phpBB 2.0.19 Çıktı (2.0.18den 2.0.19a değişecek dosyalar)

Yeni çıkan phpBB 2.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 2.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 2.0.19 Çıktı (2.0.18den 2.0.19a değişecek dosyalar)

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB 2.0.18'i yeni versiyon olan phpBB 2.0.19'a yükseltmek için kod değişikliklerini bu adresten alabilirsiniz: http://www.opentools.de/files/phpBB-2.0 ... hanges.zip

Kodlar değiştikten sonra /install klasörünü ana dizine attıktan sonra http://www.siteadı.com/phpBB/install/up ... latest.php yazarak scriptin yüklemeyi tamamlamasını bekleyin.Ardından klasörü ve dosyayı silin.

Yeni versiyonda foruma giriş saldırılarını engellemek için bir kaç özellik eklenmiş.Örneğin, kullanıcı hesaplarına belirlediğiniz sayıda yanlış şifre girildiği takdirde, gene belirlediğiniz bir süre o hesap kilitleniyor ve bu süre bitiminde kullanıcı tekrar giriş yapabiliyor.Bu özellikleri yeni sürüme güncelledikten sonra Yönetim Paneli/Genel Ayarlar kısmından belirleyebilirsiniz.

Güncelleme yaparaken Türkçe dil dosyalarınıza ekleyeceğiniz kodlar şunlar:

Kod: Tümünü seç

# 
#-----[ AÇ ]--------------------------------------------- 
# 
language/lang_turkish/lang_admin.php

#
#-----[ BUL ]---------------------------------------------
# Satır 749 (modifiye edilmeyen phpBB'ye göre)
//
// That's all Folks!

#
#-----[ ÜZERİNE EKLE ]---------------------------------------------
# 
//
// Login attempts configuration
//
$lang['Max_login_attempts'] = 'İzin verilen giriş denemeleri';
$lang['Max_login_attempts_explain'] = 'Sitede kullanıcılara izin verilen maksimum giriş deneme sayısı';
$lang['Login_reset_time'] = 'Giriş kilitleme süresi';
$lang['Login_reset_time_explain'] = 'İzin verilen maksimum giriş deneme sayısı geçildiği zaman kullanıcı hesabının kilitli kalacağı süre';

# 
#-----[ AÇ ]--------------------------------------------- 
# 
language/lang_turkish/lang_main.php

#
#-----[ BUL ]---------------------------------------------
# Satır 1021 (modifiye edilmeyen phpBB'ye göre)
//
// That's all, Folks!

#
#-----[ ÜZERİNE EKLE ]---------------------------------------------
# 
$lang['Login_attempts_exceeded'] = 'Hesabınıza en fazla %s kere hatalı giriş denemesi yapabilirsiniz. %s dakika süreyle hesabınız kilitlendi, lütfen daha sonra tekrar deneyin.';
$lang['Please_remove_install_contrib'] = 'Lütfen install/ ve contrib/ klasörlerini silin';
En son ESQARE tarafından 07.04.2006, 18:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Dil dosyalarımız phpBB 2.0.19 için güncellenmiştir.
Focus30
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 2.0.19 Çıktı (2.0.18den 2.0.19a değişecek dosyalar

Mesaj gönderen Focus30 »

taNGo yazdı:Örneğin, kullanıcı hesaplarına belirlediğiniz sayıda yanlış şifre girildiği takdirde, gene belirlediğiniz bir süre o hesap kilitleniyor ve bu süre bitiminde kullanıcı tekrar giriş yapabiliyor.Bu özellikleri yeni sürüme güncelledikten sonra Yönetim Paneli/Genel Ayarlar kısmından belirleyebilirsiniz.
Ben bu özelliğide bulamadım Tango..

Özel mesaj çekince hata veriyordu, emailler.php gösteriodu hata filer, bende oradan hata adını buldum ve sildim,s orun kalmadı.. Acaba eksikmi yaptım?

Eline sağlık tüm kodlar için..
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

emailer.php hatası SMTP ayarlarından kaynaklanıyor.Yönetim Paneli/Genel Ayarlar altından SMTP ayarlarını yapın.Daha önce bu konuda sorular sorulmuştu.

Diğer soruna gelecek olursak dosyaları güncellerken sadece subSilver temasını değil kullandığınız tüm temaları güncellemeniz gerekmektedir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Focus30
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Focus30 »

Ben AdInfinitum teması kullanıyorum ve forum 14 ten 19 a kadar geldi.. Nasıl bu temayı güncelleyeceğim??

SMTP ayarları var 3 tane, tam olarak ne yapmam gerekiyor? "E-mail için SMTP server'ı kullan" HAYIR da şuan..
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Onu Evet olarak işaretleyin.SMTP server adına localhost yazın.Diğer kullanıcı adı ve şifreyi boş bırakın.Diğer temayıda subSilverdaki değişikliklerdeki gibi düzenleyeceksiniz.Düzenlemezseniz, yeni eklenen bir çok özelliği göremezsiniz.
Resim

Focus30
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Focus30 »

Çoğu kod uymuyor ne yapacam? Güncelleştirme alanındaki subsilver kodlarını değiştirceğime, aynı isimdeki diğer temanın kodlarını değiştircem dimi?? Çoğu uymuyor..
Focus30
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Focus30 »

Hepsini güncelledim fakat 17-18 güncellemesinde sadece tema adı/admin dosyaları uyuşuyor.. tema adı/index body ve login body i zaten daha once yapmıstım.. Doğrumudur?

bbcode.tpl
groupcp_info_body.tpl
overall_header.tpl
profile_add_body.tpl
search_body.tpl
search_results_posts.tpl
subSilver.cfg

bunlar 17-18 de benm temaya uyumadığı için değiştiremedim, değiştirmedenmi kalacak..

Birde yonetim paneli/genel ayarlarda 5-6 tane ek özellik geldi, bunun toplamda belli bir sayısı varmı? Yani genel ayarlarda toplamda kac secenek olacak..
Focus30
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Focus30 »

SMTP kapalı iken;

Failed sending email PHP

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

SMTP açık iken;

Ran into problems sending Mail. Response: 505 5.7.3 Client was not authenticated

DEBUG MODE

Line : 143
File : smtp.php

Bu hataları veriyor..
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Serverınız bu ayarları kısıtlamış.Hosting firmanızdan aldığınız mail adresi için SMTP sunucu adı, kullanıcı adı ve şifre girerek yapabilirsiniz.Diğer emailer.php sorunu ise php sendmail fonksiyonunun çalışmamasından kaynaklanıyor.Hosting firmanız ile irtibata geçmenizde fayda var.Yoksa sürekli bu hatayı alırsınız.
Resim

Focus30
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Focus30 »

Ok, attım hostinge bir mail bakalım..
YESILEJDER
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen YESILEJDER »

Sorunsuz bır sekılde yukledım ve oldu sagol Tango .
fortis
Kayıtlı Kullanıcı

merhaba

Mesaj gönderen fortis »

Forum versiyounu burdan anlatılanalra göre güncelledim.Hatta olmadı login.php tamamen 2.0.19 un kine yeniden atttım ftp ye ama nedense kayıt olukern göresel doğrulama kodunu göstermiyor..
Acaba nerde hata yapmıs olabılırım
st
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen st »

ya olmuyo
gmby
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen gmby »

arkadaşlar 3 dk lık yuklemeyı 1- 2 saatte bıtıremedım dellenmek uzereyım...pc yı atacagım balkondan asagıya...

login.php dosyasında herşeyı muntazaman yapmama ragmen 65 cı satırda hata verıyor.....

Error in obtaining userdata

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_login_tries' in 'field list'

SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level, user_login_tries, user_last_login_try FROM phpbb_users WHERE username = 'gmby'

Line : 65
File : login.php

eskı surumde kod :

$sql = "SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level
iken,

$sql = "SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level, user_login_tries, user_last_login_try
oldu.. ve 65 satır olarak bu gorunuyor....

user_login_tries, user_last_login_try bu bolumu cıkardıgımda hersey normale donuyor....

Gec vakıt bıle olsa lutfen bu konuda yardımcı olabılırmısınız....

fortis yazdı:Forum versiyounu burdan anlatılanalra göre güncelledim.Hatta olmadı login.php tamamen 2.0.19 un kine yeniden atttım ftp ye ama nedense kayıt olukern göresel doğrulama kodunu göstermiyor..
Acaba nerde hata yapmıs olabılırım
Aynı sorun bende de var malesef.....
Kilitli

“2.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir