Bedava Forum Kullananlar(Forumup vb.) İlk Önce Burayı Okuyun

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bedava Forum Kullananlar(Forumup vb.) İlk Önce Burayı Okuyun

Mesaj gönderen cupra »

:arrow: Çok sık bir şekilde bu konularda sorular geliyor.. Önemli bir ayrıntıda bedava forum ile bedava hosting'in karıştırılması. Bedava forum demek, hazır kurulu bir forum yapısıdır. Bedava Hosting ise sunucu sisteminin ücretsiz olmasıdır. Bedava host'lara normal bir şekilde phpbb kurabilirsiniz. Bizim burada bahsettiğimiz bedava hosting ile alakalı değildir Soru sormadan önce burada yazılanları okumalısınız.

Bedava Forumlarda Yapamayacaklarınız:

1. Bedava Forumlara mod ekleyemezsiniz.
2. Ftp bağlantısı kuramazsınız.
3. Dosya upload edemezsiniz.
4. Tema, ifade-gülücük ekleyemezsiniz, .
5. Database yedeği alamaz, bir database yükleyemezsiniz.
6. Forumunuz bozulduğu takdirde bedava hizmet veren site yönetimiyle temasa geçiniz.
7. Türkçe Dil paketini kendiniz güncelleyemezssiniz, yönetim panelinde çıkmayan açıklamalar bedava hizmet veren sitelerin dil dosyasının güncel olmadığını gösterir.

Bedava Forumlarda Yapabilecekleriniz:

1. Bedava forumlarda logo, banner değiştirebilirsiniz..
Ayrıca bkz. Bedava Forumlarda Banner, Logo Değişimi : http://www.phpbbturkey.com/viewtopic.php?t=1467

2. Çeşitli scriptleri ekleyebilirsiniz. (dikkatli ekleyin bozulma riski var)
Bu konuda eklenebilecek scriptlerle ilgili bir konu: http://www.phpbbturkey.com/viewtopic.php?t=1116

3. Hazır temaları seçip yükleyebilirsiniz (yönetim panelinden)

şimdilik aklıma gelenler bunlar yenilerini ekleyebiliriz..
En son cupra tarafından 16.02.2007, 12:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
efe
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

dostum

Mesaj gönderen efe »

dostum peki ek özelikler ekilyebilirmiyiz bu konuda acil yardıma ihtiyacım var mesela rep sistemi ve yeni yollanan msj lar diye forumun altında bir özellik olsa hiçte fena olmaz benım sıkıntım bu
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

Hayır arkadaşım hiç bişey yapamazsın forumun bedava ise yani arkadaşın anlattığı türdense yapamazsın bak :

1. Bedava Forumlara mod ekleyemezsiniz. denilmiş. Senin istediğin Rep bir Mod dur ve yapamayacağın bişeydir.
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
sayginburak_16
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Php Hosting

Mesaj gönderen sayginburak_16 »

bedava foruma türkçe olmuyorsa önerebileceğiniz bedava güzel bir php hosing varmı
Kullanıcı avatarı
RSNBK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RSNBK »

nefrit senin verdiğin ücretsiz forumda alt kategori nasıl oluyo anlatsana biraz :?:
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

RSNBK yazdı:nefrit senin verdiğin ücretsiz forumda alt kategori nasıl oluyo anlatsana biraz :?:
Valla bas bayağı oluyor işte bendekinde SUB FORUM modu kurulu. Admin panele girip forum açacağınız zaman ufak bir açılır kutu var içindede forumdaki kategorileriniz var hangi kategoriye eklemek istiyorsanız kutucuktan o forumu seçiyorsunuz o kadar.
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
Kullanıcı avatarı
RSNBK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RSNBK »

daha açık olamaznısın :?
Kullanıcı avatarı
crowzer
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

yardım

Mesaj gönderen crowzer »

yeni bir localhost kurulumu yaptım siteye girebiliyorum fakat admin paneline giremiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Calengil
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Php Hosting

Mesaj gönderen Calengil »

sayginburak_16 yazdı:bedava foruma türkçe olmuyorsa önerebileceğiniz bedava güzel bir php hosing varmı

http://www.phpbbcity.com

Tavsiye ederim.Fakat Türkiye üzerinden free host alamıyorsun.Yurt dışından tanıdığın arkadaşın varsa ona aldırabilirsin.Ben öyle yaptım.

Admin paneli,diğer birçok hosting firmasına göre oldukça geniş.
efe
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bu bedava forumlar ne zaman düzelicek yaa

Mesaj gönderen efe »

nefrit senin verdğin bu forumlar ne zaman düzelcek kardes 1-2 hafta demissin ama herseyi yenidenmı kurcazz

cehennet-17@hotmail.com
Kullanıcı avatarı
VOLKİX
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VOLKİX »

:( Arkadaşlar yeni ücretsiz local host aldım foruma girebiliyorum fakat admin paneline giremiyorum... Yardımcı olursanız çok sevinirim... Şimdiden Teşekkürler!... :( :( :( :?:
Barbador
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Barbador »

Arkadaşım,sitene nickini ve şifreni yazıp normal giriş yaptıktan sonra site ana sayfasının en alt kısmında yönetim paneli diye ufacık bir yazı olması lazım ona tıklarsan admin paneline giriş yapabilirsin.
journeyman666
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen journeyman666 »

websamba da aldığım başka bi ücretsiz forumda ftp desteği var gözküyo ve cuteftp ile açıyorum kolayca login olabiliyorum ve dosya atabiliyorum...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Re: bu bedava forumlar ne zaman düzelicek yaa

Mesaj gönderen NEFRİT »

efe yazdı:nefrit senin verdğin bu forumlar ne zaman düzelcek kardes 1-2 hafta demissin ama herseyi yenidenmı kurcazz

cehennet-17@hotmail.com
Benim sitemin bulunduğu server yenilendi başka bir servera geçriler tabii bendeki büyük date base boyutları eski siteler yeni serverına taşınırken sorun çıkardı çünki çok fazla forum bulunuyordu. Date basem ( veri tabanım) 400 - 500 MB civarına ulaşmıştı.

Ama artık herşey yolunda ayrıca herşey eskisi gibi yani sizler hiç birşeyi yeniden kurmak açmak zorunda değilsiniz. Aynı şekilde devam edebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

journeyman666 yazdı:websamba da aldığım başka bi ücretsiz forumda ftp desteği var gözküyo ve cuteftp ile açıyorum kolayca login olabiliyorum ve dosya atabiliyorum...
Web samba FTP desteği var ancak PHP desteği yoktu sadece ASP - HTML destekliyordu.
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir