanın ne olur acaba?
Yani sorun o mudur değil midir onu da bilmiyoruz.Host firmam anlamadığını söyledi konuyu sonunda. Birde 2 gün önceki kaydı yrestore ettirdik gene gelmedi site. Boşuna veri kaybı da oldu.Yani ne yapılabilir ? Sorun nedir? Nerden durduk yerde çıktı bu iş?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Sitemin Başına Acayip Bir İş Geldi

Mesaj gönderen Ademx33 »

Geçmiş olsun. Geçen yıl benim başıma da gelmişti böyle bişey. Kendi siteme kayan yazı şeklinde ilçemizden haber veren bir siteye iframe ile haber bandı eklemiştim. Bir gün bir baktım siteme tıkladığım anda oraya geçiyor sitem hiç açılmaz olmuştu. Sanırım o sitede bir sorun vardı ve kodlar çalışmıyordu. Bende FTP den ulaşıp overall_header.html deki o iframe kodlarını silip yeniden siteme kavuşmuştum..
Bence eklediğin kodlardan, modlardan sırayla kurtulmak zor olacağı için en iyisi header footer veya index dosyalarını yedeğini aldıktan sonra editlenmemiş saf halini FTP den sitene atıp denemekte fayda var sorun nerdeyse görmüş olursun en azında.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 450
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rocksenn »

Öneri:

Yukarda bahsettiğin gibi harici yabancı vb kod parçalarını overal footer - overal header dosyalarında görüyorsan (varsa) bunları sildikten sonra;

CHMOD Ayarlarını yazılamaz yap,

write kısmındaki ilk çentiği kaldır 444 olsun ondan sonra diğer dosyalarıda konntrol et eğer onlardada varsa onlarında CHMOD ayarlarını yazılamaz yap.

Şimdi sorun ortadan kalktı ise kendi kişisel bilgisayarına virüs taraması yaptır (senden başka server paneline erişebilen başkası varsa o da kişisel bilgisayarına virüs taraması yaptırsın.

Sorun FTP Erişimi sırasında kişisel bilgisayarınızdan iframe ya da benzeri kod yazabilen bir virüs ise bunu bu şekilde oratadan kaldırabilirsin.

NOT: Sorununu benim söylediğim şekilde ya da farklı bir yöntemle çözersen eğer lütfen çözüm yolunu burda bizimle paylaş!
Zamana Güzellik Kat!
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Öncelikle konuyu doğru foruma açınız, Görüş - İstek - Öneri forumunun açıklamasını okudunuz mu?

Ayrıca sitenizde Türkçe çeviri imzalarımızı göremiyoruz. Siz mi çevirdiniz yoksa phpBB'yi Türkçe'ye?

Bu şekilde destek almanız zorlaşır.

Konu Kilitlendi.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“Görüş - İstek - Öneri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir